Hepsiburada Sahte Ürünü İade Etmek

Makaleler
4
Yer
İzmir
Hepsiburada dışında bir satıcıdan ürün satın aldım. Aldığım ürün orjinal değil. Başka bir kutuda sadece sahte ürün gönderilmiş. Bu ürünü iade etmek istiyorum. Ama satıcı sayfasında satıcının adresi yazmıyor. Hepsiburada bana iade için araskargo kodu verdi. Ama ürünü yollayacağım adresi bilmiyorum. Bu ürünü alırken satıcıya dikkat etmemiştim. Satıcı bir firma değil. Firma adında sadece bir isim geçiyor. Ürünü geri yollasam bile paramı geri alabileceğimi düşünmüyorum. Ürünle beraber fatura bile gelmedi. Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilen o kodu ver Aras'a.

O kod, anlasmali oldugu icin. Sen adres, isim vs ugrasmadan, direk kodu veriyorsun. Bitti gitti.

Ama satici ile iletisime gecin. Iade isteyin. %90 yapmayacaktir.

Acaba orijinal fiyati ile bu fiyat arasinda ne kadarlik bir fark var?

Size verdikleri kodu şubedeki çalışana söylemeniz yeterli. Kargonun gideceği adres sisteme düşüyor zaten.

Kargo üzerinde gönderen adresi var. Hatta aynı kutu ile iade edin. Ben ne iade yaparken ne adres girdim ne de başka bir şey. Her şey kutuda olduğundan sıkıntı çıkmadı.

Aldığın kargoda gönderenin adresi yazmıyor mu?

Kargoda ürün bir plastik içine konularak gönderilmiş. Fatura yok. Kutu içeriği yok. Sadece ürün var. Ürünü bu şekilde verilen araskargo kodu ile gönderirsem, iade işleminin kabul edilmeyeceğini düşünüyorum. Hepsiburada üzerinde yorumlara göz attığımda bazı kişilere kutulu orjinal ürün yollamışlar. Bazi kişilere sahte ürün yollamışlar. Saatin su geçirmesinden sahte olduğunu anladım.

Hepsiburada mailine göz attim.
Sanırım satıcı adresini dert etmeme gerek yok. Asıl sorun ürün faturasız ve farklı bir kutu ile geldiğinden iade konusunda sorun çıkabilir. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Satıcının mağaza linkini bırakıyorum. Ürünü satın alırken genelde sadece satıcının puanına bakarım. %80 ve 300 olumlu yorum görünce mağaza sayfasına bakmadım.
Sadece sattiği diğer ürünlere baksam, uzak dururdum. Bu yüzden satıcının beni uğraştıracağını düşünüyorum. Normal bir firma iade işleminde sorun çıkarmaz. Sorun burada başlıyor. Satıcı firma değil.
indirdik - Hepsiburada Mağaza

Son düzenleyen: Moderatör:
Aras kargoya o kodu verip ürünü yolluyorsun. Sonra hepsiburada ile iletişime geçip derdini anlat. Aracı olduğunuz satıcı sahte ürün satıyor, fatura göndermemiş. Vergi kaçırmasına göz yumuyorsunuz diye tehdit de edebilirsin.
Bir de aras kargo şubesinde ürünü gönderirken kodu verdiğinizde karşı tarafın bilgileri çıkacaktır. Bir şansınızı deneyin, karşı tarafın telefon numarasını alabilirseniz işinize yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı