Her açtığım konudan uyarı almaktan bıktım artık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gerek

Decapat
Katılım
9 Haziran 2020
Mesajlar
3.425
Çözümler
10
Merhaba her açtığım konudan uyarı almaktan bıktım artık hangi konuyu açsam uyarı alıyorum yoğun çalışıyorum iş arasında yazıp geçiyorum hemen arkasından uyarı alıyorum. Az önce RAM ve CPU almak için konu açtım ve yanlış yere açtığımı fark edip kendimi raporladım. Çünkü konunun yerini bulamıyorum site hatasından dolayı 30 saniye geçmeden uyarı aldım bu durum fazlasıyla canımı sıkmaya başladı...
Hocam 51 tanesi benle şu an...
 

m3081

Decapat
Katılım
7 Ekim 2020
Mesajlar
3.527
Makaleler
3
Çözümler
16
Biz Millipat'lar daha çok uyarı alırız. Eki Görüntüle 723698

Aynen.
Her çeşit uyarı var.

1607667059898.png
 

AliÖzkan 7734

Hectopat
Katılım
13 Eylül 2020
Mesajlar
3.809
Makaleler
3
Çözümler
33
Fark edecek misiniz bilmiyorum fakat ben 2 tane hoş geldin mesajı ile 40'a yakın uyarı aldım.
 

Dosya Ekleri

 • 2.png
  2.png
  61 KB · Görüntüleme: 55
 • Adsız.png
  Adsız.png
  81,8 KB · Görüntüleme: 57

Gerek

Decapat
Katılım
9 Haziran 2020
Mesajlar
3.425
Çözümler
10
Fark edecek misiniz bilmiyorum fakat ben 2 tane hoş geldin mesajı ile 40'a yakın uyarı aldım.
Daha komiği ne biliyor musun?
Senin heyecan anında yaptığın yanlışları moderatörler de yapıyor, ve bazı konularda belli-bariz yanlışlar olmasına rağmen nasılsa o konu moderatörün denetiminden geçebiliyor. Cidden sorguluyorum bazen Technopat’ı. Bazı moderatörler insanları cezalandıran NPC’ler gibi hissediyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

DeathStroke123

Hectopat
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
713
Makaleler
1
Neredeyse 2 senedir üyeyim. Üye olduğum ilk günler uyarı alıyordum sadece. Şimdi hiç almıyorum.
 

AREMY

Centipat
Katılım
6 Aralık 2019
Mesajlar
184
22 uyarı hepsi aşağı yukarı birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmak kelime başına nokta koysam yine de geliyor en saçması ise site önerisi istedim korsan yazılım için yardım istemeyin diye yedim aslında sadece konu tarzı şeyler düzeltilse iyi olur çünkü herkes aynı şekilde yazma kurallarını bilmez belki de adam şiveli yazıyor.
 

5OMOL4YN3

Centipat
Katılım
8 Temmuz 2020
Mesajlar
195

Sonradan konuyla alakasız olduğu için 1 gün ban yedim (orada hata yaptım) fakat merak ettiğim; bu kişi ne kadar ban yedi.
Bunu neden buraya attın ki, ayrıca Technopat’ta sınırsız ban yok sanırım.

Benim de en sinirimi bozan olaylardan biriydi sonra 1 günlük ban yedim. O gün bayağı gülmüştüm bir yandan da sinirliydim. İçimden "adam küfür ediyor ben ban yiyorum bu nasıl iş?" Diyordum sonra anladım.
 

Ali Pınar

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2019
Mesajlar
4.048
Makaleler
1
Çözümler
42
Yer
s
Şu ana kadar bir tane yazım yanlışım varken dün "illaki" kelimesindeki -ki'yi ayrı yazmışım ve 1 saat ban yemişim. Tamam yanlış yazmışım kabul ediyorum fakat 1600 mesajdan 2 tane yazım yanlışımın olması az çok kurallara dikkat ettiğimi ve Türkçeye hakim olduğumu gösterir. Ban yedikten sonra otomatik atılan mesajda bile yanlış yazdığım istisna olan 8 kalıplaşmış kelimeye yer verilmemiş. "Evde ki" gibi bir kelime yazsam ceza atılır, lâkin bir kere illakiyi yanlış yazınca inisiyatif kullanılmadan 1 saat ban yapıştırılmış...
Bulunma durumu eki ve ilgi eki getirildiği kelimeye bitişik yazılır: Devede (deve-de) kulak. Yolda (yol-da) kalmak. Ayakta (ayak-ta) durmak. İşte (iş-te) çalışmak vb. Sende bir şeylerim kaldı. (Sen bir şeylerim kaldı)
 • de eki hem ünlü uyumuna, hem de ünsüz benzeşmesine uyar. Eklendiği sözcüğün son ünlüsü inceyse -de, kalınsa –da biçiminde yazılır: evde, pencerede; kapıda, okulda.
 • Sözcüğün sonunda sert bir ünsüz varsa, -de eki ünsüz benzeşmesine uyarak, –te biçimine dönüşür: ayakta, saçta, dörtte, tasta, kitapta, rafta, barışta.
 • Özel isimlerin sonuna geldiğinde kesme işaretiyle ayrılır. Kendisinden önce gelen kelimenin son ünlüsüne göre büyük ünlü uyumuna uyar.
 • İlgi eki olan –ki kendinden önce gelen sözcüğe bitişik yazılır. Eklendiği sözcüğe bağlı olma, ilgili bulunma anlamlarını verir.

14 yaşında 1.87 olmak
Olabilirsiniz. İkinci olarak ise 1.95 olursanız dünyada sadece siz 1.95 değilsinizdir, illa ki bulursunuz.

Kaynak: Bulunma Durumu Eki -da / -de / -ta / -te’nin Yazılışı – Türk Dil Kurumu
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı