Her şey Z kuşağının suçu (!)

Bir Z kuşağı zamanına denk gelen kişi olarak, bu kuşaktan nefret ediyorum. Eski kuşaklar daha olgundu. Ama şöyle bir gerçek var ki Z kuşağı daha bilgili durumda.
Kuşağın çoğunluğu hala ergen olduğu için olmasın sakın? En büyüğümüz 21 yaşında. Küçük yaşlarda çok olgunluk beklememek gerek.

Z kuşağı bilgiye ışık hızında ulaşabiliyor. Cahil değil çünkü. Daha sorgulayıcı. Bu yüzden oy alamamaktan korkuları var. Bu nedenle bütün platformlarda alttan alttan vuruyorlar. Dün CNN'de denkgeldim. Adam diyor ki cep telefonu bozulunca psikolojisi bozulur, iPad olmazsa yalnız hisseder diyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Z kuşağı robot, duygusuz onun için bunları ciddiye almayın demek. Şahsen benim de tek umudum Z kuşağı. Çünkü bomba gibi geliyorlar. Bu ülkedeki adaletsizliği, iğrençlikleri görüyorlar. Ona göre de yönetimlere siyasilere güzel bir cevap vereceklerdir. Tüm umudum sizlerde. 💪💪💪
Dostum bunun kusakla alakasi yok be. Dogru bilgiye herkes isik hizinda ulasabilir. Bu internetin ve akilli telefonlarin nimeti. 70 yasindaki adam da ulasir isik hizinda.

Karmasik olmayan bilgileri de normal olan herkesin beyni guzelce isler ve yorumlar.

Ulkedeki adalet sorununu herkes biliyor, yine kusakla alakasi yok.

Otekilesmeye gerek yok. Z kusaginin aman aman bir tarafi yok yani.
Onlar da insan, nefes aliyor 😁. Avrupa'yi ulke sansalar da insanlar.

Son düzenleme:
Kuşak çatışması dediğimiz klişe olay bir süre daha devam eder sonra unutulur gider.

Her şeyin daha fazlasını istemiyoruz, sadece asgari yaşama karşıyız çoğunluk olarak.
Daha iyi koşullarda yaşamak için herhangi bir ideolojiyi benimsemiyoruz, muhtemelen bu sebeple kuşak çatışması yaşıyoruz.

Kuşak çatışması dediğimiz klişe olay bir süre daha devam eder sonra unutulur gider.

Her şeyin daha fazlasını istemiyoruz, sadece asgari yaşama karşıyız çoğunluk olarak.
Daha iyi koşullarda yaşamak için herhangi bir ideolojiyi benimsemiyoruz, muhtemelen bu sebeple kuşak çatışması yaşıyoruz.
Aynen ama buna Z kusagi diye otekilesen kusak dahil degil ki. Turkiye'de yasayan herkes buna karsi.

Ryzen 3 3200G,
16 GB RAM,
B450M S2H.
Genel olarak ta kullandığım işletim sistemi bu;
1625032101846.png

Arkadaşlar istedikleriniz insani şeyler ama size duymak istediklerinizi söyleyenlerin diğer iğrenç itham ve hareketlerini görmezden geldiğiniz sürece size saygı duymayacağım. Ne zaman ki bu Z kuşağı denenler adam akıllı düşünen, tutarlı konuşan ve kendini çıkarları için hareket etmeyen bir insan topluluğuna dönüşürse o zaman saygı gösteririm.

Arkadaşlar istedikleriniz insani şeyler ama size duymak istediklerinizi söyleyenlerin diğer iğrenç itham ve hareketlerini görmezden geldiğiniz sürece size saygı duymayacağım. Ne zaman ki bu Z kuşağı denenler adam akıllı düşünen, tutarlı konuşan ve kendini çıkarları için hareket etmeyen bir insan topluluğuna dönüşürse o zaman saygı gösteririm.

Doğru bilgilere ulaşıyorlar diye bir vasıf görmüyorum ben. Herkesin yapabileceği bir şey. Bununla ön plana çıkmaları saçma. Herkes ulaşıyor bu bilgilere.
Doğru bilgi dediğime bakmayın. Kendini ötekileştiren bu kuşak (benim ötekileştirmek gibi bir derdim yok), Avrupa'yı ülke sanıyorlar :D.

3 tane kelimeden oluşan cümlelere ulaşınca, herkes yorumlar güzelce.

Yeni konular

Geri
Yukarı