Her şey Z kuşağının suçu (!)

@350070 Hocam ilk önce lütfen imla kurallarına dikkat edin, ceza alınca başınız ağrımasın. :)

Kuşak çatışmasına sebep olan nedeni bulup, anlatması biraz meşaketli bir iş.
Bu durumu daha iyi yorumlayan bireyler vardır ama belki ideoloji, saygı ve daha fazlasını istememiz sebep oluyor diyebilirim.

@350070 Hocam ilk önce lütfen imla kurallarına dikkat edin, ceza alınca başınız ağrımasın. :)

Kuşak çatışmasına sebep olan nedeni bulup, anlatması biraz meşaketli bir iş.
Bu durumu daha iyi yorumlayan bireyler vardır ama belki ideoloji, saygı ve daha fazlasını istememiz sebep oluyor diyebilirim.
Kendilerini ötekileştirmek zaten saygı duyulacak yanlar değil bunlar.
Normal şartlar hepimizin haklarıdır lakin sol yanlarını da çürütmesinler.

Doğru bilgilere ulaşıyorlar diye bir vasıf görmüyorum ben. Herkesin yapabileceği bir şey. Bununla ön plana çıkmaları saçma. Herkes ulaşıyor bu bilgilere.

3 tane kelimeden oluşan cümlelere ulaşınca, herkes yorumlar güzelce.
Hocam problem doğru bilgiye vesaire ulaşmak değil ki. Bugün ben gidip bir parti kurup mevcut hükümete ve yanındakilere türlü küfür ve hakaretler etsem, sonra meydanlarda sizler bu hayatı hak etmiyorsunuz desem ben bunlara göre çok iyi adam olurum. Ama bir yandan da PKK propagandası yapsam bunlar görmezden gelir çünkü çoğunlukla duymak istediklerini söyledim. Bunlar onu istiyor. Şu anda olan da o zaten. Hükümete hakaretler eden, onların karşısında duran herkes bunlar için çok iyi adam. Karakterine ne yaptıklarına bakılmaksızın. İşte bu düşünce bizi batıracak. İşte bu yüzden bu rant sisteminden bizi kurtaramayacak kimse. Çok üzülüyorum gencecik çocuklar daha hayatı görmeden, hiçbir şey bilmeden terör örgütlerinin propagandalarını yapıyor onların ağzıyla konuşuyor.

Hocam problem doğru bilgiye vesaire ulaşmak değil ki. Bugün ben gidip bir parti kurup mevcut hükümete ve yanındakilere türlü küfür ve hakaretler etsem, sonra meydanlarda sizler bu hayatı hak etmiyorsunuz desem ben bunlara göre çok iyi adam olurum. Ama bir yandan da PKK propagandası yapsam bunlar görmezden gelir çünkü çoğunlukla duymak istediklerini söyledim. Bunlar onu istiyor. Şu anda olan da o zaten. Hükümete hakaretler eden, onların karşısında duran herkes bunlar için çok iyi adam. Karakterine ne yaptıklarına bakılmaksızın. İşte bu düşünce bizi batıracak. İşte bu yüzden bu rant sisteminden bizi kurtaramayacak kimse. Çok üzülüyorum gencecik çocuklar daha hayatı görmeden, hiçbir şey bilmeden terör örgütlerinin propagandalarını yapıyor onların ağzıyla konuşuyor.
Oraya hiç girmek istemiyorum ama kullanıldıkları aşikar.

Yahu tamam anladık. Z kuşağı çok iyi, kimse Z kuşağını anlamıyor, Z kuşağı ülkeyi değiştirecek... Z kuşağı neymiş arkadaş? Ben neden Z kuşağına baktığımda sabah akşam telefon/bilgisayar oynayıp hiçbir vasfı olmayan gençler görüyorum? Z kuşağındanım ama bana kalırsa en tembel ve en vasıfsız kuşak bu kuşaktır. Sırf teknoloji ile büyüdükleri için kendilerini üstün zekalı sanıp Dünya'yı geliştireceklerini sanıyorlar, ona çok gülüyorum. Genelleme yapmayın demeyin, neredeyse %80'i böyle bu kuşağın. Daha da bırakın artık şöyle konular açmayı. Sizin kuşağınız çok iyi ama önceki kuşaklar rezalet, aynen kardeşim.

Dostum bunun kusakla alakasi yok be. Dogru bilgiye herkes isik hizinda ulasabilir. Bu internetin ve akilli telefonlarin nimeti. 70 yasindaki adam da ulasir isik hizinda.

Karmasik olmayan bilgileri de normal olan herkesin beyni guzelce isler ve yorumlar.

Ulkedeki adalet sorununu herkes biliyor, yine kusakla alakasi yok.

Otekilesmeye gerek yok. Z kusaginin aman aman bir tarafi yok yani.
Onlar da insan, nefes aliyor 😁. Avrupa'yi ulke sansalar da insanlar.

Ülkeyi ne hale çevirdiler? Ama onların da elinde telefon var ve ışık hızında ulaşabiliyor.

cumhurbaskanligi-sarayinda-lisanssiz-windows.jpg

Abartıyorsunuz. O kadar takılıp üstüne düşülmesi gereken bir mevzu değil. Z kulağına laf atanlardan çok z kuşağı bunları gündeme getiriyor. Elbet 2 3 insan laf edecektir. Bu sözlere alınıyorsanız vay halinize!
Annemize ve bizlere hakarete susmamız lazım. Doğru söylüyorsun.

Geri
Yukarı