Her yerde dışlanıyorum

Sevmese zaten burada bunu yazmış olamazsın. Direk psikiyatri demeyelim. Psikologla görüş. Devletin ücretsiz yerleri var. Psikolog ilaç derse psikiyatriye gitmeni tavsiye ederim. Tükenmişlik sendromu gibi bir şey.

Ne psikoloğu hocam çocuk işte ailesine sinirlenmiş gelmiş burada konu açmış.

Paşam önce kendini acındırmaktan bi vazgeçmelisin yok ben iğrenç bir insanım falan filan yanlış tâbirler. Ondan sonra ben neler yapıyorum da insanlar beni sevmiyor diye bi kendine sormalısın.

Sorun dışarıda yüksek fiyatlara kaliteli eğitimin verilmesi değil, ücretsiz olarak verilen eğitimin bilerek kalitesizleştirilmesi. Devlet doğru eğitim veremezse doğal olarak bunu parayla yapan kişi ve kurumlar doğar.
Devlet kapitalist/liberalist ilekelere göre hareket ediyorsa kaliteli eğitim vermek yerine içinde kaliteli eğitim veren özel şirketleri barındıracak. Sorun devletin işleme kalitesi değil. Devletin nasıl hareket ettiğidir.

14 yaşındasınız ve hem sınıfınız hem de siz ergensiniz. Böyle yapmaları da normal sizin böyle düşünmeniz de. Karşı gelmedikçe ve sorunlarınızla başa çıkmaya çalışmadıkça hep bunları yaşayacaksınız. Belki de sorun çevrenizde değil sizdedir. Kendinizde göremediğiniz ancak çevrenin fark ettiği itici bir özelliğiniz vardır. Aynı zamanda ergenlikte de böyle şeyler düşünmek normal.

Annem beni sevmez babam beni sevmez kardeşim nefret eder okulda hep dışlandım. Bu senede sınıfta herkes benimle dalga geçiyor san ki aptalmışım gibi davranıyorlar ama sınıfta okula en yüksek puanla girenlerdenim sürekli beni alay konusu ediyorlar benimle konuşmuyorlar yalnız olmaktan hep nefret ettim ama 14 yaşındayım yazılımla uğraşmaya çalışıyorum internetten videolarını izliyorum yapamıyorum. Sonra düşünüyorum acaba cidden geri zekalı mıyım? Türk insanlarının davranışları midemi bulandırıyor üniversiteyi bitirip Almanya'ya gitmek için gün sayıyorum adeta ama artık bıktım dayanamıyorum hatta hayatta hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Sürekli ağlayasım geliyor mutsuzum sürekli ne yapmalıyım? Bıktım artık ölsemde kurtulsam diyorum fazla uzun oldu biliyorum kafanızı ağrıttığım için de özür dilerim. Eğer tepki alırsam bir daha konu açmam iyi günler.

Annen baban neden seni sevmiyor?

Ne psikoloğu hocam çocuk işte ailesine sinirlenmiş gelmiş burada konu açmış.

Açamam m? Sana mı soracağım açmadan önce konuyu? Eğer hoşlanmadıysan konuyu görmezden gel.

Annen baban neden seni sevmiyor?

İstedikleri gibi olmadığım için onların sevdikleri şeyleri sevmediğim için onların istediği gibi robot olmadığım için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yozlaşmış, farklılaşmış milletle Türk Milleti'ni yan yana koymayın. İki üç kişiye kızdın diye Türk Milleti'nin geri kalanı senin kalıplarına giremez.

Yeni konular

Geri
Yukarı