Herkes kötü bilgisayarcı anılarını anlatsın

Format atması niyetiyle verdiğimiz, sözde bilgisayarcı denen şeref yoksunu, benim daha küçük yaştayken ekran kartımı ve RAMlerimi kasanın içinden almıştı. Biz de ailemle o konularda biraz bilgisizdik, donanım çalınsa haberimiz olmayacaktı, açılması yetiyordu bizim için. Ben de yaşımdan dolayı pek bilgili değildim. Sürekli oynadığım oyun (APB Reloaded) donuyordu, yağ gibi açan canavar bilgisayarım gitmiş artık karşımda 2 saniyede bir drop yiyen PC vardı. Sonra başka bir bilgisayarcıya sorduğumuzda, hırsızlık yaptığını oradan anlamıştık.

Kuzenimin bilgisayarında gereksiz programlar vardı. Bilgisayarcıya götürmüşler kaldırtmak için programları. Bu arada laptop Celeron N2840 işlemcili, 320 GB 5400 RPM HDD'ye sahip ve o zamanlar 4 GB RAM bulunduran (şimdi 2 GB RAM'i var) bir laptop. Götürmüşler de programlar kaldırılmamış ama güzelim 2 GB DDR3L RAM'i dızlamışlar... Bir de üstüne Windows 10 Pro kurmazlar mı? Bilgisayarı açtım bir baktım programlar çok yavaş açılıyor kasıyor donuyor. Halamlara dedim bu bilgisayarı mahvetmişler RAM'lerden birini dızlamışlar maalesef adam programları da kaldırmamış dedim. Programları kaldırdım. Windows 7 Home Basic kuracaktım da Casper BIOS izin vermedi... İşte şimdi kasa kasa bilgisayar kullanıyorlar.

Benim anım ise şöyle, bir bilgisayarcıya gittim bilgisayar almak için. Photoshop kullancaktım genellikle, adam 4 GB RAM'li bir bilgisayar yeterli diyordu işlemcisini ve ekran kartını da söylemedi. Ben de o bilgisayarı almadım ve başka bir bilgisayarcıya gidip şu an yazdığım bilgisayarı aldım, Photoshop programını çok rahatça çalıştırıyor.

Geri
Yukarı