Hesabı kim ödemeli?

Hesabı kim ödemeli

• Oy verenlerin toplamı
    143
  • Anket kapandı .
Kim davet ederse onun ödemesi gerekli. Kadın erkek gibi bir ayrımı yok bunun. Git çalış hani eşitiz ya.

Arkadaşlar bir buluşmaya çıkınca hesabı kim ödemeli sizce? Bence: Kadınlar hep erkekler ödesin diyor çünkü erkek kadını buluşmaya davet ediyor evet doğru ama bence bu olmamalı. Ben birisinin ısmarladığı yemeği yerken utanırım çünkü ben vermedim bunun parasını bunun bir rahatlık seviyesi olmalı bu yüzden bende en azından kendi yediğimi veya bir miktar vermeye çalışırım eğer yanımda para varsa. Kadınların bazılarıda buna katılmıyor onlarda bir taraftan haklılar fakat hesabın hepsini erkeğe dayatmak olmamalı. Tabiki erkek verebilir, kadında verebilir ama bence en iyisi mesela önce yemek sonra tatlı yenecek diyelim ben yemeği veririm karşımdaki tatlıyı verirse ona olan ilgim, şefkatim artar otomatik.
Kimin durumu varsa o ödemeli zaten o an durumu olmayan biri yemeğe çağırmaz kim onu bir yere davet ediyorsa o ödemeli veya en kötü yarı yarıya ödenmeli cinsiyetle alakası yok kim çağırdıysa o ödemeli.

Geri
Yukarı