Hesabı kim ödemeli?

Hesabı kim ödemeli

• Oy verenlerin toplamı
    143
  • Anket kapandı .
Buluşmaya davet edenin hesaba hamle yapması olması gerekendir. Eğer karşınızdaki kişi anlayışlı biriyse zaten ortak ödeme teklifi eder ya da gününüz iyi geçtiyse bir dahaki kahveler benden vs. der :)

Sonraki aşamalarda ise zaten bir gün siz ödersiniz, bir gün sevgiliniz. Ya da ortak ödersiniz. Hesap ödemenin erkeklikle bir alakası yok. Sizi yürüyen cüzdan olarak görmeyen, gerçekten hoşlanan ve seven bir insan da zaten elini taşın altına koyar. Dolayısıyla kendisini geliştirmiş bir hanımefendi ile buluşacaksanız düşüneceğiniz son şey bu olsun.

Bu karşı tarafa bağlı. Kendisi atılıp "ben ödeyeceğim" demeli. Demediği takdirde erkek öder. Eğer karşısındakinin hiç elini cebine atmamasından rahatsız ise görüşmez bir daha. Karşıdaki de banka ile görüşmüyor sonuçta.
Dediğiniz durum, erkeğin kullanılmasına yol açar. Günümüzde paragöz kız çok. O yüzden erkek tarafının aklı selim davranması gerek.

Ayrıca ben kız tarafı olsam dahi hesapların hepsini ödetmem karşı tarafa. Bu durum sonucunda erkek tarafı, "Kızı satın aldım." gibi düşünebilir.

Ismarlama vs. elbette ki olur ancak bu durumun sürekli hâle gelmemesi gerek.

Alman usulü mantıksız geliyor. Sonuç olarak birisi daha fazla yemek yerken diğeri daha az yiyebilir ve daha az yiyen daha fazla yiyenin hesabına da ortak olur. Herkes kendi yediğini ödemelidir.

Dediğiniz durum, erkeğin kullanılmasına yol açar. Günümüzde paragöz kız çok. O yüzden erkek tarafının aklı selim davranması gerek.

Ayrıca ben kız tarafı olsam dahi hesapların hepsini ödetmem karşı tarafa. Bu durum sonucunda erkek tarafı, "Kızı satın aldım." gibi düşünebilir.

Ismarlama vs. elbette ki olur ancak bu durumun sürekli hâle gelmemesi gerek.
Hocam benim demek istediğim zaten karşı taraf paragöz ise onunla birlikte olmamalısınız. Ödemeyen insana da zorla ödetecek halimiz yok. Keseriz ilişkiyi.

Aynen bir erkeklik gururu var ya o işte karşı tarafa ödetmek istemiyor, ben de aynı durumu yaşadım utanarak eve gittim bu durumdan sonra :D
Para kazanmak her 2 cinsiyet için de zor, herkes çalışıyor. Dolayısıyla erkeklik gibi konuları bu tür basit konulara indirgemek erkeklik kavramının içini boşaltıyor.

Ödetmek ile ödemek ayrı 2 kavram. Yiyip, yiyip ödetmek kullanmak sınıfına giriyor. Sıra sıra ödemek ya da eşit olabilecek şekilde ödemek ise kimseyi utandırmadan, sıkmadan günü bitirir.

Arkadaşlar bir buluşmaya çıkınca hesabı kim ödemeli sizce? Bence: Kadınlar hep erkekler ödesin diyor çünkü erkek kadını buluşmaya davet ediyor evet doğru ama bence bu olmamalı. Ben birisinin ısmarladığı yemeği yerken utanırım çünkü ben vermedim bunun parasını bunun bir rahatlık seviyesi olmalı bu yüzden bende en azından kendi yediğimi veya bir miktar vermeye çalışırım eğer yanımda para varsa. Kadınların bazılarıda buna katılmıyor onlarda bir taraftan haklılar fakat hesabın hepsini erkeğe dayatmak olmamalı. Tabiki erkek verebilir, kadında verebilir ama bence en iyisi mesela önce yemek sonra tatlı yenecek diyelim ben yemeği veririm karşımdaki tatlıyı verirse ona olan ilgim, şefkatim artar otomatik.
Kim davet ettiyse o ödemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı