Hiç aşık oldunuz mu?

Çoğu insan aşkı anlatılamaz yazılıp söylenemez bir kavram olarak anlatıyor fakat aşk gayet de açıklanabilir; fiziksel görünümünden ötürü olur, düşünce yapısından ötürü olabilir, nasıl hoşlandığımız fark etmeksizin hoşlandığımız bir insana karşı vücudumuzun temel hormonları ve kimyasallarını devreye soktuğumuz eylemin ismine aşk denir. Tek taraflı oynanıyorsa sonu genellikle hüsranla biter, insanı çıkması zor bir deprasyon bataklığına götürür, platonik neyse ama bir de bunun toksik versiyonu var ondan bahsetmek bile istemiyorum insanı odağından uzaklaştırır, kafasını bulandırır insana her türlü zararı verir fakat yolundan dönmek istemezsin. Genel olarak baktığımız da aşk denilen şey epey bir uğraştırıcı. Ben günümüzde aşkın bayağı bir değersizleştirildiğini ve anlamından uzaklaştırıldığını düşünüyorum. Eski çağları incelediğimiz de, geçmişte yazılan kitaplara baktığımız da aşk anlayışının insanlar da çok daha farklı olduğunu görebiliyoruz. Şu an ise günü birlik ilişkilerin dışına çıkamıyor ne yazık ki... Özetle ben aşka inanmıyorum eğer gerçekten varsa böyle bir şey henüz beni bulmadı.

Çok güzel aciklamissiniz hocam ağzınıza sağlık.

Ben en son 8ci sınıftayken aşık oldum aradan 8 sene geçti hala aşk denen mereti hissetmiyorum sanırım üzgünlükten hissi de kaybettim.

İllaki bulursun üniversitedesin şu an sanırım bir şansını dene bence.

Eki Görüntüle 1987495

Kim olmaz ki? Kendimden bağımsız sadece bu kadın uğruna 2 defa bitirdim Cyberpunk 2077'yi. Şaka bir yana hayır hiç olmadım. Judy bu işin dalgası.

Sizinki garip bir fanteziymis hocam ama kim bir oyun karakterine keşke gerçek olsaydı dememiştir ki.

Hiçbir şey.
Hormonlarla alakalı, pek aşk denilemez yani: )

Bencede öyle hocam zamanla soner diye düşünüyorum.

Oldum lise 2. sınıfta ve üniversite 1. sınıfta olmuştum ikisi de reddetti sonra zaten o acıyla bir daha girmedim o yola.

Oldum ama olmaz olaydım. Hayatım mahvoldu diyebilirim. Platonik aşktı benimkisi, kız güzeldi, sınıf arkadaşımdı. Az çok konuşmuşluğumuz vardı, havadan sudan işte.

Benden kaynaklı Facebook'ta tartışmıştık, o günden sonra barışamadık. Tartışmayı ben abarttım ve istemediğim şeyler oldu. Psikolojim bozuldu, aradan 11 yıl geçmiş ama hala aklımda o kız. Kafama takmışım, eskisi gibi olmasa da eski anılar aklıma geliyor ve kendimi üzüyorum.

Beni yanlış tanıdı ve pişmanlıkla yıllardır yaşıyorum.

Oldum ama olmaz olaydım. Hayatım mahvoldu diyebilirim. Platonik aşktı benimkisi, kız güzeldi, sınıf arkadaşımdı. Az çok konuşmuşluğumuz vardı, havadan sudan işte.

Benden kaynaklı Facebook'ta tartışmıştık, o günden sonra barışamadık. Tartışmayı ben abarttım ve istemediğim şeyler oldu. Psikolojim bozuldu, aradan 11 yıl geçmiş ama hala aklımda o kız. Kafama takmışım, eskisi gibi olmasa da eski anılar aklıma geliyor ve kendimi üzüyorum.

Beni yanlış tanıdı ve pişmanlıkla yıllardır yaşıyorum.
Önünüze bakın hocam. Daha çok kız tanırsınız.

Geri
Yukarı