Hiç bayıldınız mı?

1 kere bayıldım. çok ateşim vardı beni serum takmaya götürüyorlardı.Yanımda annem vardı başka biri yok. -Anne bayılıyorum dedim. -Tamam oğlum dedi. sonra böyle tansiyonum düştü yere düşmüşüm ama ben hatırlamıyorum serum takılı yatakta uyandım

Aynen bana da bir kere oldu o. Kan verdikten sonra bayıldım. Ufacık bir tüp kana mı bağlıyız cidden?
Ufak tüp değil de kan bağışından sonra olmuştu bana. Otur diye ısrar ettiler ama ben bir şey olmaz diye kalkmıştım ayağa. Elim yüzüm uyuşup görüntü bozulunca oturttular yine. Biliyorlar artık ne olacağını. :D

20 yaşındayken aç gitmiştim hastaneye kan vermeye, 4 tane büyük tüplerle kan almışlardı. Sonrasında laboratuvarda sıraya girdim tüpleri teslim etmek için, tam sıra bana gelmişti ki, görevli kadın bana bir şeyler söylerken sesi yavaş yavaş kısılır gibi oldu. Aynı windowsun kapanması şeklinde bir anda bayılmışım ve arkamdaki teyze beni tutmuş düşmeyim diye. 6-7 dk sonra tekrar windowsun yeniden başlaması şeklinde ayıldım ve meyve suyu falan verdi hemşireler şekerin düşmüştür diye. İçtikten sonra baya bir soğuk terledim fakat yarım saat sonra düzeldim. :D

Evet. Geçen sene yaz sonu bakın olaya, mısırın arkası serttir ya orayı bıçakla döndürüp bastırarak oyuyordum. Ama o kadar hızla değdi ki elime sol elimin işaret ve baş parmağı arasındaki yumuşak ete saplandı. Hemen geri çektim ama hiç acı çekemedim. Şelale gibi kan aktı. 1CM genişlik, 2CM deriliği olan ve sakat yerdeki kesiği gördüm. Sakat derken tam haraket yerinde, yani haraket ettirmemek gerek. Sonra etrafımdakiler anormal tepki göstermesi, kanı koklamam, deliği detaylı inceleyince hastanede bayıldım. Araba ile köy evinin köy arasındaki yer 1KM ama o yol 10KM gibi geldi. Gittikten sonra rahatladım bilen adamların arasında olduğum için. Herşey tamam en son bandajı sararken gözlerim kararmaya başladı. Gözlerimi tam açıyorum kırpıyorum karıncalanıyor. En son tamamen karardı ve ismimi insanların söylerken buldum kendimi. Gelen hemşire kan mı tutuyor seni dedi ama ciddiyim, salladım evet dedim o baş ağrısı ve uyuşma ile. Sonra araştırdım ki gerçekten kan tutmasıymış. Şimdi bir kan, yara gördüğümde tansiyonum dalgalanıyor ve garip oluyorum. Ama başkasının yarasına bayılmam.

Otobüste seyahat ederken bayıldım, önce hiçbir şey duyamıyorsun sonra gözlerin siyah görmeye başlıyor. İnsanların sesi bulanık geliyor ve yüzleri simsiyah olmuştu sonra bayılmışım. Uyandığımda otobüs durmuş insanlar bana kolonya koklatmaya çalışıyordu.

Geri
Yukarı