Hiç belirti vermeyen reflü olur mu?

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
4 yıl önce farklı nedenlerle gittiğim gastroloji doktoru endoskopi sonucunda tanı olarak gastroözofageal reflü yazmış. Acaba öylesine mi yazdı sırf tanı kısmı yeri boş kalmasın vs diye? Çünkü başka bir nedenle gitmiştim daha çok ona odaklandık. Reflü tarzı bir şeyler diyordu ama hiç üzerinde durmadı öyle benim de e nabızda gözüme çarptı başka bir şeye bakarken az önce.

Her neyse bende klasik reflü belirtilerinin hiçbiri olmadı arada sırada midem hafif ekşir gibi oluyordu ama bu 4 yılda toplasan 5 kere olmamıştır ve ciddi bir şekilde değildi. Ayrıca yanma vs hissetmedim hayvan gibi yemek yedim. Yeri geldiğinde geceleri de yiyordum, baharatlı olsun, Fast food olsun, acı olsun. Sadece acılı bir şey yediğimde tıkanıyordum ki bu çoğu kişide de oluyordur. Acı yiyince yemek borumda tıkanıyor gibi oluyordu. Yemekler neyse bu yıllarım böyle geçti mide ile alakalı yaşam standartımı bozacak bir rahatsızlığım olmadı.

Böyle bir şey mümkün mü? Yani bu 4 yıl boyunca bende reflü vardı ama hiçbir ciddi belirtisi olmadan vardı. O zaman zarar vermeye devam etmiştir eğer varsa ve bu daha kötü bir şey değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı