Hiç dershane veya okulda eğlenceli bir anınız oldu mu?

Okuldayken kapıyı kırmıştık, hoca gelince de rüzgarın etkisiyle kapanıp kırıldı demiştik.
Ben ortaokuldayken neredeyse her hafta düzenli olarak kapının kolunu kırarlardı bizim sınıftakiler. Bir de afedersiniz de hayvan gibi genetiği olan bir arkadaş vardı 1.80 vardı boyu 70-80 kilo da rahat vardır, ona benzer 2 arkadaş daha vardı onlarda 1.75 boylarında 70-80 kilo, öğretmen koltuğuyla oynarken çok yüklendikleri için koltuk haliyle kırıldı, kıran arkadaş da aliexpress'den sipariş verdi okulun bitmesine yakın falan geldi koltuk (okuldaki bir tane koltukla idare ettiler hocalarda yıl sonuna kadar :D).

Arkadaşlar benim oldu ya 7. sınıfta dershanede ilk senemdi bizim müdür telefonları topluyordu her gelen veriyordu telefonu bir kere derse hoca geç kalmıştı bende çıkmıştım bizim müdürün odası tam bizim sınıfın yanında telefonları da dolaba koyuyor her sınıfın ayrı ayrıydı ben b deydim gittim aldım bizim sınıfın telefonları herkese verdim sonra biri ispiyonlamıştı beni :( aileme haber verildi annem bir dövdü bir kızdı çok ağlamıştım :( sizin var mı?
Beden derslerini çok seviyordum ama spor yapmayı sevdiğimden değil. Ben ortaokulda imam hatipte okuyordum, bütün sınıf erkek olduğu için ben hariç herkes futbol seviyordu. Beden derslerinde sınıf bomboş oluyordu, bende evde flash belleğe dizi yükleyip herkes dışarıdayken akıllı tahtadan izliyordum. :) Black Mirror'ın ilk sezonunu okulda bitirdim. :D

Ben ortaokuldayken neredeyse her hafta düzenli olarak kapının kolunu kırarlardı bizim sınıftakiler. Bir de afedersiniz de hayvan gibi genetiği olan bir arkadaş vardı 1.80 vardı boyu 70-80 kilo da rahat vardır, ona benzer 2 arkadaş daha vardı onlarda 1.75 boylarında 70-80 kilo, öğretmen koltuğuyla oynarken çok yüklendikleri için koltuk haliyle kırıldı, kıran arkadaş da aliexpress'den sipariş verdi okulun bitmesine yakın falan geldi koltuk (okuldaki bir tane koltukla idare ettiler hocalarda yıl sonuna kadar :D).
Ben kapı kolundan bahsetmiyorum bile. Her hafta kol değişiyordu.

Usta bir gün okulyadız neyse hafta sonu kurs vardı teog a falan çalıştırıyordu neyse ders bitti teneffüsdeyiz okulun 2 katın camına kedi çıktı neyse sınıfca 5 kişi kurtarak dedik neyse sopa ile kediye tuttuk kediyi yere düşürdük rahatsız ettik az kalsın kedi ölüyordu.

7. sınıftayken çocuğun birisi kenarda gazoz şişesi bulmuş kapalıymış. Yanında da hakkımı helal ediyorum diye bir not bırakmışlar. Bizimki alıp içiyor. Ama içinde ki onu okula geldiğinde kafası güzel yaptı. Çocuk diyor ki hocaya benden sizene ben okumayacağım diyerek dersi kaynattı. Sonra ki ders sınıf öğretmeninin dersi. Hoca diyor ki buna ne oldu? Biz gülmekten ölüyörüz. Sonra arkadaşlar top getirin diye bağırdı. Sonraki derse kadar ağzını tuttuk konuşmasın diye. Madem top istemesinin nedeni müdürün kafasına fırlatmakmış. 3 hoca tutanak tuttu. Hala diyordu ki yaptıklarımdan pişman değilim aklım hala yapmadıklarımda diye ünlü sözü söyledi. Ondan sonra ona sarhoş dedik. Biliyorum pek komik değil ama aklıma gele tek buydu.

Müdür teneffüslerde kapıyı kapattırmıyordu. Bizim kapıda nedense artık sürekli kapanıyordu. Biz de kapıyı sökmüştük.

Fen sınıfının kapı kolu gevşekmiş. Ben sınıfa geç girmiştim. Kapıyı hızlı çekince kapı kapanmıştı ve de kol çıkmıştı. İtfaiye gelip kapıyı kırmasa pencreden atlayacaktık az kalsın.

Okulun son günleri o zaman bizim sınıftada ne hikmetse 4 tane süpürge var biz birbirimize vuruyoruz falan fen hocası geldi arkadaşın birini tuttu kapı ağzında ona sopayla vurdu baya ardından beni kovaladı ben o sırada kaçtım diğerlerini tutmuş halletmişti. Ders başladı 5-10 dk oldu o hoca dersi başlamasına rağmen derse girmedi bende müdür yardımcısının yanına gittim geç kağıdı aldım sonra koridorda karşılaştık dersi var diye bir şey yapmadı ardından tenefüste direk bizim sınıfa geldi beni tutmaya çalışıyor tutamadı falan ardından 2. gün konuştuk hallettik. :D
Ama diğer 3 ünü nasıl dövmüş anlatamam. :D :D :D
Geçen sene olması lazım 5.6 büyüklüğünde deprem oldu o sırada da spor salonundayız bizim dengesiz de spor salonundaki camı kırdı, bizde hemen hocanın odasına koştuk hocam deprem oluyor cam kırıldı dedik bize baktı bizde bir şey yok oda rahatladı falan sonra evlere dağıldık bu da değişik bir anımdır.

Hayatımın en eğlenceli yılları ortaokul ve lise yıllarıydı. Her günümüz ayrı eğlenceli ve dolu dolu geçiyordu. Anlatmaya kalksam kitap olur :) Nasıl olur da bir gencin okulda eğlenceli anısı olmaz anlamıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı