Hitler haklı mıydı?

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 117
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birincisi Amerika SSCB'ye savaş sırasında yardım ediyor. İkincisi Osmanlı Yahudiler'den ne çekti hocam?

Dediğiniz gibi, savaş sırasında yardım ediyor. Savaştan birkaç yıl sonra Churchill kendisi söylüyor Avrupa'nın demir perde tarafından bölündüğünü.

Bos cevap, adam ne anlatiyor sen ne anlatiyosun? Link falan birakmis bir de, ad hominem.

Okuduğunuzu tam okuyun. Cevap verdiğim kişi, sömürgeciliği savunmadığını; ırka göre sınıfsal ayrım yapılmasının doğru olmadığını söylüyor. Bende diyorum ki, doğru olmadığını savunduğun olayı dünyaya kazandıran millet yahudiler.

Birincisi Amerika SSCB'ye savaş sırasında yardım ediyor. İkincisi Osmanlı Yahudiler'den ne çekti hocam?
Birincisi yardım karşılıksız değil. İkincisi yardım sürecinin başlaması 3 yıl sürdü. Üçüncüsü, yardımı tetikleyen kişi Churchill'di. O da kendini kurtarması için.

Diğer soruya gelirsek, 1492-1497'de II. Beyazid'in emri ile Osmanlı'ya binlerce yahudi kabul edildi. Bunlara Sefarad yahudileri denir. Yahudiler bu dönemden sonra ülke içinde bazı sorunlara sebep olsalar da asıl sorunuzu cevaplayacak şey tam olarak bu değil..

Profil resminize Theodor Herzl ile cevap versem umarım tatmin olursunuz.

Büyük Yahûdi târihçisi S. Baron; “Dünyanın hiçbir yerinde Osmanlı himâyesi altındaki Yahûdiler kadar serbest ve mutlu bir yaşam sürmemişlerdir” der.(7) Ama Siyonistler bunun teşekkürünü Osmanlıyı yıkmak ve Osmanlının en zayıf döneminde, onu sırtından hançerlemek, Çanakkale Savaşında düşmanlarımızın yanında Sion Katır Birlikleri oluşturup bize karşı savaşmak sûretiyle ödemişlerdir.(8)

7-Halil İnalcık, “Söyleşiler ve Konuşmalar” Profil Yay. c. 1, İst. 2013, s. 123. 8-John Henry Patterson, a. g. e. s. 26.

8-John Henry Patterson, a. g. e. s. 26.

Okuduğunuzu tam okuyun. Cevap verdiğim kişi, sömürgeciliği savunmadığını; ırka göre sınıfsal ayrım yapılmasının doğru olmadığını söylüyor. Bende diyorum ki, doğru olmadığını savunduğun olayı dünyaya kazandıran millet yahudiler.

Birincisi yardım karşılıksız değil. İkincisi yardım sürecinin başlaması 3 yıl sürdü. Üçüncüsü, yardımı tetikleyen kişi Churchill'di. O da kendini kurtarması için.

Diğer soruya gelirsek, 1492-1497'de II. Beyazid'in emri ile Osmanlı'ya binlerce yahudi kabul edildi. Bunlara Sefarad yahudileri denir. Yahudiler bu dönemden sonra ülke içinde bazı sorunlara sebep olsalar da asıl sorunuzu cevaplayacak şey tam olarak bu değil..

Profil resminize Theodor Herzl ile cevap versem umarım tatmin olursunuz.
Theodor Herzl'in 2. Abdülhamit'ten toprak satın almak istemesi ve 2. Abdülhamit'in kabul etmesi fakat kenan diyarında ısrarcı olunması sonucu gerçekleştirilemeyen bir hareketin Osmanlı'ya zararı nedir? Bir tarihi olayı incelerken tek taraflı bakmamak lazım, burda sizi kastettiğinizi gayet iyi anladım. Bir düşünceyi savunurken TRT dizilerini izleyip savunmayın. Ayrıca sefarad yahudileri arasında taşkınlık çıkaranların olması, 200.000+ kişinin hepsinin Osmanlı'ya zarar vermiş olduğu anlamına gelmez. Osmanlı hükümetinde ve özellikle İttihat ve Terakki içerisinde görev almış bir sürü yahudi var.

Theodor Herzl'in 2. Abdülhamit'ten toprak satın almak istemesi ve 2. Abdülhamit'in kabul etmesi fakat kenan diyarında ısrarcı olunması sonucu gerçekleştirilemeyen bir hareketin Osmanlı'ya zararı nedir? Bir tarihi olayı incelerken tek taraflı bakmamak lazım, burda sizi kastettiğinizi gayet iyi anladım. Bir düşünceyi savunurken TRT dizilerini izleyip savunmayın. Ayrıca sefarad yahudileri arasında taşkınlık çıkaranların olması, 200.000+ kişinin hepsinin Osmanlı'ya zarar vermiş olduğu anlamına gelmez. Osmanlı hükümetinde ve özellikle İttihat ve Terakki içerisinde görev almış bir sürü yahudi var.
Kenan diyarı dediğiniz bölgenin bugün, şu dakikalarda bile "hala" savaş içerisinde olduğunu unutmayın.
TRT dizisiyle neyi kastettiniz adını geçirdiğiniz adamın dizisini mi? Hayatımda 1 saat değil, 1 dakika bile izlemedim. Theodor ismini bilmeniz için TRT izlemenize gerek yok. :)

Kenan diyarı dediğiniz bölgenin bugün, şu dakikalarda bile "hala" savaş içerisinde olduğunu unutmayın.
TRT dizisiyle neyi kastettiniz adını geçirdiğiniz adamın dizisini mi? Hayatımda 1 saat değil, 1 dakika bile izlemedim. Theodor ismini bilmeniz için TRT izlemenize gerek yok. :)
Kenan diyarı ve çevresinin savaş içerisinde olmasının sebebi politikacılar. Kendi çıkarları uğruna orada yaşayan halkları birbirine düşman ettiriyorlar. Politikacıların yaptıkları hataları tüm ırka mâl edemezsin.

Irkları birbirinden ayıran özellikleri sayar mısın?
İnsanlar arasında ırkı belirlemek için deri rengi, saç tipi, göz rengi, kafatası şekli gibi fiziksel özellikler kullanılır. Kültürel benzerlikten bahsedersek eğer, benzer olması çok normal. Araplar ve Yahudiler ikisi de aynı bölgede yüz yıllardır yaşıyor. En yakın örnek Türkler ve Yunanlar. Hayatımda bir çok kez Yunanistan'a gittim, aramızdaki tek fark dil. Geri kalan kültür, kullandıkları kelimeler, davranış şekilleri hepsi çok benzer. Fakat ikimizde farklı ırklardanız. Sizin burada saçmaladığınız şey benzer kültürlerin aynı ırk olduğunu varsaymanız. Ayrıca dil mevzusunda da yanlışsınız, eğer dil üzerinden ırkları ayırmaya kalkarsan o zaman ya Orta Asyadaki soydaşları Türk saymayacaksın ya da kendini.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı