Hocam kelimesinden nasıl kurtulabilirim?

Lütfen yardım edin hocalarım, Technopat'ta Toprak Koç ile ilgili bir konuyu okuyordum, o günden beri herkese hocam diyorum. Eskiden abi derdim, kardeş derdim, şimdi hocam hocam hocam, virüs gibi herkese de yayılan bu şeyden nasıl kurtulabilirim?
Hocam demeyerek.

Beyninin içindeki milyarlarca nörondan bunu silemeyeceğimize göre etkili bir yöntem olucaktır.

Daha yenisin, ben ilk buraya başladığımda bey diyordum. Sonra "Hocam virüsü" bir bulaştı, utanmasam babama "hocam" diyeceğim. Sonra moderasyona girince daha kötü oldu, kimsenin adını bilmiyorsun. Herkes hoca oluveriyor.

Kurtulamazsın.
Hocam demeyerek.
Aslanım benim be.

Daha yenisin, ben ilk buraya başladığımda bey diyordum. Sonra "Hocam virüsü" bir bulaştı, utanmasam babama "hocam" diyeceğim. Sonra moderasyona girince daha kötü oldu, kimsenin adını bilmiyorsun. Herkes hoca oluveriyor.

Kurtulamazsın.

Aslanım benim be.
O tür isimleri nerden biliyorsun? 🧐

İfşalandık mı yoksa?

Sadece bu forumdan ya da herhangi bir şahıstan geçen bir hitap biçimi değildir "hocam".
Karşıdaki kullanıcıya saygı babında kullanılan bir hitap şekli, süregelmiş bir alışkanlık.

Aradaki samimiyeti sınırlandırmak, dozunda tutmak adına da "siz" diyemeyenler için gayet kullanışlı.
Açıkçası "siz" diye hitap etmeyi "hocam" yerine tercih ediyorum.

Son düzenleme:
Bende genelde sosyal medya da, whatsapp'ta, günlük hayatta "Reis" diye hitap ederim ama forumda nedense hiç kullanmıyorum. Hocamı silmek yerine başka kelimelere yönelebilirsiniz. Bu tür kelimeler ile hitap etmek iyidir. Hiçbir zaman kurtulmak gibi bir derdim olmadı.

Geri
Yukarı