Hoşlandığım kız ile nasıl ilerleyebilirim?

Ha bir de çorba yerken hoşlandığım kız yanımda diye utana utana yemiştim, normalde ekmeği çorbaya banıp yiyordum, kıza ayıp olmasın diye nazik nazik ekmeği ağzıma atıp sonra çorbayı içiyordum (kaşıkla).

Yok, o kız daha çok kanka tarzından.
İyi ki de ekmek banmamışsın. Zaten görgü kuralıdır toplumdayken ekmek banmamak.

Arkadaşlar öğle arasında kantinde çorba alırken hoşlandığım kız ve arkadaşı da çorba alıyordu bana dönüp hangi masaya oturacaksın bizde gelelim dediler aynı masaya oturduk ikisiyle karşılıklı çorba içtim, aaaaaaa bir an çok mutlu oldum, susamıştım gidip su aldım kıza ve arkadaşına da aldım teşekkür ettiler yemekten sonra kalkıp gittiler. Arkadaşlar ben şimdi ne yapmalıyım nasıl daha ilerlemeliyim?

(Bir kız arkadaşın söylediğine göre kızın sevgilisi varmış. Ama ben kızın yanında hiç sevgilisine benzer birini veya sevgili gibi davranan birini görmedim + Instagram'da da hiç erkek biriyle vs fotosu yok)
Benim açıldığım kız gelip sarılıyodu falan.Görenler flörtmüsünüz diyordu bana. En son açıldım ve sonuç? Arkadaş olarak görüyormuş... Yani sağı solu belli olmuyor kızların dikkat et senden hoşlandığına emin olursan açıl.

Ekmeği bana bana yiyecen yoksa tadı nerde.
Tadı nerede de, çok hoş bir durum değil. Bu, toplum içinde çorbayı kafaya dikmek gibi de dusunulebilir. Tek veya aile içinde olsam, ben de çok severim ekmek banmayı ve kafaya dikmeyi. Ancak dediğim gibi toplum içerisinde sıkıntılı.
Boş hocam. Size ne arkadaşım istediğim gibi içerim kusura bakma ama kaldıramıyorsan...
Cümleye saygıdeğer hocam diye başlayacaktım ancak vazgeçtim.
Siz sanırım görgü kurallarından ve adabı muhaşereden bi'habersiniz.

Dilediğinizi yapın. Evde ne yapıyorsanız toplum içerisinde de yapın. Size bunlar öğretilememişse bizlerin de yapabileceği bir şey kalmıyor.

Son düzenleme:
Tadı nerede de, çok hoş bir durum değil. Bu toplum içinde çorbayı kafaya dikmek gibi de dusunulebilir. Tek veya aile içinde olsam, ben de çok severim ekmek banmayı ve kafaya dikmeyi. Ancak dediğim gibi toplum içerisinde sıkıntılı.

Cümleye saygıdeğer hocam diye başlayacaktım ancak vazgeçtim.
Siz sanırım görgü kurallarından ve adabı muhaşereden bi'habersiniz.

Dilediğinizi yapın. Evde ne yapıyorsanız toplum içerisinde de yapın. Size bunlar öğretilememişse bizlerin de yapabileceği bir şey kalmıyor.

Beni takip falan mı ediyorsun? Sürekli kafama dikerim zaten çorbayı.

Niye bu kadar alındın anlayamadım. Bu arada beni takip falan mı ediyorsun? Sürekli kafama dikerim çorbayı. Siz diye başlayacaktım ama sanırım sana saygılı olmaya gerek yok ki zaten sen de değilsin.
Bakın hocam, ne yaptığınız beni ilgilendirmez. Ancak görgü kurallarına göre, ben kendim şöyle şöyle demiyorum, bu hatalı bir davranış; aynı ağzı şapırdatarak yemek gibi.

Sizi takip etmiyorum, sizden sonra da bir arkadaş küfür içerikli mesaj paylaşmıştı. Sanırım onu görmediniz. O arkadaşa ithafen de mesajımı ilettim.

Benim de anlamadığım konu şu: Sanki aşağılayıcı bir biçimde mesajımı paylaşmışım da saygıyı hak etmiyormuşum.

Tek derdim, görgü kurallarında bunun hatalı bir davranış olduğunu belirtmekti. Yapılmaması daha uygundur dedim. Asıl sizin alınmanıza şaşırdım. Zira ilk olarak beni alıntılayan sizdiniz. Ben de gayet düzgün bir üslup ile olayı anlattım. Yaparsınız yapmazsınız, orası sizin kararınızdır.

Bakın hocam, ne yaptığınız beni ilgilendirmez. Ancak görgü kurallarına göre, ben kendim şöyle şöyle demiyorum, bu hatalı bir davranış; aynı ağzı şapırdatarak yemek gibi.

Sizi takip etmiyorum, sizden sonra da bir arkadaş küfür içerikli mesaj paylaşmıştı. Sanırım onu görmediniz. O arkadaşa ithafen de mesajımı ilettim.

Benim de anlamadığım konu şu: Sanki aşağılayıcı bir biçimde mesajımı paylaşmışım da saygıyı hak etmiyormuşum.

Tek derdim, görgü kurallarında bunun hatalı bir davranış olduğunu belirtmekti. Yapılmaması daha uygundur dedim. Asıl sizin alınmanıza şaşırdım. Zira ilk olarak beni alıntılayan sizdiniz. Ben de gayet düzgün bir üslup ile olayı anlattım. Yaparsınız yapmazsınız, orası sizin kararınızdır.

Bana dememişsiniz sonradan fark ettim ve değiştirdim.
Asla ağız şapırdatarak ve ya açarak yemem, çorbayı da ekmekli sevmem ama o çorbayı kafaya dikmeden duramam kardeş.

Yeni konular

Geri
Yukarı