Hoşlandığım kız neden böyle davranıyor?

Arkadaş olmayı isteyen insan düzgün bir şekilde konuşur hocam. Arkadaşlarının yanında o kişiyi umursamazlık ya da o kişi hiç yokmuş gibi yapmaz. Bu biraz garip bir seviyede arkadaşlık ve muhtemelen konuyu açan kişiyi de biraz etkilemiş üzmüş gibi duruyor.
Böyle genelleme yapmak biraz mantıksız herkes aynı sosyal yeteneklere sahip olmuyor. Kimisi en çok arkadaş olmak istediği kişiden bile çekinebilir ki büyük ihtimal konu sahibinin arkadaşı böyle birisi hiç arkadaş olmak istemese tek başlarınayken öyle davranmaz.

Son kez siz şunu söyleyin, arkadaşlığımız gittikçe iyi bir yönde mi ilerleyecek yoksa böyle donuk bir şekilde mi?

Eğer bu şekilde giderse arkadaşlığınız sadece seni etkiler bu durum. Karşı tarafın pek umurunda değil gibi duruyor şahsen. Ama konuşmadan etmeden sorunu öğrenemezsiniz bir konuşmayı deneyin eğer gerekli cevapları alabilir iseniz o kişiyle konuşmaya devam edebilirsiniz tabii gerekli cevaplar size uygun ise. Ha vermiyor ise o kişiyle bu olayı oldurmaya pek gerek yok.
Böyle genelleme yapmak biraz mantıksız herkes aynı sosyal yeteneklere sahip olmuyor. Kimisi en çok arkadaş olmak istediği kişiden bile çekinebilir ki büyük ihtimal konu sahibinin arkadaşı böyle birisi hiç arkadaş olmak istemese tek başlarınayken öyle davranmaz.
Arkadaşın belirttiğine göre bir cevap verdim hocam. Dediğine göre belirttiği kız arkadaşı arkadaşlarının yanında başkaları ile konuşabiliyor fakat bu arkadaşa gelince umursamazlık yapıyor evet dediğiniz olay da olabilir ama sırf bu kişiye özel ise durum ben dediklerimin arkasında olurum yeniden.

Sevgili değilseniz bu yaptığı normal değil mi sence?
Tamam da ben öyle özel şeyler konuşmaya çalışmıyorum ki yani ödevdir, dersle ilgili bir şeydir, şaka yapmaktır öyle şeylerden sohbet açmaya çalışıyorum neden böyle bir şey yapsın ki bu konularda kız-erkek ayrımcılığı olmaz bence.

Hocam geçen kız bana 2 gözünü kırptı galiba bana aşık 😍 (!)
Oha bildiğin evlenme teklif etmiş.
Tamam da ben öyle özel şeyler konuşmaya çalışmıyorum ki yani ödevdir, dersle ilgili bir şeydir, şaka yapmaktır öyle şeylerden sohbet açmaya çalışıyorum neden böyle bir şey yapsın ki bu konularda kız-erkek ayrımcılığı olmaz bence.
Demek ki seninle fazla takılmak istemiyor.

Herhalde benim yapmam gereken milletin içinde onunla konuşmamak beraber denk gelirsek o zaman konuşmam gerek sanırım öyle arkadaşlık ilerleyecek. Ve aklıma takılan bu soruyu yalnız kaldığımızda sormam gerek sanırım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı