HP garanti süreci nasıl işliyor?

sipahi_16

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba HP markalı laptopum 2 Nisan günü bir sorun nedeniyle garanti servisine ulaştı normalde 6 Mayıs pazartesi günü 20.iş gününü dolduracak aklıma 3 sorun takıldı.

1- Pazartesi günü 20 iş günü olacağı için tarafıma ulaşması mı lazım yoksa kargolanma mesajı gelse de oluyor mu?
2- Cumartesi iş günü sayilir mi? HP garanti servisi (bdh iletişim) sayfasına baktığımda cumartesi günü kapalı gözüküyor.
3- Laptopu 23 Eylül günü aldım cihazda 10 Mart günü bozuldu yani 5.ay 17 günde bozuldu 6 ayın altında bozulmalar da yenisini değiştirme hakkına sahibim. Ama bozulduğu tarihi nasıl ispat edebilirim?

Bileniniz varsa cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1'in cevabı muallak, satıcıya teslim ettiyseniz teslim almaya hazır olunca süre biter. Yok eğer kargoya verdiyseniz biraz karışık.

3. Soru ise servis talebi açtığınız gün arızalı olduğunu beyan etmiş olursunuz. Öncesinde yaşanan bir şeyi ispatlayamazsınız. Yani servis talebiniz ilk 6 ay içerisindeyse ayıplı ürün sayılır ve seçimlik hakkınızı kullanabilirsiniz.

1'in cevabı muallak, satıcıya teslim ettiyseniz teslim almaya hazır olunca süre biter. Yok eğer kargoya verdiyseniz biraz karışık.

3. Soru ise servis talebi açtığınız gün arızalı olduğunu beyan etmiş olursunuz. Öncesinde yaşanan bir şeyi ispatlayamazsınız. Yani servis talebiniz ilk 6 ay içerisindeyse ayıplı ürün sayılır ve seçimlik hakkınızı kullanabilirsiniz.
1.cevap için satıcıya kargoyla teslim ettim

3.cevap için servis talebi derken arıza için garantiyi ilk aradığım tarih mi olur hocam ?

Kargo kodu aldığı tarihi bakımda şimdi 29 mart gösteriyor 23 Eylül de aldığım için cihazı maalesef 6 ay 7 gün oluyo hukuki anlamda 6 ayı geçtiği için yenisi talep edemiyorum :/
O zaman mecbur 20 iş günü geçmesini bekleyeceksiniz.

Süreci paylaşırsanız takipteyim hocam.

Son düzenleme:

Tamamdır reis teşekkür ederim ilgin için

Hocam bi sorum daha olacaktı yarın servisi arayacağım ücret talebinde durum nasıl işliyor laptopu aldığım fiyattan mi ücret talebi yoksa farklı bi ücret mi veriyorlar ?

Son düzenleme:
Hocam bir sorum daha olacaktı yarın servisi arayacağım ücret talebinde durum nasıl işliyor laptopu aldığım fiyattan mi ücret talebi yoksa farklı bir ücret mi veriyorlar?

İade'den bahsediyorsanız fatura tutarı iade edilir hocam. Değer kaybı çoksa değişim isteyebilirsiniz.

Eğer 20 iş günü geçtiyse servis ya satıcıya durumu belirtecek ve değişim süreci başlayacak ya da size doa rapor verecek hocam. Rapor verirlerse satıcı ile siz iletişime geçeceksiniz.

İade'den bahsediyorsanız fatura tutarı iade edilir hocam. Değer kaybı çoksa değişim isteyebilirsiniz.

Eğer 20 iş günü geçtiyse servis ya satıcıya durumu belirtecek ve değişim süreci başlayacak ya da size doa rapor verecek hocam. Rapor verirlerse satıcı ile siz iletişime geçeceksiniz.
Fatura tutarı iade edilirse kur farkından dolayı ben zararda oluyorum. Modeli internette baktığımda 45 k gözüküyordu aldığımda 30 k civarıydı.

Fatura tutarı iade edilirse kur farkından dolayı ben zararda oluyorum. Modeli internette baktığımda 45 k gözüküyordu aldığımda 30 k civarıydı. O yüzden misli ile değişim hakkımı kullanıcağım. Para teklifini sunarlarsa reddedip değişim kullanma hakkım var değil mi ?

Fatura tutarı iade edilirse kur farkından dolayı ben zararda oluyorum. Modeli internette baktığımda 45 k gözüküyordu aldığımda 30 k civarıydı. O yüzden misli ile değişim hakkımı kullanacağım. Para teklifini sunarlarsa reddedip değişim kullanma hakkım var değil mi?

Evet hocam, adı üstünde "tüketicinin seçimlik hakkı". Tüketicinin seçtiğini uygulamak zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı