HP Omen 15 FPS ve sıcaklık değerleri

ykeremcann

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Facebook'ta HP Omen kullanan bir arkadaşla tanıştım. Biraz lafladık ve bazı oyunlarda FPS ve sıcaklık değerlerini benimle paylaştı. Şu anda ön yargılı bir şekilde yaklaştığım HP Omen modelinde ısınma problemi olmadığına inanıyorum. Buyurun bana attığı fotoğraflar.
@çıtırcan @Klavyesi çalınan genç

Dosya Ekleri

• EBE534C3-541B-4793-BAD7-A3763E2CD7CA.jpeg
    EBE534C3-541B-4793-BAD7-A3763E2CD7CA.jpeg
    115,1 KB · Görüntüleme: 155
  • A70D0607-1460-4046-BB6C-6A7EDA32AD87.jpeg
    A70D0607-1460-4046-BB6C-6A7EDA32AD87.jpeg
    118,7 KB · Görüntüleme: 159
  • 6872C565-D76A-4C91-A4E1-4C0ACD713853.jpeg
    6872C565-D76A-4C91-A4E1-4C0ACD713853.jpeg
    104,7 KB · Görüntüleme: 149
  • 81E0DC3E-E61B-41E0-AC04-3AD6CE7D9F0B.jpeg
    81E0DC3E-E61B-41E0-AC04-3AD6CE7D9F0B.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 146
Biraz ısınma sorunu var. Oyunda 90 derece az değil.

Arkadaşlar, Facebook'ta HP Omen kullanan bir arkadaşla tanıştım. Biraz lafladık ve bazı oyunlarda FPS ve sıcaklık değerlerini benimle paylaştı. Şu anda ön yargılı bir şekilde yaklaştığım HP Omen modelinde ısınma problemi olmadığına inanıyorum. Buyurun bana attığı fotoğraflar.
@Çıtırcan @klavyesi çalınan genç.

Vallahi tam liste yapıp durum açacağım burada kararsız kaldığım PC'ler arasında bilenler yardımcı olsun gibisinden başka çarem yok çünkü herkes farklı konuda farklı şeyler söylüyor tek emin olduğum şeyse Monster alınmaz.

Biraz ısınma sorunu var. Oyunda 90 derece az değil.
Vallahi tam liste yapıp durum açacağım burada kararsız kaldığım PC'ler arasında bilenler yardımcı olsun gibisinden başka çarem yok çünkü herkes farklı konuda farklı şeyler söylüyor tek emin olduğum şeyse Monster alınmaz.
Bu laptopta ısı değerleri 2 sınıfa ayrılıyor :D 1) Şanslı olanların ısınma sorunu yok yani 100 derecelere çıkmıyor. 2) Kimilerinde de 100 dereceleri görüyor. Bende HP Omen 15 kullanıyorum benim laptobum render işlemlerinde de, oyunlarda da 100 derecelere ulaşıyor. Bu arada işlemci 45W. Render işlemlerinde 65W'a çıktığı oluyor.

Bu laptopta sıcaklık değerleri 2 sınıfa ayrılıyor :D 1) şanslı olanların ısınma sorunu yok yani 100 derecelere çıkmıyor. 2) kimilerinde de 100 dereceleri görüyor. Bende HP Omen 15 kullanıyorum benim laptopum render işlemlerinde de, oyunlarda da 100 derecelere ulaşıyor. Bu arada işlemci 45W. Render işlemlerinde 65W'a çıktığı oluyor.

Bu tarz ısınma olayını çoğu kişide duydum burada konu üstüne tartışıyorlar bir de birisi ısınıyor diyor diğeri ısınmıyor diyor sonra ürünler mi farklı diye sorguluyorlar şu sıralar öyle bir aradayım ki ne alsam gerçekten bilmiyorum okulumda açılıyor 1 aya bir cihaz bulmam lazım artık ama yok.

Bu laptopta ısı değerleri 2 sınıfa ayrılıyor :D 1) Şanslı olanların ısınma sorunu yok yani 100 derecelere çıkmıyor. 2) Kimilerinde de 100 dereceleri görüyor. Bende HP Omen 15 kullanıyorum benim laptobum render işlemlerinde de, oyunlarda da 100 derecelere ulaşıyor. Bu arada işlemci 45W. Render işlemlerinde 65W'a çıktığı oluyor.
Buna katılıyorum bu arada.
Bu tarz ısınma olayını çoğu kişide duydum burada konu üstüne tartışıyorlar bir de birisi ısınıyor diyor diğeri ısınmıyor diyor sonra ürünler mi farklı diye sorguluyorlar şu sıralar öyle bir aradayım ki ne alsam gerçekten bilmiyorum okulumda açılıyor 1 aya bir cihaz bulmam lazım artık ama yok.
Hocam lenova legion gibi duruyor. Tamamen aynı durumdayız. Size de uyarsa eğer aramızda paslaşalım :D

90 derece Ryzen işlemciler için normal 100 dereceler ise fazla. Önemli olan eli rahatsız edip etmemesi bence. 90 derecede herhangi bir performans kaybı olmadan stabil çalışıyor çünkü.

90 derece Ryzen işlemciler için normal 100 dereceler ise fazla. Önemli olan eli rahatsız edip etmemesi bence. 90 derecede herhangi bir performans kaybı olmadan stabil çalışıyor çünkü.
90 derece normal evet fakat 100 dereceler saçma. Laptobun altına bir şeyler koyunca 95-96 lara düşüyor.
Bence Lenovo alın geçin. Stokları azalırsa fiyatları artçak benden demesi. Elinizi çabuk tutup alın İtopyadan. Şimdi baktım İtopya'dan kaldırmışlar alınmıyor. Belki bir kaç güne tekrar açarlar. Mağazalarda stok var gözüküyor.
Bunu test eden arkadaş BF5 testide yapıp atabilir mi?

Geri
Yukarı