HP Omen 16 yüksek sıcaklıklarda çalışıyor

12700H'in 100 derecelerde calismasi normal, normal olmayan 120 olan FPS'lerin 60-70'e dusmesi bunun olmamasi gerekiyor. Memnun kalmadiysan iade et gec. Bir de benden sana tavsiye bu foruma hangi laptopu alayim diye danisma. Arastirmani kendin yap. Bu forumdan tavsiye ile aldiysan hata etmissin. Laptoptan anlayan adam yok bu forumda.

12700H'in 100 derecelerde calismasi normal, normal olmayan 120 olan FPS'lerin 60-70'e dusmesi bunun olmamasi gerekiyor. Memnun kalmadiysan iade et gec. Bir de benden sana tavsiye bu foruma hangi laptopu alayim diye danisma. Arastirmani kendin yap. Bu forumdan tavsiye ile aldiysan hata etmissin. Laptoptan anlayan adam yok bu forumda.
Turbo boost özelliğini kapattığınızda işlemci frekansı yarı yarıya düşüyor bu yüzden FPS düşmesi gayet normal. Sıkıntı olan sıcaklıkların bu kadar yüksek olması yeni bir laptopta

Laptopu kendim beğenerek aldım hocam. Ama dediğiniz gibi tavsiye aldığımda Acer falan öneriyorlardı. Acerin panel kalitesinin berbat olduğunu biliyorum. 60-70 e düşmesi sadece gta 5 onlineda oluyor hocam. Onlineda çok fazla işlemci gücü gerekiyor haliyle turbo mod kapanınca düşüyor. Turbo boost açık iken şu an 80 90 arası gidiyor işlemci sıcaklıkları bu normal değil midi? Reddit'de başka kullanıcıların yorumlarını okuduğumda bu işlemcide bu sıcaklıkların normal olduğunu söylüyorlar. Hatta dediğiniz gibi i7 12700h'ın sıcak çalıştığını söylüyorlar. İade de etmek istemiyorum açıkcası.

Son düzenleme:
Turbo boost özelliğini kapattığınızda işlemci frekansı yarı yarıya düşüyor bu yüzden FPS düşmesi gayet normal. Sıkıntı olan sıcaklıkların bu kadar yüksek olması yeni bir laptopta
12700H li laptoplarin hepsi bu sicakliklarda calisiyor.

Turbo boost açık iken şu an 80 90 arası gidiyor işlemci sıcaklıkları bu normal değil midi?
Normal sicakliklar.

Torbo bostu nasıl açıyorsunuz. Bende Omen 17 var performans modunda FPS çok düşüyor balancednte çok memnunum.

Dostlar şuradaki ayar otomatik seçti varsayılan olarak, ben onu GPU'yu seçerek değiştirdim. Sıcaklıklarda ciddi düşüş sağladım. Hep 4.3 4.0 GHz çalışan işlemci bu sefer kendini otomatik ayarlamaya başladı yerine göre 3.0 3.4 4.0 GHz olarak ayarlıyor. Performansta da hiç kayıp yaşamadım. Sanırım yükü GPU'ya aldı bu ayar. Sizce bir sorun teşkil eder mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    256,8 KB · Görüntüleme: 30
Dostlar şuradaki ayar otomatik seçti varsayılan olarak, ben onu GPU'yu seçerek değiştirdim. Sıcaklıklarda ciddi düşüş sağladım. Hep 4.3 4.0 GHz çalışan işlemci bu sefer kendini otomatik ayarlamaya başladı yerine göre 3.0 3.4 4.0 GHz olarak ayarlıyor. Performansta da hiç kayıp yaşamadım. Sanırım yükü GPU'ya aldı bu ayar. Sizce bir sorun teşkil eder mi?
Bunun bahsettigin seylerle pek bir alakasi yok kardesim.

İleride aynı laptopta aynı sorunu yaşayacaklar için basedeyim. Sorun Omen Gaming Hub programındaki performans modunda. Performans modunu açınca sıcaklıklar 90 dereceleri görüyor. Eğer balanced modda açarsanız 70 dereceyi geçmiyor sıcaklıklar. Ekran kartının boostundan feragat ediyorsunuz fakat buna değiyor.

Piliniz eko modda kaç saat gidiyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı