HP Omen 16 yüksek sıcaklıklarda çalışıyor

İleride aynı laptopta aynı sorunu yaşayacaklar için basedeyim. Sorun Omen Gaming Hub programındaki performans modunda. Performans modunu açınca sıcaklıklar 90 dereceleri görüyor. Eğer balanced modda açarsanız 70 dereceyi geçmiyor sıcaklıklar. Ekran kartının boostundan feragat ediyorsunuz fakat buna değiyor.
Hocam aslında bu bir sıkıntı değil. Turbo boostu kapattığınız için haliyle sıcaklıklar düşüyor lakin sıkıntı şurada bu yeni çıkacak oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaşayabilirsiniz boostsuz oynarsanız.

Hocam aslında bu bir sıkıntı değil. Turbo boostu kapattığınız için haliyle sıcaklıklar düşüyor lakin sıkıntı şurada bu yeni çıkacak oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaşayabilirsiniz boostsuz oynarsanız.
Hocam doğru söylüyorsunuz turbo boostu kapatınca fpsler aşırı düşüyor lakin benim yaptığım omen hubdan performans modundan dengeli moda almaktı. Bunu yapınca yine işlemci 4 ghz 4.3 ghze kadar çıkıyor fps tek fark ekran kartı 140 yerine 115 100 watt oluyor maksimum. Bu da maks 10 20 fps fark ettiriyor. Örneğin GTA 5'de performans modundayken 140 fpse kadar çıkıyor fakat işlemci felaket ısınıyor. Dengeliye aldığımda sıcaklıklar çok daha düşüyor maks. 80 oluyor. Şu anlık bunu yaparak biraz sıcaklıkları düşürdüm. Laptop soğutucu sipariş ettim bakalım o nasıl olacak.

GTA ekle beni PC için cinsherif nickim.

İleride aynı laptopta aynı sorunu yaşayacaklar için basedeyim. Sorun Omen Gaming Hub programındaki performans modunda. Performans modunu açınca sıcaklıklar 90 dereceleri görüyor. Eğer balanced modda açarsanız 70 dereceyi geçmiyor sıcaklıklar. Ekran kartının boostundan feragat ediyorsunuz fakat buna değiyor.
Performance modunda yapmıştım zaten 70 dereceyi geçmiyor 3000rpm fan devri kullanarak
Laptobun tam performansını alarak bu sıcaklıkları görüyorum
Msi afterburner üzerinden watt değerlerini takip ediyorum.
Yani Omen 17 (4070) Laptobu piyasadaki çoğu laptoptan daha iyi bir sıcaklık performansı veriyor.
(Asus,msi,dell,acer) gibi markalar ile karşılaştırınca bu markaların son laptopları hep 85 95 derecede çalıştırıyor işlemcilerini ve full fandayken yani soğutamıyorlar laptopları yanıyor cayır cayır
İstersen kanıt fotoğraf koyayım oyun esnasında ss alarak

Performance modunda yapmıştım zaten 70 dereceyi geçmiyor 3000rpm fan devri kullanarak
Yani Omen 17 (4070) Laptobu piyasadaki çoğu laptoptan daha iyi bir sıcaklık performansı veriyor.
(Asus,msi,dell,acer) gibi markalar ile karşılaştırınca bu markaların son laptopları hep 85 95 derecede çalıştırıyor işlemcilerini ve full fandayken yani soğutamıyorlar laptopları yanıyor cayır cayır
Atabilirseniz sevinirim hocam merak ettim.

Hocam konudan alakasız bir sorum olacak: Cihazda 1 tane mi depolama slotu var yoksa 2 mi? İnternette bununla alakalı hiçbir bilgi yok.

Atabilirseniz sevinirim hocam merak ettim.
1683724626465.png

Farcry 6 oynarken ss aldım
Fan devri 2700rpm civarlarında
Ekran kartı wattı az deme 4000 serisinde nvidia açıklamasıyla düşük güç kullanımı ile tam güç sunuyor zaten 140 watt a çıktığı durumdada ısınma yapmıyor.
Laptoplarda asıl ısınan işlemci olduğu için o kısım önemli
Full fan olmadan bunu yapabilen laptop yok şuan piyasada
Asus msi falan hikaye hepsi cayır cayır yanıyor.
Laptobun altında ektra soğutma için birşey yok sadece laptop masada duruyor.
1683724842449.png

Burdada tam ekran ss i aldım.

Hocam konudan alakasız bir sorum olacak: Cihazda 1 tane mi depolama slotu var yoksa 2 mi? İnternette bununla alakalı hiçbir bilgi yok.
2 tane m2 slotu var. (pci express 4.0)

Eki Görüntüle 1773780
Farcry 6 oynarken ss aldım
Fan devri 2700rpm civarlarında
Ekran kartı wattı az deme 4000 serisinde nvidia açıklamasıyla düşük güç kullanımı ile tam güç sunuyor zaten 140 watt a çıktığı durumdada ısınma yapmıyor.
Laptoplarda asıl ısınan işlemci olduğu için o kısım önemli
Full fan olmadan bunu yapabilen laptop yok şuan piyasada
Asus msi falan hikaye hepsi cayır cayır yanıyor.
Laptobun altında ektra soğutma için birşey yok sadece laptop masada duruyor.
Eki Görüntüle 1773785

Burdada tam ekran ss i aldım.

2 tane m2 slotu var. (pci express 4.0)
Gerçekten çok iyi hocam sıcaklıklar. Ekstra termal macun falan kullanmadınız değil mi? Sizce bu sıcaklıkları sağlayan ne laptopta? Sıvı metal yok sanırım omenlerde. Bir de çözünürlük 2k mı hocam? Teşekkürler.

Geri
Yukarı