HP Omen 17 alınır mı?

Bütçe
24500
@egeoz316 sana buradan değil de karşıma çık iki laf ederdim. Bizde aldık alanlarda var fan sesi ısınma problemi tarzı forumda yeni açılan konular var. Oradaki adamların ne dediği belli bile değil. Hangi Türk tanıtımcı ürünü tanıtmış hani bu cihazlar çıkalı?

Aslında forumda laptopu alanlar Max 75 dereceleri gördüğünü söylüyordu Max yük altında. Doğrudan böyle demeniz yanlış olmuş. Gpn teknoloji konusunda az da olsa katılıyorum. Normal satıcılara göre daha sıkıntılı bir satıcı.

Aslında forumda laptopu alanlar Max 75 dereceleri gördüğünü söylüyordu Max yük altında. Doğrudan böyle demeniz yanlış olmuş. Gpn teknoloji konusunda az da olsa katılıyorum. Normal satıcılara göre daha sıkıntılı bir satıcı.
Ben sıcaklıktan yandım kendi adıma öyle söyleyim. Cihazım sorunlu 3-4 gün sonra servise gönderdim hala cvp gelmedi. Ha diğer alanlarda fan sesi problemi var. Coil whine sesi değil!!! Gpn sattığı malın arkasında durmuyor evet. Bende ürünü oradan aldım ve hala bir cvp verilmiyor 20 iş günü var deyip oyalıyorlar. Ben iade için gönderdim hem HP Türkiye bende HP global fan referans numarası ile gönderdim. Penta bilgisayara göndermişler cihazı. Penta o numaralar bizi bağlamıyor bizim kendimiz test ediyoruz deyip duruyorlar . Cihaz 18 mayıstan beri serviste !!! O yüzden insanın başına bişey gelmeden kimse ses çıkarmaz boşuna.

Kötü değil ancak aradaki farka değecek bir özellik yükselmesi yok.
Ben sıcaklıktan yandım kendi adıma öyle söyleyim. Cihazım sorunlu 3-4 gün sonra servise gönderdim hala cvp gelmedi. Ha diğer alanlarda fan sesi problemi var. Coil whine sesi değil!!! Gpn sattığı malın arkasında durmuyor evet. Bende ürünü oradan aldım ve hala bir cvp verilmiyor 20 iş günü var deyip oyalıyorlar. Ben iade için gönderdim hem HP Türkiye bende HP global fan referans numarası ile gönderdim. Penta bilgisayara göndermişler cihazı. Penta o numaralar bizi bağlamıyor bizim kendimiz test ediyoruz deyip duruyorlar . Cihaz 18 mayıstan beri serviste !!! O yüzden insanın başına bişey gelmeden kimse ses çıkarmaz boşuna.
Dediğim gibi, fan devirleri bütün gaming laptop modellerinde oluyor. Kullandığım laptopun fan sesini duysanız şaşırır kalırsınız, laptoplarda bu sesler normal. Sıcaklık olarak ise kaç dereceydi? Laptoplarda, özellikler Intel işlemcilerde 90 dereceye kadar normal sayılır.

Aldığınız ürün fabrika çıkışı hatalı ise direkt iade edemezsiniz. Eğer fabrika çıkışı sorun var ise servise yollanılır. Servis ise inceleme yaptıktan sonra eğer sorunu tespit ederse size değişim ya da iade belgesi yollanıyor. Siz ise o belgeyi aldığınız yere götürüp değişim ya da iade yaptırıyorsunuz. HP ile Lenovo aynı mıdır bilmiyorum fakat ürünün iadesi onaylansa bile o belge yurtdışına gönderilip ıslak imzalanması gerekiyor. Bu süreç 2 ya da 3 haftayı bulabiliyor. Yani beklediğiniz süre gayet doğal. Zaten 20 iş günü yasal süresi var cihazın serviste kalması için.

Güzel bir ürün, özellikleri de gayet iyi. Fakat HDD yok ve tek başına 512 GB SSD depolama olarak yeterli olmayabilir. İleride bir HDD alıp bilgisayara takmanızı tavsiye ederim.

Aldığınız ürün fabrika çıkışı hatalı ise direkt iade edemezsiniz. Eğer fabrika çıkışı sorun var ise servise yollanılır. Servis ise inceleme yaptıktan sonra eğer sorunu tespit ederse size değişim ya da iade belgesi yollanıyor. Siz ise o belgeyi aldığınız yere götürüp değişim ya da iade yaptırıyorsunuz. HP ile Lenovo aynı mıdır bilmiyorum fakat ürünün iadesi onaylansa bile o belge yurt dışına gönderilip ıslak imzalanması gerekiyor. Bu süreç 2 ya da 3 haftayı bulabiliyor. Yani beklediğiniz süre gayet doğal. Zaten 20 iş günü yasal süresi var cihazın serviste kalması için.

14 gün cayma bedeli var kusurlu ve sorunlu üründe!

Kötü değil ancak aradaki farka değecek bir özellik yükselmesi yok.

Dediğim gibi, fan devirleri bütün Gaming laptop modellerinde oluyor. Kullandığım laptopun fan sesini duysanız şaşırır kalırsınız, laptoplarda bu sesler normal. Sıcaklık olarak ise kaç dereceydi? Laptoplarda, özellikler Intel işlemcilerde 90 dereceye kadar normal sayılır.

Bu arada fanın yüksek devirde çıkardığı sesi belirtmiyorum boşta 1800-2000 devirde çıkardığı bir anormal sürtme sesinden bahsetmek istedim.

14 gün cayma bedeli var kusurlu ve sorunlu üründe!

Bu arada fanın yüksek devirde çıkardığı sesi belirtmiyorum boşta 1800-2000 devirde çıkardığı bir anormal sürtme sesinden bahsetmek istedim.
Sürtme sesi var ise fan takılırken bir üretim hatası olmuştur, tespiti ile iade ve değişim çıkacaktır fakat rapor gelmeden değişim yapmak imkansız sayılır ve rapor ile iade yapılmalı. Bu modelde ilk defa fan sorunu yaşayan birini görüyorum.

Sürtme sesi var ise fan takılırken bir üretim hatası olmuştur, tespiti ile iade ve değişim çıkacaktır fakat rapor gelmeden değişim yapmak imkansız sayılır ve rapor ile iade yapılmalı. Bu modelde ilk defa fan sorunu yaşayan birini görüyorum.
Formu takip etmediğiniz belli oluyor. Heleki cihazla ilgi açılan konuyu hiç takip etmemişsiniz!! Burda kağıt üstünde yapılan yazılan şeyleri söyleyip geçmeyi biliyorsunuz. Az biraz takip ederseniz insanlarada doğru düzgün cevap vermiş olursunuz.

Formu takip etmediğiniz belli oluyor. Heleki cihazla ilgi açılan konuyu hiç takip etmemişsiniz!! Burda kağıt üstünde yapılan yazılan şeyleri söyleyip geçmeyi biliyorsunuz. Az biraz takip ederseniz insanlarada doğru düzgün cevap vermiş olursunuz.
Hocam yanlış anlamayın mağdur olduğunuz ortada ve bir sorun yaşadığınız açık. Fakat sizin yaşadığınız gibi neredeyse her markada sıkıntı yaşayan insan var. Dell ile ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlar vardı. Ben mesela Lenovo ile yaşadım. Bu şekilde bütün markaları eleyebilirsiniz. Fakat bu birazda şans işi. Mesela ben Lenovo ile sıkıntı yaşamış olmama rağmen tekrar Lenovo aldığımda sıkıntı yaşamadım. Aynı şekilde arkadaş HP marka laptop aldığında sorun yaşamayabilir. Yaşaya da bilir fakat bunu bilemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı