HyperX Cloud Stinger ile 2 Ay

Bundan birkaç konu önce açmış olduğum Rampage SN RW 1 vs Logitech G230 adlı konu başlığı altında bu kulaklığı almaya karar vermiştim ve şimdi ise bu kulaklıkla geçirdiğim 2 aylık deneyimi size anlatacağım.

Kulaklığı kutudan çıkardığım anda hafifliğini ve pedlerin yumuşaklığını hissettim. Pedlerin yumuşaklığı, daha önceki kullandığım kulaklıklara oranla daha yumuşaktı ve kulağı ağrıtacak cinsten değildi. Ayrıca bu pedlerin içindeki süngerlerin standart kulaklıklardakinden olmadığını da öğrendim, yani bunlarda farklı bir teknoloji varmış. Kulaklığı takıp kullanmaya başladığım zaman ise kafamda sanki tüy varmış gibi hissediyorum. Ayrıca pedleri dediğim gibi yumuşak olduğundan kulağı rahatsız etmiyordu, uzun kullanımlarda bazen kafamda kulaklığı hissetmiyordum bile. Şu zamana kadar kulaklık beni hiç rahatsız etmedi. Kulaklığı bu zamana kadar hem telefonda hem de bilgisayarımda kullandım. Kulaklık standart olarak tek Jak girişli olarak geldiği için yanında hem mikrofona hem de kulaklığa dönüştüren kablosu ile geliyordu. Böylelikle kulaklığı telefonuma takacağım zaman birini kullanıp öbüründen olmuyordum. Şimdi esas benim ses kalite deneyimlerime gelelim.

Kulaklık 50mm sürücüler ile geldiğinden ses kalitesi harikaydı. Ayrıca kulağı parçalayacak derecede de bir bası yoktu. Müziği son sese de alsam ses de bozulma olmuyordu. Mikrofonu ise iyi bir ses kartınız varsa temiz ve net bir ses iletiyor. Yoksa sadece Windows üzerinden sesinizi dinlettiğinizde hışırtı alıyordunuz. Bunun dışında Discord ve Steam çağrılarında konuştuğum kişilere (veya arkadaşlarıma) hep şu soruları soruyordum:''Hiç hışırtı veya cızırtı geliyor mu?''. Cevapları hayır veya çok az oluyordu Hatta kendim de test ettim, gerçekten de çok az bir hışırtı vardı. O da büyük ihtimalle anakartımın ses kartındandır, biraz eskidir kendisi. Bunlar dışında kulaklık beni hiç rahatsız etmedi, hem ses konusunda hem ergonomi. Birkaç defa kulaklık masadan düştü ama hiçbir şey olmadı. Yani benden sağlamlık konusunda tam not aldı. Bence siz bu kulaklığı kaliteli bir ses kartı ile kullanırsanız mikrofonu yayın yapacak bir kalitede olur. Mikrofonu sabit olmadığından kendinize göre ayarlayabilir ve kullanmadığınız zaman yukarı kaldırarak susturabilirsiniz. Böylelikle mikrofonunuz programda veya oyunda açık kalsa bile sesiniz karşı tarafa iletilmiyor, en sevdiğim özelliğinden biri de bu.

Şöylece özetlemem gerekirse kulaklığı kullandığım hiçbir dakika rahatsız olmadım. Gayet ergonomik ve kaliteli bir kulaklık. Bence aynı fiyata alınacak 7.1, USB ses kartlı, titreşim motorlu kulaklıklardan daha iyi. Kulaklığı ise İTOPYA Bilgisayar'dan, 196 TL'ye (Kulaklık + kargo) aldım. Şu sıralar kulaklık 209 TL kadar bir fiyata satılıyor, gene aynı sitede. İsteyene kulaklığı aldığım site: Kingston HYPERX CLOUD Stinger Siyah Gaming Kulaklık | ITOPYA

Bu da kulaklığın en son hali (Genel olarak kullananlar bilir kulaklığın içindeki jelatinleri. Fotoğrafta belli olmamış ama hala üzerinde duruyorlar):
21476358_1008753795939797_181708973_n.jpg

Kulaklığı bana tavsiye eden @Diamoon ve @Barış Tolon'a çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrofon konusunu bilemem ama aynı fiyattaki o tarz kulaklıklar, genelde şekilleri ve özellikleri ile nerdeyse birbirinin aynısı oluyorlar. Örnek veriyorum SN RW 1 ile DS502, üzerindeki logolar olmasa ikisi de aynı markanın ürünü diyebilirim. Yani iki kulaklıkta da aynı özellikler varsa hangisini almamız gerekir? Ayrıca Cloud Stinger sesleri net ve temiz bir şekilde algılıyor; oyunlarda kendimi o oyunun içinde gibi hissediyorum, müzik dinlerken müziğin bası kulağı tırmalamıyor/rahatsız etmiyor. Hem özgün ve kulağı rahat kavrayan bir tasarımı var. Bahsetmediğim bir konu da dış sesleri kolay kolay duyamamanız, güzel bir yalıtımı var.
Kağıt üzerindeki özellikleri sormuyorum onları diğer kulaklıkları kullandınız mı onu merak ettim çünkü o bahsettiğiniz snoppy leri inceleyen arkadaşlarda aynılarını söylüyor.

7.1 ses kartı alsam bu kulaklığı 7.1 olarak kullanabilir miyim yoksa kulaklığında 7.1 uyumlumu olması gerekiyor?

Kanka bende bu kulaklıktan sipariş etmiştim geldi fakat kulaklığın 2 bezinde içinde 3 tane delik var onlar nedir sendede varmı ?
Kusura bakma çok geç cevap verebildim, yeni fark ettim yorumunu. Evet onlar bende de var. Sonuçta bu G230 gibi örgü tipi bir tasarımı yok, o tarz sünger kaplamalarının üzerinde kendi delikleri olduğu için baskı uygulayınca şişmiyor. Bu kulaklıkta ise o tarz bir sünger kaplaması olmadığı için baskı halinde balonda dönmemesini sağlıyor. Kısaca hava almasını sağlıyor işte. Bi de tek kulakta 6 delik var ama buraz daha iç tarafta olduğu için fark edilmiyor, işin iyi yanı o.

Aklımdaki soru işaretlerini sizin incelemeniz sayesinde giderdim. Teşekkür ederim. Gelecek ay bu kulaklığı almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı