Hyundai Elantra Alınır mı?

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar.

Bir tanıdık için C segmente dahil bir sıfır araç bakıyoruz. C segmentte adı geçen Corolla ve Civic modellerinin yanına bir de Elantra gözümüze çarptı. Beni tanıyan bilir, çift kavramalı şanzımanlardan pek hoşlanmıyorum. Bir de ıslak yerine kuru olunca bana hiç güven vermiyorlar. Bu araçta da bildiğim kadarıyla 6 ileri kuru DCT şanzıman var.

Arabayı 2 çocuklu bir aile kullanacak, performans olarak aman aman bir beklenti yok. Güvenlik ve konforun ön planda olması daha önemli. Corolla ve Civic'in Elantra'ya göre pahalı olması gerekiyor sanırım. Siz bu 3'ü arasından hangisini önerirsiniz? Veya C segment sedan olarak başka öneriniz olur mu?

Bu arada araç dediğim gibi sıfır olacak ve minimum 4-5 yıl binilecek. Orta - dolu segment tercih edilecek. Net bir bütçe belirtmedim, ortalama olarak 200-270 bin arası diyeyim.

thumb2-hyundai-elantra-2020-exterior-rear-view-new-gray-elantra.jpg

Son düzenleme:
Sanki arabaya tam fotoshop yapacaklarmış da elektrikler gitmiş gibi görüntüsü var.
C segment olarak Skoda Scala, D olarak Superb önerebilirim. Eğer eylül'ü beklerseniz yeni Octavia gelecek, muazzam bir araç.

Tam ekleyecektim sizi olmadı.

Bugün 2016 model en boşundan 6 ileri manuel olan bir elentra sürdüm sürüş olarak gayet yeterli şehir içinde ancak boş model olduğu için konfor ekipmanları hakkındda pek yorum yapamayacağım.

Bu arada ekleme yapmış olayım, neden sadece Skoda önerdim derseniz şu anki mevcut piyasada diğer markalar fiyatlarını hak etmiyorlar ve bu son kasa Skoda'lar konfor olarak VW ile eş düzeye geldiler, genişlik olarak zaten her Skoda segmentinin en genişidir. VW Golf 380 litre bagaja sahipken Scala 469 litre.

Hocam birde listeye Renault Megane 4 ekleyebilirsiniz. Donanım size kalmış.

Bu arada ekleme yapmış olayım, neden sadece Skoda önerdim derseniz şu anki mevcut piyasada diğer markalar fiyatlarını hak etmiyorlar ve bu son kasa Skoda'lar konfor olarak VW ile eş düzeye geldiler, genişlik olarak zaten her Skoda segmentinin en genişidir. VW Golf 380 litre bagaja sahipken Scala 469 litre.

Okulda yeni kasa bir skoda vardı gerçekten güzel görünüyor ayrıca konforlu bir araç.

Hyundai çok sağlam otomobildir. Bende 2013 Elantra var 255 bin de 2. Araç olarak kullanıyorum nazar değmesin beni bugüne kadar hiç yolda da bırakmadı. Yani alınır ben de diğer arkadaşlara katılıyorum Octavia da alınır ama daha pahalı olur.

Şanzıman geçişleri biraz yavaş ve volan dişlisi sikintisi ile i30 modellerinde(ya da algıda seçicilik oldu 😁) nam yapmıştı. DSG'ye benzer mantık ile calisiyor ve ısınma sıkıntısı olduğuna dair bir kaç şey okumuştum. Kalabalık bir şehirde oturuyorsanız, ozellikle ısınma konusunu arastir derim. Diğer bakımdan Hyundai'nin pek ariza yaptığını duymadim.

Hocam birde listeye Renault Megane 4 ekleyebilirsiniz. Donanım size kalmış.
Megane 4'ün Icon donanımı gayet iyi ancak kalite konusunda VW grubunu tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı