i3 10300F ve GTX1650 CS:GO'da yüksek FPS'te takılmalar

osmanpasa59

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
i3 10300F.
GTX1650 4 GB.
2x16 GB RAM.
Bir kasa topladım, her şey güncel gözüküyor sistemde. CS:GO'da FPS yuksekte de düsük grafiklerde de FPS 200 üstü ama ekranda yırtılma takılma gibi sorunlar gözüme takılıyor. Ayarları sıfırladım, düşüğe aldım, yükseğe aldım, sürekli aynı sorun mevcut. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü ayarlarında olur oyun içinden açabilirsiniz. Dikey senkronizasyon olarakta geçebilir. Bunun yanında Masaüstünde sağ tıklayıp nvidia denetim masasını açarsanız orada 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında ' düşey senkronizasyon' olarak geçiyor oradan da açık konumuna getirebilirsiniz.

V-Sync FPS oyunlarda açılmaz input lag yapar oyunu oynayamazsınız. 60Hz monitörünüz olduğu için takılma hissiyatı yaşarsınız yırtılma ise yüksek FPS'i 60Hz gösteremediği için yırtılma gibi gözüküyor. CRU ile monitörü 75Hz yaparsanız oyununuz biraz daha akıcı hale gelir ya da 144Hz monitör almanız gerekir. Eğer yapmak istemezseniz fps_max 59 yapmanız yırtılmaları engeller fakat takılma hissiyatı devam eder.

Monitörü 60 hz olduğu için başka şansı yok ağız tadıyla oynamak için sanki. 60 hz monitöre bende sahip olduğum için vsync kapalı oyun oynamak işkence gibi geliyor çünkü o yırtılmalar inanılmaz göze batıyor. Düşük gecikme oranı modu diye ayar var fps oyunları için bu ayar işe yararmı sizce bahsettiğiniz input lag sorunu için. Fps oyunları oynamadığım için bilmiyorum bu arada öğrenmek için soruyorum.

Monitörü 60 Hz olduğu için başka şansı yok ağız tadıyla oynamak için sanki. 60 Hz monitöre bende sahip olduğum için V-Sync kapalı oyun oynamak işkence gibi geliyor çünkü o yırtılmalar inanılmaz göze batıyor. Düşük gecikme oranı modu diye ayar var FPS oyunları için bu ayar işe yararmı sizce bahsettiğiniz input lag sorunu için. FPS oyunları oynamadığım için bilmiyorum bu arada öğrenmek için soruyorum.

Yırtılmaları engellemek için V-Sync değil FPS cap yapmanız gerekir oyunları 60FPS'e kitlerseniz yırtılma yapmaz
V-Sync story oyunlarda açılabilir ama FPS oyunlarda çok input lag farkı yersiniz

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı