i3 3220 + GT420 sistemin fiyatı 950 TL'ye nasıl?

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şimdi bende bir bilgisayar vardı 950 liraya sattım. Oysa piyasadaki herkes uçuk fiyatlar yazmıştı buna denk bilgisayarlar için. Örneğin sayacağım bilgisayarın aynısı olan sadece ekran kartı GT 630 olan biri 2500 liraya satıyordu kasayı.
2x4 8 GB 1600MHz Kingston RAM.
1TB segaete hard disk.
H-61ASUS anakart.
GT420 2 GB 128Bit ekran kartı.
İ3. 3.nesil işlemci.
ASUS orijinal 350W güç kaynağı.

950 liraya sattım. Sizce çok mu ucuza sattım? Letgo'dan bakıyorum DDR2 kasaları 4 GB RAM var 1000 lira yazıyorlar. Benimkinin dengini 2000-2500 civarında yazıyorlar. Ben onların abarttıklarını düşünüyorum. Yani sanki dövizciyiz biz o fiyata satıyoruz. Ben o bilgisayarı zaten ortalama o fiyata almıştım yine aynı fiyata sattım. Bugün dolar yirmi de olsa beni ilgilendirmez ki ben kuyumcu değilim sonuçta. Ama bazı insanlar var adam RX570 satıyordu, yazdığı fiyat 1500 lira. Kendisi 2017'de 700 liraya almış. Ve 1500 liraya sattı.

Bence üzerine biraz daha para ekleme şansınız varsa ekleyip i5 serisi bir işlemci almanızı öneririm. i3 ile uzun vadeli bir performans alacagınızdan şüpheliyim.

Bence üzerine biraz daha para ekleme şansınız varsa ekleyip i5 serisi bir işlemci almanızı öneririm. i3 ile uzun vadeli bir performans alacagınızdan şüpheliyim.
Önce konuyu okuyun bence, yorum sayısı kasmak için yorum atmanıza gerek yok.

Önce konuyu okuyun bence, yorum sayısı kasmak için yorum atmanıza gerek yok.
+1 tebrik :)
İyi fiyat bence. Ama satsan 1200'e satılırdı.
haklısın dostum ama biraz da hızlı satılsın istiyordum. Örneğin şu an h-61 anakart almak istiyorum kime sorsam 350 diyor ikinci eline. Yani bilgisayarcılara sordum 350 fiyat çektiler almadım. Sahibinden baktım 350 yine :) İstanbuldan sipariş edecektim 400 tl :)

Zaten yaptığı öneri de yanlış, ha i3 ha i5 3.nesil olduktan sonra uzun vadeyi düşünecek bir durum yok.
i3 aldıgın bir sistem örnek veriyorum son oynagın doom tarzı oyunu en düşük performansta açamayacağı için i5 serisi bir işlemci hem ghz hem core anlamında daha yüksek perf. verecektir. Uzun vadeden kastı sen galiba bir 10 yıl anlamıs olabilirsin. Düzgün okuyabilirdin :)

Zaten yaptığı öneri de yanlış, ha i3 ha i5 3.nesil olduktan sonra uzun vadeyi düşünecek bir durum yok.
Amacım kimseyi kötülemek değil ama haklısın :)
Yorum sayısı kasma mücadelesinde değilimki katılım tarihime ve yorumlarımda anlarsın bence :D Yanlış okumuşum konuyu kusuruma bakmayın.
estağfurullah :) Ama önerin de yanlıştı dost :)

i3 aldıgın bir sistem örnek veriyorum son oynagın doom tarzı oyunu en düşük performansta açamayacağı için i5 serisi bir işlemci hem ghz hem core anlamında daha yüksek perf. verecektir. Uzun vadeden kastı sen galiba bir 10 yıl anlamıs olabilirsin. Düzgün okuyabilirdin :)
Bu forumda özellikle en az 10 yıldır bilgisayar komponentleri ile iç içe olan ve uzun vadeyi 10 yıl hatta 6-7 yıl şeklinde tanımlayacak kimse yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı