i3 4130 GT1030 sistem Valorant'ta anlamsız FPS düşüşü

Emirhan34181

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
Sistemim:
  • İşlemci: i3 4.nesil 4130.
  • Ekran kartı: GT1030.
  • RAM DDR3 16 GB 2X8.
  • SSD 125.
Normalde bu sistemde en düşük ayarlarda +100 FPS alıyorum ama 60'a sabitliyorum savaş esnasında ise bazen 60'dan 5-6 FPS kadar düşüyor. Ama bazen de hiç alakasız bir şekilde 20 FPS'ye düşüyor çok garip. PC'ye reset atmadan düzelmiyor bazen atınca bile düzelmiyor. Çözüm önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CrystalDiskInfo görsellerini de paylaşın.
Ekran Görüntüsü (15).png

CrystalDiskInfo görsellerini de paylaşın.
Ekran Görüntüsü (16).png

SSD gayet güzel. Ama HDD gerçekten iyi değil. Oradaki verilerini bir yere yedeklemeni tavsiye ederim. Ayrıca konuyla bağlantılı olarak bazı durumlarda sistemde hatalı bir diskin takılı olması bile sistemde ani takılmalar yaratabileceği hakkında bir arkadaşımız makale yayınlamıştı. Eğer şu anlık gerekli dosyaların yoksa oyunlardaki FPS'i test etmek için çıkartıp denerseniz iyi olur. Olmazsa Memtest86'ya geçeriz.

SSD gayet güzel. Ama HDD gerçekten iyi değil. Oradaki verilerini bir yere yedeklemeni tavsiye ederim. Ayrıca konuyla bağlantılı olarak bazı durumlarda sistemde hatalı bir diskin takılı olması bile sistemde ani takılmalar yaratabileceği hakkında bir arkadaşımız makale yayınlamıştı. Eğer şu anlık gerekli dosyaların yoksa oyunlardaki FPS'i test etmek için çıkartıp denerseniz iyi olur. Olmazsa Memtest86'ya geçeriz.
hdd yi çıkarıp mı test edeyim

oyunlarımın hepsi hdd de :D. Yeni bir hdd alıp taksam aynı etkiyi görürmü
Görür ama daha sorunun gerçek kaynağını tespit edemedik. Eğer SSD'nde boş yer varsa sorun yaşadığın oyunu SSD'ye yükleyip test etmen şu anlık daha mantıklı. Sorun yaşamazsak zaten yeni HDD almanı tavsiye edeceğiz.

Görür ama daha sorunun gerçek kaynağını tespit edemedik. Eğer SSD'nde boş yer varsa sorun yaşadığın oyunu SSD'ye yükleyip test etmen şu anlık daha mantıklı. Sorun yaşamazsak zaten yeni HDD almanı tavsiye edeceğiz.
120 gb yer var ssd de nereye yükleyeyim yav. Şu pc deki depolama işi ayar ediyor beni.

Geri
Yukarı