i3 4130 GT1030 sistem Valorant'ta anlamsız FPS düşüşü

Emirhan34181

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
Sistemim:
  • İşlemci: i3 4.nesil 4130.
  • Ekran kartı: GT1030.
  • RAM DDR3 16 GB 2X8.
  • SSD 125.
Normalde bu sistemde en düşük ayarlarda +100 FPS alıyorum ama 60'a sabitliyorum savaş esnasında ise bazen 60'dan 5-6 FPS kadar düşüyor. Ama bazen de hiç alakasız bir şekilde 20 FPS'ye düşüyor çok garip. PC'ye reset atmadan düzelmiyor bazen atınca bile düzelmiyor. Çözüm önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
120 gb yer var ssd de nereye yükleyeyim yav. Şu pc deki depolama işi ayar ediyor beni.
O zaman şimdilik Memtest86testine geçelim. Eğer RAM'lerde de sorun yoksa HDD olduğuna kanaat getireceğiz. Bu rehbere bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görür ama daha sorunun gerçek kaynağını tespit edemedik. Eğer SSD'nde boş yer varsa sorun yaşadığın oyunu SSD'ye yükleyip test etmen şu anlık daha mantıklı. Sorun yaşamazsak zaten yeni HDD almanı tavsiye edeceğiz.
Valorant'ı direk ssd ye taşımanın bir yolu var mı yoksa silip yüklemem mi gerekiyor

O zaman şimdilik Memtest86testine geçelim. Eğer RAM'lerde de sorun yoksa HDD olduğuna kanaat getireceğiz. Bu rehbere bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekran Görüntüsü (14).png

memtest zıvırını 15 dk önce yapmıştım. Yt den rehbere baktım. Sonuçlar bunlar

Valorant'ı direk ssd ye taşımanın bir yolu var mı yoksa silip yüklemem mi gerekiyor
Benzer bir konu paylaşılmış. Bu video ile çözmüşler:

memtest zıvırını 15 dk önce yapmıştım. Yt den rehbere baktım. Sonuçlar bunlar
Konuya göre ilerlemiyorsun. Ama önemli bir problem olsa daha başka sorunlar da getirirdi zaten. Senle sadece burası üzerinden konuşabildiğimiz için az bilgiyle çıkarımlar yapmam gerekiyor. USB ile daha sağlıklı bir test olurdu ama sen şimdilik Valorant'ı taşımaya bak.

Benzer bir konu paylaşılmış. Bu video ile çözmüşler:

Konuya göre ilerlemiyorsun. Ama önemli bir problem olsa daha başka sorunlar da getirirdi zaten. Senle sadece burası üzerinden konuşabildiğimiz için az bilgiyle çıkarımlar yapmam gerekiyor. USB ile daha sağlıklı bir test olurdu ama sen şimdilik Valorant'ı taşımaya bak.

Konuya göre ilerlemediğim için üzgünüm aynı anda birkaç farklı şey ile uğraşıyordum. SSD'ye attım eski değerlere göre ciddi bir artış oldu. Demek ki sebebi HDD imiş teşekkürler.

Konuya göre ilerlemediğim için üzgünüm aynı anda birkaç farklı şey ile uğraşıyordum. SSD'ye attım eski değerlere göre ciddi bir artış oldu. Demek ki sebebi HDD imiş teşekkürler.
Rica ederim. HDD'deki verileri en kısa zamanda yedekle ve başka diske geçiş yap.

Merhaba iyi akşamlar sistemim:

İşlemci: i3 4130.
Ekran kartı: GT1030.
RAM: 2x8.
SSD: 125GB.

Aslında bu sistemde daha önceden bir şekilde de olsa sabit 60 FPS alabiliyordum ama son zamanlarda biraz gariplik yaşamaya başladım.
Valorant'ta normalde FPS değerim yüksek yani normal bir yerde değerlerim 100 120 arası geziyor ama savaşa girince birden 30 40 50 arasında kalıyor e doğal olarak da aimfight atamıyorum sinirlenmeye başladım. Sebebini bilen varsa yazabilir mi? Siz söylemeden söylemem gerekenler:
- Ekran kartı driverim güncel.
- Oyunum SSD'ye kurulu.
- Grafiklerin hepsi en düşükde.
- MSI Afterburner'dan OC yaptım ama bir şey değişmedi.
-Arka planda sistemin gerektirdiği şeyler dışında her şey kapalı (ses driveri, Vanguard vs.)

Yeni konular

Geri
Yukarı