i5 11400F sistem için RX 6600 XT vs RTX 3060

wuxdex

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir ay içerisinde bir sistem almayı planlıyorum. Özellikleri;
i5 11400F.
16 GB 3200MHz RAM.
H510M anakart.
Bu özelliklere sahip iki kasa mevcut, fakat ekran kartı olarak "PowerColor Fighter RX 6600 XT 8 GB" yoksa "Palit RTX3060 Dual 12 GB" aralarında 1.5 2K fark var. Hangisi daha iyi olur ve neden?

6600XT yer yer 3060'tan daha iyi performans verse de ben olsam yüzde 10/15 bir FPS kaybını göze alarak stabil/sorunsuz bir ekran kartını tercih ederek RTX 3060'lı olan sistemi alırdım. FanBoy'luk yapmıyorum, hala AMD kanadında yazılım sorunlarıyla uğraşan bir sürü kişi var.

6600XT yer yer 3060'tan daha iyi performans verse de ben olsam yüzde 10/15 bir FPS kaybını göze alarak stabil/sorunsuz bir ekran kartını tercih ederek RTX 3060'lı olan sistemi alırdım. FanBoy'luk yapmıyorum,hala AMD kanadında yazılım sorunlarıyla uğraşan bir sürü kişi var.
6000 serisinde çok çok az sayıda kişi yazılım sorunlarıyla uğraşıyordur.
Şahsen kullanan birisi olarak gayet memnunum. Eğer karşılanabiliyorsa aradaki fiyat farkına değecektir 6600XT.

6000 serisinde çok çok az sayıda kişi yazılım sorunlarıyla uğraşıyordur.
Şahsen kullanan birisi olarak gayet memnunum. Eğer karşılanabiliyorsa aradaki fiyat farkına değecektir 6600XT.

Hocam Nvidia'dan yıllardır bir tane şikayet yokken AMD tarafından hala az da olsa şikayet varsa ben paramın karşılığını almak isterim, gerekirse 15 20 FPS daha aşağı olsun.. Memnunsan şanslısın...

Fiyatı uygun olanı alın bence. İki kart ta güncel ve güçlü, ikisi de günümüzdeki oyunları ve 3 sene boyunca çıkacak bütün oyunları oynanabilir bir şekilde çalıştıracaktır.

Geri
Yukarı