i5 13600K için DDR4 anakart tavsiyesi

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, satın almış olduğum MSI Pro Z690-A anakart flashback olmadığından ve donanımsal hatalarından dolayı tüketici hakem heyetine başvurdum para iadesi için.

Şimdi tekrar bir sipariş vereceğim bu süreci 1 ay 4 ay uzayabilir. Sizden ricam Z790 ile Z690 arasında DDR4 de anakart performans farkı var mıdır? Bir de flashback BIOS işlerindende sıkıldım. Çok basit bir şey fakat sorunlu denemediğim yöntem kalmamıştı. Z790 fiyat farkına rağmen tercih etmeli miyim işlemci OC yapacağım. Ekran kartı RAM'ler vesaire hepsi kısaca o yüzden önerlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
A bir ust model. Sogutma tarafinda daha iyi ve PCI-e slotlari daha fazla heatsink ile geliyor. Arka ı/o panelinde de farkliliklar mevcut.

O zaman fiyat farkına değer A modelini alayım sisteme tüm bileşenler overclock yapacağım için.

@Görkem Say hocam bu Wi-Fi modeli anakarta normal kablo ile de bağlayabiliyoruz değil mi interneti?

Son düzenleme:
O zaman fiyat farkına değer A modelini alayım sisteme tüm bileşenler overclock yapacağım için.

@Görkem Say hocam bu Wi-Fi modeli anakarta normal kablo ile de bağlayabiliyoruz değil mi interneti?

Evet arkadaki I/O paneline ethernet kablosu da baglabilirsiniz ancak urundeki Wi-Fi anteni ve karti epey saglamdir. 5GHz uzerinden kablo ile ayni performansi sunar.

Evet arkadaki ı/o paneline Ethernet kablosu da baglabilirsiniz ancak urundeki Wi-Fi anteni ve karti epey saglamdir. 5GHz uzerinden kablo ile ayni performansi sunar.

Aldığım Z690-A ile Z790-A arasında çok fark var mıdır sence 2600 TL farka değmezmiş gibi geliyor. Muhtemel benim anakartta sistem bileşenleri takılı ikende elektrik gelmiyordu. Flashback de yapamadım bu yüzden 3-4 kere ışık yanıp sönüyordu.

Tekrardan aynı Z690-A alıp bunları yaşar mıyım diye de çekiniyorum. Amazon'dan sipariş vermeyi düşünüyorum en kötü iade ederim. Ya da Vatan Bilgisayar'dan alıp onlarada yaptırabilirim. En kötü yine servise gider. Endişem şu eski anakart gittiğinde fiziksel görünen problemi yoktu. İşlemci emniyet kapağını takıp kontrol ettim yollarken, mail geldi işlemci pinlerinde yamukluk hasar var diye o yüzden şikayette bulundum. Bu durumları yaşıyorum maalesef.

Aldığım Z690-A ile Z790-A arasında çok fark var mıdır sence 2600 TL farka değmezmiş gibi geliyor. Muhtemel benim anakartta sistem bileşenleri takılı ikende elektrik gelmiyordu. Flashback de yapamadım bu yüzden 3-4 kere ışık yanıp sönüyordu.

Tekrardan aynı Z690-A alıp bunları yaşar mıyım diye de çekiniyorum. Amazon'dan sipariş vermeyi düşünüyorum en kötü iade ederim. Ya da Vatan Bilgisayar'dan alıp onlarada yaptırabilirim. En kötü yine servise gider. Endişem şu eski anakart gittiğinde fiziksel görünen problemi yoktu. İşlemci emniyet kapağını takıp kontrol ettim yollarken, mail geldi işlemci pinlerinde yamukluk hasar var diye o yüzden şikayette bulundum. Bu durumları yaşıyorum maalesef.

Z690-A, biraz daha Z790-P gibi. 2600 TL'ye deger mi derseniz bence degmez 14. nesilde Intel mevcut soketi oldurecek zaten. O yuzden Z690-A alabilirsiniz.

Z690-A, biraz daha Z790-P gibi. 2600 TL'ye deger mi derseniz bence degmez 14. nesilde Intel mevcut soketi oldurecek zaten. O yuzden Z690-A alabilirsiniz.

Peki bu flashback durumunda mağdur kalırsam ne yapmalıyım. Amazon'ya da Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum. Kendim de elektronik lisans mezunuyum PC üzerinden işlerimi idrak ettirmekteyim. Çok basit çok problemi olan bir durum.

Peki bu flashback durumunda mağdur kalırsam ne yapmalıyım. Amazon'ya da Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum. Kendim de elektronik lisans mezunuyum PC üzerinden işlerimi idrak ettirmekteyim. Çok basit çok problemi olan bir durum.

BIOS Flashback'in calismama veya olmama gibi bir durumu yok. Olmuyorsa dediginiz gibi anakart arizalidir hocam.

Geri
Yukarı