i5 3230M kırık pin nasıl tamir edilir?

kerem.ck

Centipat
Arkadaşlar selam. 2012'de aldığım laptopu arızası olduğu için kullanamıyordum ve 2021'de bir daha bakmaya karar verdim ve bu laptopu televizyona HDMI ile bağlayıp dizi film izlemek için kullanacağım.
i5 3230M işlemcisi var ve ben işlemciyi küçükken çıkarmaya çalışırken üçgenin olduğu köşedeki 8 pini (2 pin genişlik×4 pin uzunluk) yamulttum ve düzeltmeye uğraşırken kırdım. Nasıl veya nerede yaptırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Lütfen saçma sapan GG geçmiş olsun gibi şeyler yazmayın. Bilgisi olan, tecrübesi olan yazsın.

Çok ince işçilik lazım. İşçilik iyi olsa bile sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Kırık pinler elinizdeyse ince havya ile yapılabilir belki fakat dediğim gibi ince işçilik olduğundan yüksek mebla talep edeceklerdir. Değmez diye bitireyim.

Şöyle internette araştırdığım kadarıyla kuyumcularda ince lehim işi ve telefoncularda yapabiliyorlarmış oralara bi soracağım birde soketin içine tel koy öyle dene demişler bazı yerlerde bu şekilde çalışabilir mi işlemci ?

Şöyle internette araştırdığım kadarıyla kuyumcularda ince lehim işi ve telefoncularda yapabiliyorlarmış oralara bi soracağım birde soketin içine tel koy öyle dene demişler bazı yerlerde bu şekilde çalışabilir mi işlemci ?
Koydun, çalışmadı diyelim. Nasıl geri çıkaracakksın?
İşçilik için bile en az 100 TL isterler bence (yine de bir araştır) , bence çıkma bir işlemci al.

Yeni konular

Geri
Yukarı