i5 430M dizüstü bilgisayar 100 dereceye ulaşıyor

Win7

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
300GB
Arkadaşlar ben 2.el bir laptop aldım Acer marka ama oyun oynarken (PES 2013) birden kapandı ısı testi yaptım GPU 55'den başladı 100'e kadar çıktı. FurMark'tan yaptım. İşlemci de aynen 50 dereceden 100'e kadar çıktı iade etmeli miyim veya sorun nedir?

Geçmiş olsun mümkünse iade edin, değilse öncelikle fan çalışıyor mu diye bakın, çalışıyorsa termal macun bakımı yaptırın işe yaramazsa bakır heatsinki değiştirin.

Hocam, normal değil. Macun bakımı ve temizlik yapılıp bakılması gerekir. Fan da kontrol edilmelidir.

Geçmiş olsun mümkünse iade edin, değilse öncelikle fan çalışıyor mu diye bakın, çalışıyorsa termal macun bakımı yaptırın işe yaramazsa bakır heatsinki değiştirin.
Fan çalışıyor ama yük altında iken ve arada bir galiba duruyor çünkü hiç ses çıkmıyor.
Hocam, normal değil. Macun bakımı ve temizlik yapılıp bakılması gerekir. Fan da kontrol edilmelidir.
Fan çalışıyor ama yük altında iken ve arada bir duruyor galiba çünkü hiç ses çıkmıyor.

Dediğim gibi hocam. Kontrol edilmesi gerekir. Bakımı da yapılması gerekir. Yine de olmazsa başka cihaz bakın derim.

Bilgisayarciya gotur GPU ve CPU'nun termal macununu degistirsin bir de oyle dene olmadi guc seceneklerinden Max CPU hizini dusurursun bununla birlikte GPU sicakligi da duser ayni bakir blokla sogutuldugu icin daha da olmadi iade et.

Bilgisayarciya gotur GPU ve CPU'nun termal macununu degistirsin bir de oyle dene olmadi guc seceneklerinden Max CPU hizini dusurursun bununla birlikte GPU sicakligi da duser ayni bakir blokla sogutuldugu icin daha da olmadi iade et.

Biraz baştan savma bir anlatım olmuş ama bunlardan dediğinin sadece bir kısmına itirazım var. Max CPU ve GPU hızını düşürmek. Bu kısımda olan itirazım eski bir cihaz olduğundan ötürü zaten %100 kullansa bile çok aşırı bir FPS alamaz ki sen bir de kısıtlanmasını söylüyorsun. Biraz tuhaf geldi yazmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı