i5-6400'den Ryzen 5 1600'e Geçilir mi?

Yapacağın masrafa göre değişmekle beraber bence geçilir. Ryzen 1600 gibi 6 çekirdek 12 thread bir işlemci bile BF5'de RX 570'i beslemekte zorlanıyor, %70 kullanımlar görüyorum. Üstelik 4.1 GHz OC'liyken... O garibim 4 çekirdek 4 thread i5 neler çekiyordur kim bilir...
Hocam 6 core 12 threadin kartınızı beslemekle ne ilgisi var? 9600K 6 core 6 thread ama 2070'i bile besliyor BF5'de. Anlatmaya çalıştığınız şey yanlış olmuş. O zaman Threadripper alalım ne kadar çok çekirdek o kadar performans gibi durmuş.

Yanlış Bilgilendirme
Yapacağın masrafa göre değişmekle beraber bence geçilir. Ryzen 1600 gibi 6 çekirdek 12 thread bir işlemci bile BF5'de RX 570'i beslemekte zorlanıyor, %70 kullanımlar görüyorum. Üstelik 4.1 GHz OC'liyken... O garibim 4 çekirdek 4 thread i5 neler çekiyordur kim bilir...
4 çekirdek 4 thread i3'ler bile tam kapasite besleyebiliyor RX570-580 ve 1060'ı. R5 1600 besleyemiyor değil, besliyor ama tekli çekirdek performansı 2. ve 3. nesil Ryzen'lere göre çok düşük kalıyor. 600TL'lik 6 çekirdek işlemci neticede. Anlık kullanım düşüşleri olması normal karşılanabilir.

Hocam 6 core 12 threadin kartınızı beslemekle ne ilgisi var? 9600K 6 core 6 thread ama 2070'i bile besliyor BF5'de. Anlatmaya çalıştığınız şey yanlış olmuş. O zaman Threadripper alalım ne kadar çok çekirdek o kadar performans gibi durmuş.
Besleyemiyor dedim mi ben? Oyun esnasında işlemcinin %70'i kullanılıyor diyorum. 12 thread'in %70'i kaç yapar? 8.4 thread yapar. Yani oyun esnasında arkada bir şey yokken 8 thread kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı