Çözüldü i7-10870h undervolt ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim işlemcim şu an çok iyi bir durumda bundan sonra Turbo'da kullanmaya özen gösteririm isterseniz undervolt ayarlarını tek bir metinde toplayın ben çözüm olarak işaretleyeyim.
Ben hemen özet geçeyim:
Sistemimizi Undervolt ettik. Bu sayede sıcaklıkları düşürüp sistemin paketleri işlemesi için gerekli olan gücü de azalttık. Ayarlar:
CPU Cache: -125
CPU Core: -144.5
İntel GPU ve İGPU Unslice: -100
System Agent: -40

Tüm birimlerin IccMax değerini maksimuma çıkarttık. Bu sayede belirli limitlerden kurtulduk.

Sistemin Turbo Power Limitleri zaten yüksek ayarlanmıştı ancak PL1 kelepçelenmişti. Kelepçeyi kaldırdık. (Clamp)

Power Limit 4 zaten 0 ayarlıydı ancak ayarlı olmasaydı da biz 0 ayarlayacaktık.

Turbo Time Limit'i 28 ayarladık.

SpeedShift kutusunu tikledik.

ThrottleStop Ana Ekranında BD PROCHOT tikini her ihtimale karşı kaldırdık.

Bu şekilde ayarlamaları yaptık ve sistemi soğuttuk.

Bunu çözüm olarak raporlayabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1114384

Bu kısım var Monster'ın kendi kontrol merkezi buradan yapılabilir mi?
Buradan yapmayı önermiyorum. BİOS'dan yapmayı da önermiyorum. Böylesi daha rahat kontrol edilebilir ve bu tarz programlar ile sistemdeki limit sorunları giderilebilir.

1626880845903.png

Şu an donma ya da takılma yaşamadım.

Eki Görüntüle 1114388

Şu an donma ya da takılma yaşamadım.
Öyleyse devam ediyorum. Şimdi CPU Core'a gelin. Offset Voltage değerini -140 yapın. IccMax değerini ise maksimuma çekin.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ın Offset Voltage değerlerini ise -100 olarak ayarlayın ve IccMax değerlerini maksimuma çekin. Apply'a basın.

System Agent için Offset Voltage değerini -40 yapabilirsiniz. IccMax değerini maksimuma çekmeyi unutmayın. Apply'a basın.

Öyleyse devam ediyorum. Şimdi CPU Core'a gelin. Offset voltage değerini -140 yapın. IccMax değerini ise maksimuma çekin.

Intel GPU ve iGPU Unslice'ın offset voltage değerlerini ise -100 olarak ayarlayın ve IccMax değerlerini maksimuma çekin. Apply'a basın.

System agent için offset voltage değerini -40 yapabilirsiniz. IccMax değerini maksimuma çekmeyi unutmayın. Apply'a basın.

Hepsini uyguladım herhangi mavi ekran veya donma yaşamadım.

Hepsini uyguladım herhangi mavi ekran veya donma yaşamadım.
Gayet iyi. FIVR sekmesinin sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.
@Bunnys TPL sekmesi ve ThrottleStop Ana Ekranını atar mısınız bir de? En iyi şekilde ayarlayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı