I7 11370H RTX 3050 Ti laptop oyun oynarken bir anda kapanıyor

ACRZeuss

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hp Pavilion Gaming oyun oynarken bir anda kapanıyor.
Ekran kartı: RTX 3050 TI
İşlemci: Intel I7 11370H
Ram: 16 GB

Bakım yapmanız iyi olabilir.
5 aylık nerdeyse yeni sayılır garanti bozulmaz mı

Teker teker yaptığınız testlerde kapanmadıysa sorun güç kaynağında veya bataryada olabilir. Ama tabi sadece 2 teste bakarak kesin kanıya varılamaz. Bir de OCCT power testi yapın, ekran kartı ile işlemci beraber yüksek güçte çalışsın.
deneyeceğim

Teker teker yaptığınız testlerde kapanmadıysa sorun güç kaynağında veya bataryada olabilir. Ama tabi sadece 2 teste bakarak kesin kanıya varılamaz. Bir de OCCT power testi yapın, ekran kartı ile işlemci beraber yüksek güçte çalışsın.
1675027774977.png

testi başlattığımda anda böyle hata verip testi durduruyor

1675027774977.png

hw monitor ile baktığımda işlemci 40 derecelerde gözüküyor

Eki Görüntüle 1650139
Attığınız fotoğrafta 90 derecelerdeydi ama demek ki oyunlarda 105 dereceye falan da çıkıyor olsa gerek sıcaklıklar. 5 aylık bir cihaz için de garip bir durum yani termal macun bu sürede etkinliğini yitirmez. Siz kurcalamadan garantiye yollayın en iyisi.

Attığınız fotoğrafta 90 derecelerdeydi ama demek ki oyunlarda 105 dereceye falan da çıkıyor olsa gerek sıcaklıklar. 5 aylık bir cihaz için de garip bir durum yani termal macun bu sürede etkinliğini yitirmez. Siz kurcalamadan garantiye yollayın en iyisi.
hafta içi olmasını bekledim müşteri hizmetlerini arayacağım ilk iş

Eki Görüntüle 1650139

hw monitor ile baktığımda işlemci 40 derecelerde gözüküyor
O zaman sensörler yanlış değer ölçüp sistemin kendisini kapatmasına neden oluyor da olabilir. Ama Pavilion'muş model, şimdi fark ettim. Isınan bir model diye biliyorum.

O zaman sensörler yanlış değer ölçüp sistemin kendisini kapatmasına neden oluyor da olabilir. Ama Pavilion'muş model, şimdi fark ettim. Isınan bir model diye biliyorum.
sürekli olmuyor arada kafasına eserse kapanıyor bazen 10 dk arayla 2 kere kapanıyor bazen hiç kapanmıyor aynı şartlar altında

Sıcaklık değerlerini kontrol edip yazacağım

Eki Görüntüle 1650105
10 dakika furmark testinde kapanmadı sıcaklık değerleri de görselde mevcut.

Eki Görüntüle 1650121
işlemci değerleri de böyle

işlemci testini CPU Stress Test - An online tool to test your CPU stability | CPU Expert bu site ile yaptım
Bak ısı degerlerinin üstünde Walt Degerleriniz Var Yük Bindikce Onlarda Yükseliyor Bu Yüzden Size Power Supply Sorunu Genelde Diyorum 550 - 600 W Psu Altında Kullanıyorsanız Yük Altında Yetersiz Kalabilir. Veyahut Arıza Yapmıştır Tam Performans Çalışamıyordur.

MSI Afterburner ile oyun içinde sıcaklıkları takip etseniz, kapandığı zaman ne durumda diye.
Lee Yubin Isı Kaynaklı Oldugunu Sanmıyorum ben Furmark Testinde 10 dakika dayandıysa o bilgisayar ısı degerlerini şuanlık göz ardı edin derim power supply şüphelenmeniz lazim TDP degerleri nelerdir kaç W. Power Supply Kullanılıyor bunların araştırılması gerek.

Bak ısı degerlerinin üstünde Walt Degerleriniz Var Yük Bindikce Onlarda Yükseliyor Bu Yüzden Size Power Supply Sorunu Genelde Diyorum 550 - 600 W Psu Altında Kullanıyorsanız Yük Altında Yetersiz Kalabilir. Veyahut Arıza Yapmıştır Tam Performans Çalışamıyordur.

Lee Yubin Isı Kaynaklı Oldugunu Sanmıyorum ben Furmark Testinde 10 dakika dayandıysa o bilgisayar ısı degerlerini şuanlık göz ardı edin derim power supply şüphelenmeniz lazim TDP degerleri nelerdir kaç W. Power Supply Kullanılıyor bunların araştırılması gerek.
Hp nin sitesinde güç kaynağı 200W gözüküyor ama gpu için herhangi bir tdp değeri verilmemiş

Geri
Yukarı