i7 4790 için GTX 780 vs GTX 1060

Verdiğiniz paraya değmez. İlerde yeni nesil ekran kartları çıktığında onlardan bir tane alırsınız ve ek olarak bir monitör almanız iyi olur, monitör almayacaksanız ekran kartı almanıza gerek de yok o çözünürlükte o ekran kart idare eder.

Şuan kullandığından daha düşük performanslı bir kart niye tavsiye ettiniz anlamadım. Geçilecekse minimum 1060,a geçilmeli. İmkân varsa 1070'de seçilebilir.
Çözünürlükten dolayı önerdim. GTX 1060 almasına gerek yok. Hem yeni hem de az güç tüketiyor.
GTX 1070 900p için önermek nedir?

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Parçaları ikinci el almayı düşündüğümden dolayı şuan için özellikle maliyet açısından bakıldığında söz konusu bahsettiğim kartlara geçmenin pek mantılı olmadığına karar verdim ve en azından bu yaz için parça almayıp ileri ki zamanlarda direk 1070 ve 1080 ve 2k monitöre geçmeye karar verdim.

Son düzenleme:
Ekranın FHD Olmadığı için bir zamanlar benimde kullandığım çözünürlüktü bu 900p 1060 gibi bir kart tam kapasite çalışmayabilir,Bende 970 vardı 900p de neredeyse hiç bir oyun da tam kapasite çalışdığını görmedim ben sana 1050ti öneriyorum yada monitör değiştirip 1060 geçiş yapmalısın zira şu an 1070 1060 gibi kartlar o çözünürlüğe uçuk gelicektir parana yazık.

Önerinizi almak istediği başka bir konuyu da yeri gelmişken burada dile getirmek istiyorum. Açıkçası GTX 780 i FHD monitöre geçiş için almıştım ancak aldıktan kısa bir süre sonra 2K+ monitörler yaygınlaşmaya başladığı döneme denk geldiği için biraz daha bekleyip 2k+ monitör ve uygun bir kartla sistemi tamamlamayı düşünüyordum ancak geçiş için ya da başka bir deyişle ikinci elde olsa alacağım iki parça(monitör ve ekran kartı) için sizinde bildiğiniz üzere ödenecek maliyet ortada.O yüzden şuanlıkta olsa böyle bir düşünceyi bir kenara bıraktım.

Lafı fazla uzatmadan asıl sorumu belirtmem gerekirse sizlerinde bildiği gibi hazır sistem uygunken 900p den 1080p ye geçmek kayda değer olur mu acaba ? Özellikle bu tarz deneyimi(900p den 1080p ye geçiş) olan arkadaşlar fikirlerini beyan ederlerse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Parçaları ikinci el almayı düşündüğümden dolayı şuan için özellikle maliyet açısından bakıldığında söz konusu bahsettiğim kartlara geçmenin pek mantılı olmadığına karar verdim ve en azından bu yaz için parça almayıp ileri ki zamanlarda direk 1070 ve 1080 ve 2k monitöre geçmeye karar verdim.
2.el ekran kartı alırken fatura ve garanti olsun. Yoksa sıkıntı yaşarsın. Gayet mantıklı bu kararın. Kolay gelsin. Şimdiden hayırlı olsun.

GTX 1050 Ti öneren olmuş. Arkadaşım GTX 780, GTX 1050 Ti'dan daha iyi bir kart. Adam iyisini satıp kötüsünü mü alsın? GTX 780'den kayda değer bir fark hissetmek istiyorsanız GTX 1070'e geçmelisiniz. GTX 780'den GTX 1060'a geçmenize kesinlikle değmez. 1080p ile 900p arasında fark var elbet. Önerim ; 144 Hz 1080p bir monitör almanız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı