i7 4790k fabrika çıkış hızı stok fan ile ısı sorunsuz kullanılabilir mi?

LibertY

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, en geç yarına kadar i7 4790k siparişi vermek istiyorum. Overclock ihtiyacım olana kadar yapmayı düşünmüyorum, bu yüzden stok fanı ile kullanmak istiyorum belli bir zaman. Oyunlar ve günlük kullanımda stok fan ile ısı sorunu yaşar mıyım sizce,tehlikeli ısı seviyesine varır mı stok fan ile?

Test eden bazı kişiler sıvı soğutma ile test etmiş ama stok fan ile test eden yok. bir bilgisi olan varsa yorum yazarsa sevinirim. soğutucu fan almadan, kendi stok fanı ile sorunsuz kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan O.C yapmasan bile oyun oynarken seni götürmez. Ciddi sıkıntılar yaşayabilirsin.
Bu zamana kadar hep stok fan kullandım ama eski nesil işlemciyle Quad core Q 9505 ile 2.83 ghz de halen kullanıyorum ve bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım ama i7 4790k 4. nesil işlemci ve fabrika çıkış hızı 4 ghz turbo boots ile 4.4 ghz oluyor. Madem oyunlarda vs overlocksuz yetmeyecek neden intel bu fanla satış yapıyor? Overlock yapacak için tamam, elbet soğutucu almalı ama stok hızda kullanacak biri için neden yetmiyor? Intel bunun farkında değil mi, yetmeyecek fanla mı satış yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel o fanı kimse takmıyor diye beleşe veriyor yanında. Keza AMD' de böyle yapıyor. Standart çalışacaksan ofis tarzında o zaman Neden Intel Core I7 4790K alıyorsun ki ? Önce bunu sorgulamak gerek. Oyunlarda çok yük altına girince işlemcinin yanması stok fanla çok kolaydır. 15-20 derece fark ettirecek bir soğutmadan konuşuyoruz burada.

Bu zamana kadar hep stok fan kullandım ama eski nesil işlemciyle Quad core Q 9505 ile 2.83 ghz de halen kullanıyorum ve bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım ama i7 4790k 4. nesil işlemci ve fabrika çıkış hızı 4 ghz turbo boots ile 4.4 ghz oluyor. Madem oyunlarda vs overlocksuz yetmeyecek neden intel bu fanla satış yapıyor? Overlock yapacak için tamam, elbet soğutucu almalı ama stok hızda kullanacak biri için neden yetmiyor? Intel bunun farkında değil mi, yetmeyecek fanla mı satış yapıyor?
hocam ne güzel konuştunuz ya hayran kaldım konuşmaınza resmen eğer fan veriyosa yanında bunu biraz olsun işe yaraması lazım sonuçta elinize sağlık

Intel o fanı kimse takmıyor diye beleşe veriyor yanında. Keza AMD' de böyle yapıyor. Standart çalışacaksan ofis tarzında o zaman Neden Intel Core I7 4790K alıyorsun ki ? Önce bunu sorgulamak gerek. Oyunlarda çok yük altına girince işlemcinin yanması stok fanla çok kolaydır. 15-20 derece fark ettirecek bir soğutmadan konuşuyoruz burada.
AMD'de böyle mi yapıyor ? Siz gerçekten birşey biliyor musunuz? Eğer siz biliyorsanız ben bilmiyorum çünkü. Wraith nedir hocam ? bir araştırır mısınız ?

Hiç bişey olmaz
Hiç birşey olmaz da denemez. Hocam 40 TL'lik Cooler Master Fanları var. Alın işinizi görecektir.

Stok fan ile overclock yapmadan kullanacaktım. Overclock yapmasam dahi yine de ısı çok mu olur? Ciddi sıkıntı yaşar mıyım sence 4790k için.

dostum oc yapmazsan sıkıntı yaşamazsın, gönül rahatlığıyla kullanabilirsin
i5 6500 3.6 ya sabitledim oyun ile ulaştığı ısı 67-68 derece

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı