i7 4930K ve RTX 2080S düşük FPS

Mercans123

Centipat
Geçenlerde yeni 2080 Super aldım ve düzgün çalışmadığını düşünüyorum. Mesela Battlefield 5'de eski ekran kartımın 50 aldığı yerde şimdiki 40 35 alıyor.
Sistemimdeki parçalar şunlar

CPU: Intel(r) Core(tm) i7-4930K CPU @ 3.40GHz (12 cpus)

Güç kaymağı: Corsair CW750 Watt

Anakart: ASUS Rampage IV Formula

24 GB RAM

3 TB harddisk 240 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı, işlemcinize göre güçlü kalıyor ve sizin başınıza da darboğaz denen olay geliyor. RTX 2080S'e yetecek bir işlemciye geçiniz. @KG4EVER oyun arasında yazmıştım, teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Geçenlerde yeni 2080 Super aldım ve düzgün çalışmadığını düşünüyorum. Mesela Battlefield 5'de eski ekran kartımın 50 aldığı yerde şimdiki 40 35 alıyor.
Sistemimdeki parçalar şunlar

CPU: Intel(r) Core(tm) i7-4930K CPU @ 3.40GHz (12 cpus)

Güç kaymağı: Corsair CW750 Watt

Anakart: ASUS Rampage IV Formula

24 GB RAM

3 TB harddisk 240 GB SSD
Oyun içindeyken MSI Afterburner ile işlemci, ekran kartı kullanım ve sıcakları atar mısın ?
Herkes darboğaz demiş ama sorunu onunla alakalı gibi gelmedi.

Hocam MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşabilir misiniz? Bu arada RAM'ler Quad Channel'de mi çalışıyor? Hangi ayarlarda, hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Bunları belirtmeniz lazım.

Intel'in eski amiral gemilerinden. X serisi platforma sahip eski işlemciler halen daha canavar gibi. Darboğaz yapıyor demeniz komik cidden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı