i7 6700 ve GTX 1070 sisteme PSU ve kasa önerisi

Kasa ayrı PSU ayrı alın herhangi garantilik durum olduğunda her ikisini birden göndermek iyi olmayacaktır. Ayrıca dahili kasanın içinde gelen PSU'lar genelde kalitesiz oluyor.

Hocam bütçe konusunda sıkıntıya soktuğu için maalesef dahili PSU'lu bir kasa alacağım. O yüzden Dark N10'un psu'sunu araştırıyorum alternatif olsun diye. Fakat görünen o ki Zalman Z11 Neo 700W alacağım.

Hocam yanlış bilgilendirme yapmışsın. İlk önce i7 6700 stok soğutucu kendim kullandığımdan biliyorum 4k ultra ayarlarda en son oyunları max 60 derece görüyor. K serisi bir işkemci alsa dahi 600w yeterlidir hatta 500w bile çünkü enerji tüketimi konusunda yeni nesil işlemciler ve ekran kartları çok az kullanıyor.

Hocam çok büyük ihtimalle K serisi işlemci alacağım ve soğutucu olarak TD02 Lite kullanacağım. Bilginiz var mıdır kaliteli bir soğutucu mudur iş görür mü? O.C yapmayı en az 2-3 yıl düşünmüyorum. Yaparsamda abartıp limitleri zorlamam zaten. Sizce bu soğutucu uygun mudur? Yeni konu açıp kirlilik yapmak yerine buradan sormak istedim.

@Ahmet Zülfikar

@Barış Tolon

@Silinen üye

Hocam yanlış bilgilendirme yapmışsın. İlk önce i7 6700 stok soğutucu kendim kullandığımdan biliyorum 4k ultra ayarlarda en son oyunları max 60 derece görüyor. K serisi bir işkemci alsa dahi 600w yeterlidir hatta 500w bile çünkü enerji tüketimi konusunda yeni nesil işlemciler ve ekran kartları çok az kullanıyor.
Hocam yanlış bilgilerndirme yapmadım forumda birkaç arkadaş daha gördüm i7 6700 kullanan ve hepside ısıdan şikayetçi idi. Büyük ihtimalle senin odan soğuk yada kasnın hava sirkülasyonu iyi.

Hocam yanlış bilgilerndirme yapmadım forumda birkaç arkadaş daha gördüm i7 6700 kullanan ve hepside ısıdan şikayetçi idi. Büyük ihtimalle senin odan soğuk yada kasnın hava sirkülasyonu iyi.
Hocam bulunduğum yer merkezi doğalgazlı. Ortalama 25 derecenin üstünde oda socaklığı sürekli. Kasada peteğe 1 metre mesafede. Kasa corsaır spec-alpha modeli standart geldiği halde önde 2 fan arkada bir eksoz fan var. Şu konuda haklısınız herkesin az ısınacak hali olamaz duruma göre değişir benim kullanımımla aşırı ısındığını görmedim.

Merhaba;

Ben farklı birşeye değinmek isterim. GTX 1070 dediğimiz kart epeyce güçlü bir ekran kartı. Dar boğaz yaşamak istemiyoran, işlemcini 6700K seçmelisin. İkinci olarakta böyle bir kart alıyorsun ama halen 1080p oyun mu oynayacaksın? Yine dar boğaz yapar. GTX 1070 dediğimiz kart 2K için tasarlanmıştır. En yüksek verimi ancak öyle alabilirsiniz.

Eğer 1080p oyun oynayacaksan düz 6700 işlemciye GTX 1060 alabilirsin. Epey de paran cebinde kalır. Ama illaki GTX 1070 istersen yukarda yazdıklarımı yabana atma derim.

Saygılarımla

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı