İ7 6850K Tabanlı Sistem Toplama

DeMarcusCousins

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartı olarak GTX 1080 düşünüyorum. İlerde 4k için bir 1080 daha eklerim diye 6850k tercih ettim. Sıvı soğutma, SSD ve bir de anakart önerilerinizi bekliyorum. 12.000 TL'ye kadar çıkabilirim. Başka önerileriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
nova.png
nova.png
sinerji.png

Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz Ram Bellek (CMK16GX4M2B3000C15R)
ASUS ROG SWIFT PG27AQ 27'' Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

6850K Broadwell ailesine ait değil mi? Skylake varken neden Broadwell?

Dipçe : Yanlışlıkla dört kanall bellek yerine iki kanal bellek tercih etmişim. Özür dilerim.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
O ana kart sığacak elbet ama ben TT core x71 veya v71 alırdım tercih meselesi güle güle kullanın. SSD olarak böyle bir sisteme en az 850 EVO alın derim. Sıvı soğutma için de sana kalmış ben silverstone tundra TD02-E ile yetinirdim fazlasına gerek yok fazlasını istiyorsan sıvı nitrojen al :). Ana kart tamamen sana kalmış en ucuz X 99 alsan bile sana yeter de artar. O aldığın ana kartta kullanılan kontrolcü Killer LAN portu geçiyor. Bir de şimdi ana kart önersek E-ATX olacak CM MC Pro 5 kasaya sığmayacak. Bellek önereyim çünkü dört kanal ana kartı çift kanal kullanıp helak etme.
Kingston Hyperx Predator 16GB DDR4 2400MHz CL12 SR 1Rx8 Siyah PC Performans Belleği Kit (4x4GB), Ram, bilendenal.com
Oyuncusun düşük CL değeri lazım eğer Render yapacaksan hız aşırtma ile 3000 frekansına alabilirsin.

6850K Broadwell ailesine ait değil mi? Skylake varken neden Broadwell?
Broadwell'e kötü mü diyorsun? Bir de broadwell değil o broadwell-E. 12000 liraya skylake mi toplanır gözünü seveyim. M 9 ana kart koymuş rekor kıracağız sanki. Skylake işlemciler ince diye şikayetler var broadwell'e çamur atma lütfen.:esne:

PassMark - Intel Core i7-6850K @ 3.60GHz - Price performance comparison
PassMark - Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz - Price performance comparison
Gözü kapalı solluyor 12000 lirayı çöpe attıracaksın adama.

O ana kart sığacak elbet ama ben TT core x71 veya v71 alırdım tercih meselesi güle güle kullanın. SSD olarak böyle bir sisteme en az 850 EVO alın derim. Sıvı soğutma için de sana kalmış ben silverstone tundra TD02-E ile yetinirdim fazlasına gerek yok fazlasını istiyorsan sıvı nitrojen al :). Ana kart tamamen sana kalmış en ucuz X 99 alsan bile sana yeter de artar. O aldığın ana kartta kullanılan kontrolcü Killer LAN portu geçiyor. Bir de şimdi ana kart önersek E-ATX olacak CM MC Pro 5 kasaya sığmayacak. Bellek önereyim çünkü dört kanal ana kartı çift kanal kullanıp helak etme.
Kingston Hyperx Predator 16GB DDR4 2400MHz CL12 SR 1Rx8 Siyah PC Performans Belleği Kit (4x4GB), Ram, bilendenal.com
Oyuncusun düşük CL değeri lazım eğer Render yapacaksan hız aşırtma ile 3000 frekansına alabilirsin.

Broadwell'e kötü mü diyorsun? Bir de broadwell değil o broadwell-E. 12000 liraya skylake mi toplanır gözünü seveyim. M 9 ana kart koymuş rekor kıracağız sanki. Skylake işlemciler ince diye şikayetler var broadwell'e çamur atma lütfen.:esne:

PassMark - Intel Core i7-6850K @ 3.60GHz - Price performance comparison
PassMark - Intel Core i7-6700K @ 4.00GHz - Price performance comparison
Gözü kapalı solluyor 12000 lirayı çöpe attıracaksın adama.

12.000 lirası olan adama 2011 soket anakart aldırarak bence daha büyük zarar veriyorsunuz ama neyse. Adam 3-5 liralık sistem toplamıyor, herşey bütçesine göre güçlü olsun. Ayrıca bir hatamı da belirtmek isterim, 4 kanal yerine 2 kanal bellek seçmişim. Siz görmeden söyleyeyim dedim. Düşük CL değeri istiyorsanız DDR sistem toplayın siz. Altyapı sorunlarını bellek ile çözemezsiniz.

@Barışçıl
Oha ağzıyla Z170 yongası dört kanal destekliyor dedi. Özrü kabahatinden büyük.

CL değeri önemli. DDR sistem ne alaka anlamadım. 667+ frekanstaki bant genişliği şu anki oyunlara yetecek sanki. Ne saçmalıyorsun? :D

CL değeri önemli dedim de o kadar da abartma DDR 3 sisteme geç dedim sanki.

2011 soket ana kart almak zarar mı veriyor? Dostum 14 nm destekleyen bir ana kart o. Yani sen 2011 soket ana kartın nesini beğenmiyorsun?

Merhaba, ekran kartı olarak GTX 1080 düşünüyorum. İlerde 4k için bir 1080 daha eklerim diye 6850k tercih ettim. Sıvı soğutma, SSD ve bir de anakart önerilerinizi bekliyorum. 12.000 TL'ye kadar çıkabilirim. Başka önerileriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
Eki Görüntüle 170265 Eki Görüntüle 170265 Eki Görüntüle 170266
Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz Ram Bellek (CMK16GX4M2B3000C15R)
ASUS ROG SWIFT PG27AQ 27'' Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Merhaba.
İşlemci secimi guzel olmus. Eger bu işlemci uzerine sistem kuracaksanız anakartı ileriye donuk almanızda fayda var. Soyle acıklayayım; sli yaparım uzerine ses kartı takarım pci exp ssd baglarım dedinizmi o zaman olay farklı yere gider.
Burda anakartı sizin tercihleriniz belirleyecek o yuzden makinayı inşaa ederken ileri donuk ne yapmak istiyorsanız ona gore anakart alın. Normal de anakartın performansa etkisi yok gibi birseydir. Fakat bu ongoru x99 icin gecerli olmuyor maalesef. Anakarta ne kadar yuk bindirecekseniz, uzerine hangi komponentleri takacaksanız once onun planını yapmanız sizin ileride anakarttan o kadar memnun kalmanızı saglar. İlla sagında solunda rgb led var diye 2bin tl uzeri anakart alın demiyorum ama butcede verdiginiz paraya gore en stabil anakartı almanızı tacsiye ederim.

Oyun oynayacaksanız, birde shooter oyunu oynayacaksanız bence o monitoru almayın. Ben gecen hafta eksende 2k 144 hz gsync li monitoru 2200 lira gordum o tarz birsey alın. 4k size extra masraf yaptıracaktır bundan emin olun.

Ssd olarak yuksek kapasiteli disk seciniz. İlla bilindik marka diye cok para vermenize gerek yok, su anda butun ssd ler hemen hemen aynı performansı veriyor sizin onceliginiz kapasite olsun. Sistemden 1 tb lık o harddiski silin. Eger alacaksanızda ise yarar bir kapasitede olsun bari 2-3 tb gibi.

Gelelim asıl konuya; sogutma olarak simdilik h100i tarzı birsey alıp gecin. Zamanla sli duzenekte hızasırtma uyguladıgınızda o zamani duruma gore caresine bakarız.

İyi forumlar.

@xdeliruzgar
SSD'de kontrolcü çok fark ediyor. Bu yüzden samsung 850 EVO daha iyi bir seçim olacak. Ben çoğunlukla tavsiyemi crucial'dan yana yapıyorum ama x 99 sistemde uzun ömürlü olacaksa (bunun için render da yapılacaktır) 5 yıl garanti süresi veren SSD'ler alınması daha mantıklı bir tercih olacaktır. Böyle bir bütçeye SSD düşük seçilmemeli.

@Barışçıl
Oha ağzıyla Z170 yongası dört kanal destekliyor dedi. Özrü kabahatinden büyük.

CL değeri önemli. DDR sistem ne alaka anlamadım. 667+ frekanstaki bant genişliği şu anki oyunlara yetecek sanki. Ne saçmalıyorsun? :D

CL değeri önemli dedim de o kadar da abartma DDR 3 sisteme geç dedim sanki.

2011 soket ana kart almak zarar mı veriyor? Dostum 14 nm destekleyen bir ana kart o. Yani sen 2011 soket ana kartın nesini beğenmiyorsun?

Öncelikle ağzını topla ve araştır da konuş. Yaşın kaç bilmiyorum ama bu tavırları bırak. Zarar edersin.
Z170A GAMING M9 ACK | MSI Türkiye | Motherboard - The world leader in motherboard design
Ekran Alıntısı.PNG

İşte dual channel yazıyor. Çift kanal quad channel yazmıyor orada. Gözlerin mi bozuk? Hala Z 170 daha iyi diyeceksen polis çağıracağım.

upload_2016-6-27_3-1-58.png

Tamam mı? Şimdi araştırmaya devam et. :cool:

upload_2016-6-27_3-3-33.png

Bu da Broadwell'e laf ettiğin dört kanal mimarisi. :D

Dosya Ekleri

• upload_2016-6-27_3-2-13.png
    upload_2016-6-27_3-2-13.png
    48,8 KB · Görüntüleme: 354
İşte dual channel yazıyor. Çift kanal quad channel yazmıyor orada. Gözlerin mi bozuk? Hala Z 170 daha iyi diyeceksen polis çağıracağım.

Eki Görüntüle 170285

Tamam mı? Şimdi araştırmaya devam et. :cool:

Eki Görüntüle 170288
Bu da Broadwell'e laf ettiğin dört kanal mimarisi. :D

Tamam sen bellek ile öne geçersin. Render alacak olsan neyse de, adam render alacağım mı demiş? Şu çok bilmiş tavırlarını bırak diyorum sana. Belli ki liselisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı