i7 7700K ısınma problemi

Termal macun konusunda pek bilgili değilim fakat senden rica etsem atacağım linkteki ürünü mü almak daha mantıklı yoksa senin attığını mı? Kıyaslarsan çok makbule geçersin. Şuan senin dediğine göre ürünü alacağım çünkü. Donanımhaber'de güvenilir bir arkadaş satıyor ve oldukça güzel yorumlar almış. Link aşağıda;

Ürün Linki: 35GR GÜMÜŞ ALAŞIMLI TERMAL MACUN SADECE 20tl

Evet 7700k ile ilgili çok sayıda sıcaklık sorunu yaşayan kişileri gördüm. Ancak onların yaşadığı problem bilgisayar boştayken 35 ile 40 derece arasında gidip geldiği yönünde. Benim problemim ise bilgisayarım boştayken ısı seviyesinin 60 derece seviyesinde göstermesi. Bunun için işlemciye suç atmam mantıksız olur çünkü bu derece aşırı fazla bir derece. He şu olur; işlemcinin de ısınma problemi olduğu aşikar, üstüne bir de benim problemim eklenince 60 dereceyi görüyorum. Durum bu bence :)
Öncelikle senin attığın markası belli değil linkide amazonda biryere çıkmıyor orda. Benim attığım termal iletkenliği 5w olan bir macun. Fiyatıda gayet makul, kullanmasam gerçekten inanmazdım böyle bir fark olacağına, kaşıkla beraber gelmeside ayrıca güzel. Ben bir keresinde sıvı soğutmayı yanlış yöne doğru taktım o yüzden boştayken 50 dereceyi görüyordu. Hemen kapattım düzelttim. Şuan boştayken 30 25 arası gidiyor.

Öncelikle senin attığın markası belli değil linkide amazonda biryere çıkmıyor orda. Benim attığım termal iletkenliği 5w olan bir macun. Fiyatıda gayet makul, kullanmasam gerçekten inanmazdım böyle bir fark olacağına, kaşıkla beraber gelmeside ayrıca güzel. Ben bir keresinde sıvı soğutmayı yanlış yöne doğru taktım o yüzden boştayken 50 dereceyi görüyordu. Hemen kapattım düzelttim. Şuan boştayken 30 25 arası gidiyor.
Şuan sipariş verdim. Akşam 18:00 ile 23:00 arası teslim olacağı yazıyor. O saatlerde teslim edilirse eğer bu ürünü de test edip buraya yazacağım. Çok teşekkür ederim dostum.

@Ceyhun Koç Aynı model soğutma kullanıyoruz yok artık yani. :D Sende ters takmışşsın yalnız, Yazıyı okuyacak şekilde takman lazım. Bende öyle terst taktım sorun çıkardı.
Burdan bakınız.
Yalnız radyatörü o şekilde taktığım için yazı ters tarafta kaldı. Yani yazıyı düz getirmem için radyatörün konumunu değiştirmem lazım ve bu sıkıntı olur benim için. Yazısı ters olan kısmının takılmasının sorun çıkartabileceğini hiç düşünmedim açıkçası.

Yalnız radyatörü o şekilde taktığım için yazı ters tarafta kaldı. Yani yazıyı düz getirmem için radyatörün konumunu değiştirmem lazım ve bu sıkıntı olur benim için. Yazısı ters olan kısmının takılmasının sorun çıkartabileceğini hiç düşünmedim açıkçası.
Radyatör sanıyorum 120v, onu benim taktığım yere takın bence o beyaz fanı sökün. Ben sıvı soğutmanın içinden çıkan vidalarla o 2 fanı kendim ayarladım tam oturuyor. Oyunlarda OC'siz 60dereceyi görmedim hiç. Bakalım Rx580 gelince belki işlemciye biraz yük biner.

Radyatör sanıyorum 120v, onu benim taktığım yere takın bence o beyaz fanı sökün. Ben sıvı soğutmanın içinden çıkan vidalarla o 2 fanı kendim ayarladım tam oturuyor. Oyunlarda OC'siz 60dereceyi görmedim hiç. Bakalım Rx580 gelince belki işlemciye biraz yük biner.
Yok radyatör 240v, ya sağ tarafa ya da üst tarafa takmalıyım ancak ben sağ tarafa takmayı tercih ettim. Akşam termal macunu sürerken onu da dediğin gibi yazı düz gelecek şekilde yapmaya çalışacağım. En kötü ihtimal radyatörü üst tarafa alacağım.

Yok radyatör 240v, ya sağ tarafa ya da üst tarafa takmalıyım ancak ben sağ tarafa takmayı tercih ettim. Akşam termal macunu sürerken onu da dediğin gibi yazı düz gelecek şekilde yapmaya çalışacağım. En kötü ihtimal radyatörü üst tarafa alacağım.
Tamamdır. Nasıl sürüleceğini biliyorsunuzdur. Yinede ufak öneride bulunayım. Ben önce kolonya ile biraz peçeteye döküp hafif nemli şekilde hem işlemciyi hemde işlemcinin üzerine gelen yeri siliyorum. Sonra tam işlemcinin ortasına çok az miktar sıkıyorum macunu. Kaşık yardımı ile çok ince bir tabaka dagıtıyorum. Pompa kısmına sürmüyorum.

Tamamdır. Nasıl sürüleceğini biliyorsunuzdur. Yinede ufak öneride bulunayım. Ben önce kolonya ile biraz peçeteye döküp hafif nemli şekilde hem işlemciyi hemde işlemcinin üzerine gelen yeri siliyorum. Sonra tam işlemcinin ortasına çok az miktar sıkıyorum macunu. Kaşık yardımı ile çok ince bir tabaka dagıtıyorum. Pompa kısmına sürmüyorum.
Aynen sürme işlemini kısaca ben de öyle yapıyorum. Bütün işlemleri yaptıktan sonra dereceleri buraya atacağım. Valla çok yardımcı oldun, çok teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı