i7 7700K sistem ısınma sorunu

Kaliteli macun sürerseniz elbette sıcaklığınız düşecektir. Düzgün sürdüğünüze emin olun arasında ince tabaka olsun kalın olmasın. İnternetten videoları izleyerek yapabilirsiniz bilmiyorsanız. Bir de soğutucu düzgün oturttuğunuza emin olun. Yazılandan çıkardığım bilgiye göre 100 derece görmüşsünüz ve sıvı soğutma ile. Bu değerler çok fazla. Sorun sıvı soğutmada bile olabilir hocam. Bilen birine danışın.

O 100 derece bir oyunda sadece, diğer işlemci ağırlıklı oyunlarda max. 80 görüyorum o da sabit değil aşağıya göre dalgalanıyor. O bahsettiğim oyunda da işlemci ısınması problemi yaşayanlar da var yaşamayanlarda var, oyuna özel bir şey olabilir. Ancak yinede full performans almak adına macunu tekrar süreceğim, tam oturtma konusunda da daha ne yapabilirim bilemiyorum bence tam oturmuş durumda 4 vida ile de sabitlenmiş durumda :)

O 100 derece bir oyunda sadece, diğer işlemci ağırlıklı oyunlarda max. 80 görüyorum o da sabit değil aşağıya göre dalgalanıyor. O bahsettiğim oyunda da işlemci ısınması problemi yaşayanlar da var yaşamayanlarda var, oyuna özel bir şey olabilir. Ancak yinede full performans almak adına macunu tekrar süreceğim, tam oturtma konusunda da daha ne yapabilirim bilemiyorum bence tam oturmuş durumda 4 vida ile de sabitlenmiş durumda :)
Tamam hocam deneyip buraya yazabilirsiniz beni etiketleyip. Sorun devam ediyorsa, ya oyunda yada sıvı soğutmada sorun olabilir. Sormayı unuttumda. MSI Afterburner üzerinden işlemci kullanımınıza baktınız mı ? Bu arada söylemeyi unuttum sıvı soğutma ile 80 derecede fazla :) Garantisi falan varsa gönderebilirsiniz yada servise.

MSI Afterburner 'ı şimdi kurup kontrol edeceğim, oyun içi ve oyun dışı kontrol yapayım nedir bakmam gereken yüzde aralığı tam olarak?

80 derece de fazla diyorsanız problem büyük demek oluyor, önce bi kontrol edeyim Afterburner ile, sonra macunu yenileyeyim, eğer değişiklik yoksa değerlerde garantiye haber vereyim.

Voltajı da düşürebilirsiniz. Çok çözüm var. Afterburner ile ekran kartı sıcaklığı,kullanımı işlemci sıcaklığı,kullanımını açıp bakabilirsiniz. Sizi de yanlış yönlendirmek istemiyorum doğrusu, değerler düzelmezse macundan sonra (60-65 derecelere inmezse) baktırmanızı öneririm. Stok hızda sıvı soğutma ve 80 derece. Çok ilginç şeyler.

Voltajı da düşürebilirsiniz. Çok çözüm var. Afterburner ile ekran kartı sıcaklığı,kullanımı işlemci sıcaklığı,kullanımını açıp bakabilirsiniz. Sizi de yanlış yönlendirmek istemiyorum doğrusu, değerler düzelmezse macundan sonra (60-65 derecelere inmezse) baktırmanızı öneririm. Stok hızda sıvı soğutma ve 80 derece. Çok ilginç şeyler.

Çözüm çok da ben çok da hakim olmadığım için öyle voltaj düşürme vs. gibi şeylere giremiyorum %100 emin olmadan ve sonuçlarını bilmeden maalesef :) Ancak teşekkürler bilgiler için, termal 'i değiştirip deneyeceğim olmazsa ne yapacağım bakalım :)

Çözüm çok da ben çok da hakim olmadığım için öyle voltaj düşürme vs. gibi şeylere giremiyorum %100 emin olmadan ve sonuçlarını bilmeden maalesef :) ancak teşekkürler bilgiler için, Termal'i değiştirip deneyeceğim olmazsa ne yapacağım bakalım :)

Aynen öyle. Voltaj düşürmede sorun pek yaşayacağınızı sanmam fakat bilmediğiniz için zararlı çıkabilirsiniz. Dediğiniz gibi en iyisi macunu değiştirmek. Sıcaklıklar 65-70 derece seviyelerine bile düşmüyorsa garantiye gönderip sorununuzu anlatabilirsiniz. Son bir ricam daha var. Kasanızı da söyler misiniz?

Aynen öyle. Voltaj düşürmede sorun pek yaşayacağınızı sanmam fakat bilmediğiniz için zararlı çıkabilirsiniz. Dediğiniz gibi en iyisi macunu değiştirmek. Sıcaklıklar 60-65 derece seviyelerine düşmüyorsa garantiye gönderip sorununuzu anlatabilirsiniz. Son bir ricam daha var. Kasanızı da söyler misiniz?

60-65 derece oyun oynarken diyorsanız oynadığım bazı işlemci ağırlıklı oyunlarda o derecelerde geziyor zaten ortalama, saniyelik 80' e çıkıyor. Sadece tek bir oyun örneğinde 100 derece gördüm, o da aynı dereceleri gören başka oyuncular da olduğu için acaba oyun kaynaklı mı diye düşünüyorum. Ayrıca windowsdayken de zaten 45-50/55 dereceler arasında geziyor, muhtemelen havanın şu an ki sıcaklığı ve nem sebebiyle 60-65 'e çıkıyor anlık bugün ama taktığım ilk iki gün 45 dereceleri geçmiyordu.

Kasa konusu da çok zor cevaplamam çünkü bilmiyorum, ancak eski bir mid tower kasa diyebilirim. USB 3.0 önde, arkada da 3.1 olan bir kasa eğer ki bu bir bilgi verecekse size :)

60-65 derece oyun oynarken diyorsanız oynadığım bazı işlemci ağırlıklı oyunlarda o derecelerde geziyor zaten ortalama, saniyelik 80' e çıkıyor. Sadece tek bir oyun örneğinde 100 derece gördüm, o da aynı dereceleri gören başka oyuncular da olduğu için acaba oyun kaynaklı mı diye düşünüyorum. Ayrıca windowsdayken de zaten 45-50/55 dereceler arasında geziyor, muhtemelen havanın şu an ki sıcaklığı ve nem sebebiyle 60-65 'e çıkıyor anlık bugün ama taktığım ilk iki gün 45 dereceleri geçmiyordu.

Kasa konusu da çok zor cevaplamam çünkü bilmiyorum, ancak eski bir mid tower kasa diyebilirim. USB 3.0 önde, arkada da 3.1 olan bir kasa eğer ki bu bir bilgi verecekse size :)
Fan sayınız kaç. Aslında 65-70 derece bile yetebilir çünkü havalar gerçekten çok sıcak. Sıcaklık sıçramalarıysa pek sıkıntı olmaz fakat denemekte fayda var. O oyun biraz garipmiş bazılarıda 100 derece görmüş. Çaktırmadan stress testine mi sokuyor anlayamadım :)

Fan sayınız kaç. Aslında 65-70 derece bile yetebilir çünkü havalar gerçekten çok sıcak. Sıcaklık sıçramalarıysa pek sıkıntı olmaz fakat denemekte fayda var. O oyun biraz garipmiş bazılarıda 100 derece görmüş. Çaktırmadan stress testine mi sokuyor anlayamadım :)

Olabilir Beta sürümü bile değil aslında, Preview olarak geçiyor 1 haftalık. Oyun ismi New World, oyun 2021 son bahar aylarında çıkacak.

Fan slotu olarak normalde soğutucu hariç 3 ancak bende sadece soğutucu hariç tek fan var arkada o da. Diğerleri bozulmuştu, yerine yenisini koymadım. 😬

Olabilir Beta sürümü bile değil aslında, Preview olarak geçiyor 1 haftalık. Oyun ismi New World, oyun 2021 son bahar aylarında çıkacak.

Fan slotu olarak normalde soğutucu hariç 3 ancak bende sadece soğutucu hariç tek fan var arkada o da. Diğerleri bozulmuştu, yerine yenisini koymadım. 😬
Kasanız kaç mm fan destekliyorsa önüne fan takın hocam. İçeriye hava çekilmiyor bildiğim kadarıyla. Egzoz fan var sanırım sadece. Arkadaki tek fanı öne takıp deneyebilirsiniz. Sonradan arkaya ve boş olan yerlere eklersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı