i7-7700K Hız Düşme Problemi

YanChar

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi işlemcim yük altında iken hız düşürüyor. MSI Z270 Gaming M7 anakartım var ve de Cooler Master Masterliquid Pro 240 mm sıvı soğutma ile işlemci gerek oyunlarda gerek testlerde yük altında iken (%50-60 civarında bir yük) 4.6 GHz'den 4.2 GHz'ye düşürüyor kendini. MSI anakartın güzel özelliği olan Game Boost seçeneği otomatik overclock işlemiyor yapıyor. İşlemci 1.275 volt ile 4.6 GHz, RAM ise 2666 MHz ve 1.35 volta çıkarıyor. Boşta iken 40-50 arası sıcaklık normal, yükte (%50-60) 60-70 arasında GTA 5, PUBG oynarken 80 dereceye kadar çıkıyor. Delid yapmamı söyleyenler var bu fikir hala aklımda yapmayı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer işlemciniz ekran kartınızı tam anlamıyla besliyor ise ki burada i7 7700k'dan bahsediyoruz beslememesi çok zor hız düşmesi tahminimce sisteminizin o hızda ekran kartını rahatlıkla besleyip kendini fazla yormaması ve ısınmaması için frekansını düşürüyor olabilir. Ve delid işlemi işlemcinizi garanti dışı bırakacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı