i7 8700K sistemde mavi ekran hataları

salih003

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım Windows 10 kullanıyorken mavi ekran veriyordu. Windows 11'e geçince sıklığı arttı sanki. Minidump dosyalarımı buraya bırakıyorum. Dosya üzerindeki numaralarda son numara en son veren mavi ekran hatasını temsil edecek şekilde sıraladım. Teşekkürler.

Sistemim:
- ASUS TUF Z370 Plus Gaming.
- i7 8700K.
- Zotac 3070 Ti.
- Thermaltake Toughpower 750 watt.
- RAM 16 GB Corsair 3200 MHz Pro.

Son düzenleme:
gpfltdrv.sys - Palo Alto Network
Proton VPN
Wireguard
ftsvnic.sys - Fortinet
Kaspersky
Corsair yazılımları
Realtek driverlarınız

Gördüğüm kadarıyla şirket bilgisayarınız olabilir diye düşünüyorum. Çok fazla antivirüs hizmetini aynı anda kullanıyorsunuz. Bu sağlıklı bir durum değil. Üstüne bir de VPN'ler tuzu biberi olmuş. Bu kadar anti virüs ve firewall programıyla ara sıra yemeniz normal. Sizin için bu programlar elzemse tutun. Değilse kaldırın. Antivirüs sayısını 1'e düşürün. VPN sayısını da. Daha stabil bir bilgisayarınız olur o zaman. Ayrıca realtek driverınızı güncellemenizde fayda var.

gpfltdrv.sys - Palo Alto Network
Proton VPN
Wireguard
ftsvnic.sys - Fortinet
Kaspersky
Corsair yazılımları
Realtek driverlarınız

Gördüğüm kadarıyla şirket bilgisayarınız olabilir diye düşünüyorum. Çok fazla antivirüs hizmetini aynı anda kullanıyorsunuz. Bu sağlıklı bir durum değil. Üstüne bir de VPN'ler tuzu biberi olmuş. Bu kadar anti virüs ve firewall programıyla ara sıra yemeniz normal. Sizin için bu programlar elzemse tutun. Değilse kaldırın. Antivirüs sayısını 1'e düşürün. VPN sayısını da. Daha stabil bir bilgisayarınız olur o zaman. Ayrıca realtek driverınızı güncellemenizde fayda var.
Ben hataların RAM ile alakalı olduğunu düşündüm ama çok tecrübem yok bu konuda.

Başka bir yorumu olan var mı?

Bu da bu sabah bilgisayarı açtıkdan sonra veren mavi ekranın minidump'ı :

Özellikle steam'i açınca dpc_watchdog_violation veriyor.

Arkadaşlar sorunun bilgisayara taktığım Adata XPG S40G 1TB m2 ssd'de olduğunu düşünüyorum. Çünkü steam C diskinde olsada oyunlar m2 içinde. Bu yüzden steam'e girince mavi ekran veriyor. Sizce sorun gerçekten bu olabilir mi? Yani minidump'a bakarak anlayabilir miyiz?

@Recep Baltaş müsaitseniz siz bakabilir misiniz. Teşekkürler.

Bu arada m2 ssd içinde bir dosya işlemi yaptığımda donuyor bilgisayar. m2 ssd'de arıza var mı nasıl öğrenirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı