i9 9900K RTX 2080 Ti PC Toplama

• İşlemci - AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12 Çekirdek 70MB AM4 7nm
  • Anakart - Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero 4600mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX
  • Bellek - G.Skill 16GB(2x8) Trident Z RGB 3600mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3600C16D-16GTZRC)
  • Ekran Kartı - Asus GeForce RTX2080Ti ROG Strix O11G Gaming OC 11GB GDDR6 352 Bit
  • SSD Disk - Gigabyte 1TB Okuma 5000MB-Yazma 4400MB M.2 SSD (GP-ASM2NE6100TTTD)
  • Kasa - Corsair Crystal 570X RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
  • Güç Kaynağı - Seasonic 850W Focus Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
  • İşlemci Soğutucu - Asus ROG Ryujin RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
  • Monitör - Viewsonic 27" VX2758-2KP-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DP QHD Freesync Gaming Monitör
25.673
Ama tavsiyem Ampere mimarisini ve intel 10. nesli beklemeniz.

Tüm mesajları okumaya çalıştım fakat gözümden kaçtıysa affola,
Benim önerim şuan bütün paranızı buna gömmeyin kredi çektim diyorsunuz daha dikkatli harcayın para kolay kazanılmıyor. RTX 3000 serileri ve İntel'in 10. Nesil işlemcileri kapıdayken bu kadar büyük bir yatırım sizi üzer, bence bekleyin derim.

- AMD 3900X kesinlik piyasanın en iyi işlemcisi şuan, 3950X i söylemiyorum bile.

Sistemi beğenmedim ve aklımdan şüphe falanda duymadım. 860 Evo nedir 20K sistemde?
Kullandığınız RAM'ler çöp. Böyle beylik laflar etmeye gerek yok, insanların kafasını karıştırmaya da gerek yok.
Niye uçalım ki sistemde? Hem fikir vermesi açısından tasarlandı değişikliğe gidilebilir.Bu kadar dar görüşlü olmanın anlamı yok.
Yok senin mesajını gördükten sonra 6 shot atıp öyle yazdım.
Adam sana 25.000 gibi bir bütçe veriyor sen gidip orta seviye sistemlerde önerilen 860 Evo'yu öneriyorsun. CL18 RAM'ler de cabası. Bir de matah birşey yapıyormuş gibi böbürleniyorsun yok efendim beğenmeyenden şüphe duyarım, yok efendim bilinçli yazmamışsındır. Sen bilinçli yazdığına emin misin?
Burada kaç tane konu gördüm, adam diyor bütçe şu, en iyisi olsun diye. 100 kişi yorum yazıyorsa içlerinde 2,3 tanesi mantıklıdır. İnsanların kafasını karıştırıp, yanlış tercih yaptırmaktan başka bir işe yaradığınız yok.

Kendinizce iyi olan şeyleri yazmayın, azıcık benchmark inceleyin.
Ben niye bütçeyi zorlayım ki? Ekipmana yeterince parası artsın isterim. Ayrıca mihazsen söyledim onu ama dar düşünce böyle bir şey tartışma gereksinimi duymuyorum iyi forumlar.

RTX 3000 serisi ve İntel'in 10'ncu serileri çıkınca acaba bütçemiz ona yetecekmi ve ne zaman çıkacak oda belli değil birçok kişi beklememi söylüyor ama kafam ciddi anlamda karışdı aldıktan sonra keşke bekleseydim yada keşke şu şöyle olsaydı falan demek istemiorum arkadaşın dedigi gibi para kolay kazanılmıyor.

Halihazırda konum vardı fakat 4.000 TL'lik sistem içime sinmedi, ben de bugün itibari ile 25K kredi çektim, hepsi PC için. Kasaya 22K Monitöre 3K düşünüyorum ya da nasıl denk oluyor ise. Tecrübeli arkadaşlardan i9 9900K ve RTX 2080 Ti'lı kaliteli bileşenlerden oluşan PC toplamalarını rica ediyorum.
3k bütçe varken kesinlikle 240Hz alınmalı.

RTX 3000 serisi ve İntel'in 10'ncu serileri çıkınca acaba bütçemiz ona yetecekmi ve ne zaman çıkacak oda belli değil birçok kişi beklememi söylüyor ama kafam ciddi anlamda karışdı aldıktan sonra keşke bekleseydim yada keşke şu şöyle olsaydı falan demek istemiorum arkadaşın dedigi gibi para kolay kazanılmıyor.
Ampere mimarisi Mart ayında tanıtılacak intel ise 10. nesil çalışmalarına hız verdi.
3k bütçe varken kesinlikle 240Hz alınmalı.
Bu sistem için 240Hz biliyorsanız önerin ben de alayım.

Şimdi tarihler az çok belli Mart sonunda NVIDIA Ampere GPU ları tanıcatak ve Haziran fuarında 3000 serileri yüksek ihtimal tanıtılacak. 3000 serilerinde Turing yerinde yeni teknoloji kullanılacak artık o yüzden ben bekliyorum sana da öneririm.

Sana benim yaptığım bir öneriyi sunayım, bende 3000 serilerini bekleyen olarak cpu ve gpu f/p kullanıp bütçemi sakladım. Anakart, sıvı soğutucu, fan, kasa, PSU (en az 850W), Monitör gibi bileşenleri yine al işlemci ve ekran kartını benim gibi alıp bekleyebilirsin.
İntel kullanmayı düşünmediğim için anakartı x570 aldım. RTX 3000 serilerinin yapısına göre işlemci yükselteceğim sadece.

İmzamda ki sıvı soğutma hariç tüm parçalardan memnunum. Sıvı soğutma olarak da Kraken X72 tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı