i9 9900K sistemden Ryzen 3900X sisteme geçilmeli mi?

Ben sizin için söylemedim, birçok ünlü yayıncı bu şekilde kullanıyor ben olsam bana da böylesi daha mantıklı gelir dedim.
Mesela jahrein iki PC kullanıyor, kendi bilgisayarında Intel sistem varken diğerinde 2700X bulunuyor.

Hatta eski sisteminde 6600K +1080 Ti vardı (hala evinde kullanıyor)Normalde pek izlemem ama birkaç yayına denk geldim eski ve yeni ekipmanlarını gösteriyordu.
WTCN ve Kendine Müzisyene PC konusunda birebir destek vermiş biri olarak söylüyorum ki bu konulara çok hakim değiller. Eskiden 2 PC olayı şarttı çünkü ciddi performans kayıpları oluyordu upload hızlıları düşüktü işlemciye yüklenmek gerekiyordu yayın kalitesi için işte ben de bunu anlatmaya çalışıyorum Ryzen 3900X ve 3950X'den sonra çift PC'ye gerek kalmıyor demek istiyorum çift PC'de verebildiğim yayının daha iyisini tek PC'ile basabiliyorsun. Püf noktası ise şu eğer ki profesyonel bir kamera kullanacaksa webcam için çift PC orada fark yaratıyor onun haricinde gerekli değil bunun anlatmaya çalışıyorum. 2PC ile basabildikleri yayının daha iyisini basabiliyor 3900X şu an. Test ettim hepsini elimde çift sistemli müşterilerim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
WTCN ve Kendine Müzisyene PC konusunda birebir destek vermiş biri olarak söylüyorum ki bu konulara çok hakim değiller. Eskiden 2 PC olayı şarttı çünkü ciddi performans kayıpları oluyordu upload hızlıları düşüktü işlemciye yüklenmek gerekiyordu yayın kalitesi için işte bende bunu anlatmaya çalışıyorum Ryzen 3900X ve 3950X'den sonra çift PC'ye gerek kalmıyor demek istiyorum çift PC'de verebildiğim yayının daha iyisini tek PC'ile basabiliyorsun. Püf noktası ise şu eğer ki profesyonel bir kamera kullanacaksa webcam için çift PC orada fark yaratıyor onun haricinde gerekli değil bunun anlatmaya çalışıyorum. 2PC ile basabildikleri yayının daha iyisini basabiliyor 3900X şuan.Test ettim hepsini elimde çift sistemli müşterilerim var.
Bu değişiklik seni mutlu ettiyse, yayın için ihtiyaçlarını karşıladıysa ne mutlu sana. Gerisi önemli değil zaten.
Tabi ki tek PC'den halletme imkanı varsa çift PC'ye göre her açıdan daha mantıklı.
Ryzenlerde beni düşündüren tek konu stabilite, bazı kullanıcıların oyunlarda crash yaşadığını falan okuyorum, hatta birkaç saat önce forumda bununla ilgili bir konu gördüm yine. Onun haricinde gayet başarılı işlemciler.

Bu değişiklik seni mutlu ettiyse, yayın için ihtiyaçlarını karşıladıysa ne mutlu sana. Gerisi önemli değil zaten.
Tabi ki tek PC'den halletme imkanı varsa çift PC'ye göre her açıdan daha mantıklı.
Ryzenlerde beni düşündüren tek konu stabilite, bazı kullanıcıların oyunlarda crash yaşadığını falan okuyorum, hatta birkaç saat önce forumda bununla ilgili bir konu gördüm yine. Onun haricinde gayet başarılı işlemciler.

İçiniz rahat olsun en az 10 saat yayın yapıyorum ve crash olmuyor merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

indir.png

WTCN ve Kendine Müzisyene PC konusunda birebir destek vermiş biri olarak söylüyorum ki bu konulara çok hakim değiller. Eskiden 2 PC olayı şarttı çünkü ciddi performans kayıpları oluyordu upload hızlıları düşüktü işlemciye yüklenmek gerekiyordu yayın kalitesi için işte ben de bunu anlatmaya çalışıyorum Ryzen 3900X ve 3950X'den sonra çift PC'ye gerek kalmıyor demek istiyorum çift PC'de verebildiğim yayının daha iyisini tek PC'ile basabiliyorsun. Püf noktası ise şu eğer ki profesyonel bir kamera kullanacaksa webcam için çift PC orada fark yaratıyor onun haricinde gerekli değil bunun anlatmaya çalışıyorum. 2PC ile basabildikleri yayının daha iyisini basabiliyor 3900X şu an. Test ettim hepsini elimde çift sistemli müşterilerim var.
Ben de bir ara keyfine yayın yaptım, 4500 bitrate 1080P yayın kalitesinde, CPU kullanım ön ayarı slow ayarda 8700K 5.0 GHz işlemci ile 1080 Ti besleyerek BF v'te 64 kişilik serverda 2K oyun çözünürlüğünde rotterdam haritasında 3 saat yayın yaptım ne kare atlama, ne işleme gecikmesi ne de kodlama gecikmesi olmuştu. İşlemci sıcaklığı 65 dereceyi hiç geçmedi. Noctua NH-D15 hava soğutma sağ olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçiniz rahat olsun en az 10 saat yayın yapıyorum ve crash olmuyor merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Eki Görüntüle 440328
Ryzen'e sıcak bakmaya başladım artık. Benim işlemcinin de zamanı geliyor yavaş yavaş ama şu an yeterli olduğu için acele etmiyorum. 10. nesili de görüp ona göre karar vermek istiyorum.

Hayırlı olsun bu arada.

Eki Görüntüle 440328
Kardeşim üzerine alınma da yayınlarını gördüğüm kadarıyla o kadar çok kişi izlemiyor ayrıca çok sayıda izlenen yayıncılarda ile böyle sistem yokken İntel'in en iyi işlemcisini AMD'nin en iyi işlemcisiyle değiştirmek saçma olmuş.
Ayrıca bu işlemciye ayırdığın para ve anakart masrafı da cabası...
Ben senin yerinde olsam alırdım bir tane 2600 veya 2600X kafama göre takılırdım.
Yine de hayırlı olsun performansın artmışsa ne mutlu bize...

Ryzen'e sıcak bakmaya başladım artık. Benim işlemcinin de zamanı geliyor yavaş yavaş ama şu an yeterli olduğu için acele etmiyorum. 10. nesili de görüp ona göre karar vermek istiyorum.

Hayırlı olsun bu arada.
Yeni "Call of Duty: Modern Warfare" oynadım 5 saat civarında hiç bir sorun olmadı. Boost sıkıntısı vardi GHz 4.1 çıkıyordu en fazla onu BIOS ile düzelttiler 4.5 kadar çıkıyor artık. Attığım 3DMark da CPU kısmında görebilirsin.

Yeni "Call of Duty: Modern Warfare" oynadım 5 saat civarında hiç bir sorun olmadı. Boost sıkıntısı vardi GHz 4.1 çıkıyordu en fazla onu BIOS ile düzelttiler 4.5 kadar çıkıyor artık. Attığım 3DMark da CPU kısmında görebilirsin.
Bana kalırsa işlemciyi değiştirmesen de sorun olmazdı sonuçta ikisi de iyi işlemciler.
İkisinde de yayında drop gibi olaylar olmazdı.

Seni yaptığım testlerle baş başa bırakıyorum.

Eki Görüntüle 440677
Kardeşim ben ona bir şey demiyorum AMD işlemci daha üstün olabilir ama eğri oturup doğru konuşalım yayını pek fazla kişi izlemiyor sanırım böyle üst düzey işlemcilerle yayın yapmanın bir manası yok.
Bana kalırsa Ryzen 3600 alıp keyfine bakmalıydın seni küçük düşürdüğümü sanma büyük yayıncıların bile çoğunda İ9 seviyesinde bir işlemci yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı