İBB'nin zamları

Hala aynı terrane. Neymiş ülkenin ekonomisi kötüye gidiyormuş.
Zaten bunu bildiğimiz için oyu ona verdik. Zaten muhalefet de bu kötü giden ekonomiye rağmen bunları bunları yapacağız dediği için oy verdik.
Kur farkını vakıflara giden milyon liralardan kapatacağım demedi mi?
Ülkenin bu halde yönetildiğini bile bile vaat verme o zaman. Ne farkın kaldı?

Cebe indirmiyor. Sırf sosyal medya reklamlarına akıttığı, Fsm'nin tablosuna verdiği paraları söylesem ağzın uçuklar.
Çok lazımdı osmanlı padişahı'nın tablosu.
Fuzuli fuzuli paralar hep.
Bir dahaki seçime Binali Yıldırım'a verirsiniz mis gibi olur. Adamın yaptığı onlarca güzel işi yok say, sadece ulaşım zamlandı diye "Hata mı ettik?"

Bir dahaki seçime Binali Yıldırım'a verirsiniz mis gibi olur. Adamın yaptığı onlarca güzel işi yok say, sadece ulaşım zamlandı diye "Hata mı ettik?"

Böyle böyle köle oluyoruz. Sanki iki partiye muhtaç gibi köle olmuşuz. Edirne'de olduğu gibi bağımsız adaya veya LDP gibi partilere oy veririm. Yoksa vermeyeceğim oy moy. Keriz yok karşılarında. Siyasal İslam'a karşı bunlar seve seve(!) oy verecekler diyip bizi yiyorlar bunlar da. Sarıgül'e veririm daha iyi.

Hükümetin zam yapacağını nereden bilebilir bu adam. Ne yapsın hep 50TL'lik mi doldursun.

Hahahaha 20 yıldır zam cenneti ülke olmuşuz. Ama nereden bilecekti zam yapacaklarını? :D Bu kafayla 150 sene daha soyacaklar bizi. Sadece soyanların ismi ve ideolojisi değişecek. Ama halk yine aynı devam.

Böyle böyle köle oluyoruz. Sanki iki partiye muhtaç gibi köle olmuşuz. Edirne'de olduğu gibi bağımsız adaya veya LDP gibi partilere oy veririm. Yoksa vermeyeceğim oy moy. Keriz yok karşılarında. Siyasal İslam'a karşı bunlar seve seve(!) oy verecekler diyip bizi yiyorlar bunlar da. Sarıgül'e veririm daha iyi.
Bu düşünce yapısına bayılıyorum ya. Kazanması imkansız adaylara veya boş oy attığınızda, iktidara oy vermiş oluyorsunuz zaten. Son seçimde bu dediğinizi yapsaydınız, Binali Yıldırım'a doğrudan oy verenlerden zerre farkınız olacak mıydı sanıyorsunuz?

2 senedir İmamoğlu yönetiminde yapılan onlarca güzel şeyi, İstanbul'da düzgün çalışılmasına engel olmak ve İmamoğlu'nu kötülemek için yapılanları görmeyip ufak bir ulaşım zammı üzerinden bunları demek bir seçmen ve bir vatandaş olarak çok hatalı bir görüş.

Bu düşünce yapısına bayılıyorum ya. Kazanması imkansız adaylara veya boş oy attığınızda, iktidara oy vermiş oluyorsunuz zaten. Son seçimde bu dediğinizi yapsaydınız, Binali Yıldırım'a doğrudan oy verenlerden zerre farkınız olacak mıydı sanıyorsunuz?

Yapılan onlarca güzel şeyi görmeyip ulaşım zammıyla bunları demek bir seçmen ve bir vatandaş olarak çok hatalı bir görüş.

Orta Doğu ülkelerinde demokrasi böyle oluyor demek ki.

Buradaki husus zam değil. Beni keriz yerine koyması. Böyle vaadlerde bulunmasa oy verirdim yine ve şuan pişmanlık duymazdım. Yapmayacağın şeyi söyleyince beni aptal yerine koymuş olmuyorsun. Oy kaybediyorsun. Bu kadar basit.
Dediğim gibi siz ona oy gidecek kafasıyla oy kullanmaya devam. Sadece bizi soyanların adı değişecek. Biz de yolunmaya devam. Bazen Avrupa'ya kaçanlara kızsam da, bazen de hak veriyorum. Ilginç.

Buradaki husus zam değil. Beni keriz yerine koyması. Böyle vaadlerde bulunmasa oy verirdim yine ve şu an pişmanlık duymazdım. Yapmayacağın şeyi söyleyince beni aptal yerine koymuş olmuyorsun. Oy kaybediyorsun. Bu kadar basit.
Dediğim gibi siz ona oy gidecek kafasıyla oy kullanmaya devam. Sadece bizi soyanların adı değişecek. Biz de yolunmaya devam. Bazen Avrupa'ya kaçanlara kızsam da, bazen de hak veriyorum. Ilginç.

Ne yapsın otobüsleri zararına mı çalıştırsın. Adam mecbur arkadaşım mecbur.

Ne yapsın otobüsleri zararına mı çalıştırsın. Adam mecbur arkadaşım mecbur.

Ne zararı ya, kâr yapıyor. Borç açığını oradan kapatıyor belediyeler. 20 milyon nüfusu olan şehrin sen ulaşımdan kazandığı paraları hayal bile edemezsin. Mazot parası devede kulak kalır.
Sadece metrobüs 1 milyar TL ciro yapıyor yıllık. Ki bu 2019 rakamları.

***Not: dikkatini çekerim, sadece metrobüs bu.

Ne zararı ya, kâr yapıyor. Borç açığını oradan kapatıyor belediyeler. 20 milyon nüfusu olan şehrin sen ulaşımdan kazandığı paraları hayal bile edemezsin. Mazot parası devede kulak kalır.

***Not: Dikkatini çekerim, sadece metrobüs bu.

Hocam neden "cebinde 3 klık telefon var", "chpli değilsen sağcısı" diyen tiplere laf anlatmaya çalışıyorsunuz? Ne desek boş.
1 kanıt ile 40 alimi ikna edersiniz ama 40 kanıt ile 1 cahili ikna edemezsiniz.

Hocam neden "cebinde 3 klık telefon var", "chpli değilsen sağcısı" diyen tiplere laf anlatmaya çalışıyorsunuz? Ne desek boş.
1 kanıt ile 40 alimi ikna edersiniz ama 40 kanıt ile 1 cahili ikna edemezsiniz.

Cidden ülke bu iki tarafın eline hapsolmuş durumda. iki taraf da bence birbirinden memnun. Birbirini zıt alıp karşı söylem ile seçmeni konsolide ediyorlar.
Bu kafanın değişip milletin ikisine de ders vermesi lazım. Cem Uzan ile bu yapılacak gibiydi ama yine de halkın çoğu ayak uydurmadı.

Tebrikler en medeni sizsiniz. Bizler demokrasi nedir bilmeyen, vizyon yoksunu insanlarız çok doğru. Ya sabır gerçekten.

***Not: dikkatini çekerim, sadece metrobüs bu.
Gelir/ciro ile kâr arasındaki farkı biliyorsunuzdur umarım. Belediyelerin gelirleri zaten kısıtlı. Devlet tarafından verilen bütçe konusunda da çok ciddi zorluklar çıkarılıyor İmamoğlu göreve geldiğinden beri.

Kimse zam istemez ama ülkenin ekonomisinin durumu ortadayken, onlarca yolsuzluğu engelleyip ortaya çıkarmış, yenilerinin yaşanmaması için uğraşan, taksiler, kamusal alan gaspları vb kritik belediye işlerinde gayet başarılı adımlar atan bir adayı "otobüse zam yapmayacağım dedi zam yaptı keşke oy vermeseydim" diye bu şekilde eleştirmek çok komik kaçıyor. Hiçbir politikacının %100 doğru davranamayacağını, hayatın siyah-beyaz olmadığını bilecek kadar da olgunsunuzdur inşallah. Her hareketinden memnun kalacağınız ikinci bir Mustafa Kemal Atatürk bekliyorsanız daha çok beklersiniz bu ülkede. Ki onun ve o dönem ömrünü bu vatan için vermiş bütün politikacıların, vatandaşların, askerlerin bile birçok hareketi eleştirilebilir, hatalı bulunabilirdi.

Geri
Yukarı