İçkili insanların oturduğumuz masadan kaldırması

Adamla o an tartışmaya girsem ve olay büyüseydi ne olurdu onu soruyorum ben. Adam bana saldırsa veya bıçak çekse öldürmeyecek şekilde etkisiz hale getirsem yinemi ben suçlu olurum?
Evet mahkeme suçlu olduğunuza hükmedebilir. (Karşı tarafa zarar vermeden etkisiz hale getirmeniz durumu hariç tabii ki) Mahkeme tamamlanmadan bilemeyiz. Karşı taraf sizden az ceza alsa ki almamalı; şaşmam. Şüpheli kişileri (size göre ama; mahkemeye göre henüz değil) silah teşhiriyle caydırmaya kalkışsanız bile suç kabul edilebilir (Eğer görevli güvenlik gücü değilseniz). Avukatların ve birçok hukukçunun fikirleri ve ilgili Yargıtay kararlarını Google'dan araştırıp durumun anlattığım gibi olduğuna ikna olabilirsiniz.

Şeker hastası, orta kilolarda 57-58 yaşlarında bildiğim bir kişi, kendine saldıranları hırpalayıp, birinin de dişini kırmayı başarmıştı. Mahkemeye bunu anlatamadı. 6 ay yattı bir miktar da devlete tazminat ödedi.

Sokak serserilerinin her türlü tahrikinde güvenlik güçlerinden yardım istemek zorundasınız. Eğer bunu yapacak vaktiniz yoksa; kanunlar, kaçmanızı ya da kaçınmanızı söylüyor. Önce kaçacaksınız sonra o serserileri nöbetçi savcıya, parkta oturma hürriyetini tehdit suçlamasıyla şikayet edebilirsiniz. Her 2 kanun önerisini de yerine getirmek için çabalamanıza rağmen saldırıya uğrarsanız ve karşı tarafa zarar verirseniz; mahkemeyi olayın sizin anlattığınız gibi olduğuna ikna etmeniz gerekir. Aksi takdirde "silahınızı teşhir sonucu karşı tarafı tahrik", "olay yerinden uzaklaşmama", "güvenlik güçlerine durumu bildirmeme" gibi suçlamalarla karşı karşıya kalırsınız.

Kendini bilmezlerle mücadelede haklarımızı bilmemiz bizim görevimiz.

Evet mahkeme suçlu olduğunuza hükmedebilir. (Karşı tarafa zarar vermeden etkisiz hale getirmeniz durumu hariç tabii ki) Mahkeme tamamlanmadan bilemeyiz. Karşı taraf sizden az ceza alsa ki almamalı; şaşmam. Şüpheli kişileri (size göre ama; mahkemeye göre henüz değil) silah teşhiriyle caydırmaya kalkışsanız bile suç kabul edilebilir (Eğer görevli güvenlik gücü değilseniz). Avukatların ve birçok hukukçunun fikirleri ve ilgili Yargıtay kararlarını Google'dan araştırıp durumun anlattığım gibi olduğuna ikna olabilirsiniz.

Şeker hastası, orta kilolarda 57-58 yaşlarında bildiğim bir kişi, kendine saldıranları hırpalayıp, birinin de dişini kırmayı başarmıştı. Mahkemeye bunu anlatamadı. 6 ay yattı bir miktar da devlete tazminat ödedi.

Sokak serserilerinin her türlü tahrikinde güvenlik güçlerinden yardım istemek zorundasınız. Eğer bunu yapacak vaktiniz yoksa; kanunlar, kaçmanızı ya da kaçınmanızı söylüyor. Önce kaçacaksınız sonra o serserileri nöbetçi savcıya, parkta oturma hürriyetini tehdit suçlamasıyla şikayet edebilirsiniz. Her 2 kanun önerisini de yerine getirmek için çabalamanıza rağmen saldırıya uğrarsanız ve karşı tarafa zarar verirseniz; mahkemeyi olayın sizin anlattığınız gibi olduğuna ikna etmeniz gerekir. Aksi takdirde "silahınızı teşhir sonucu karşı tarafı tahrik", "olay yerinden uzaklaşmama", "güvenlik güçlerine durumu bildirmeme" gibi suçlamalarla karşı karşıya kalırsınız.

Kendini bilmezlerle mücadelede haklarımızı bilmemiz bizim görevimiz.
Güzel güzel otururken neden kaçayım ki ? Hiçbir suçum yokken sataşan onlar. Eğer olay çıksaydı ve bıçak çekselerdi veya yumruk atmaya çalışsalardı 1 el havaya eğer durmazlarsa da 1 elde öldürmiyecek şekilde ateş edemezmiyim? Uyarımı yaptım sonuçta. Hiçbir suçum yokken bela gelip beni buluyorsa ve özgürlüğümü kısıtlıyorsa kaçmalımıyım? Çanakkale savaşında kaçmadık, kurtuluş savaşında kaçmadık ama kanun bizden kaçmamızımı isrtiyor? Hakkımı savunuyorum. Devletin parında oturmak benim hakkımsa onunda hakkı ama beni oturduğum yerden kaldırıp burası bizim mahallemiz diyip ahkam kesmek nedir?

Bence suçlu hükümet. Hala yasaklayamadılar alkolü. Sigarayı da yasaklayamadılar. Önceki hükümetler zaten denemedi bile. Hatta bırak yasaklamayı yerli olanlarını üretip yaymaya çalışanlar oldu.
Sağlığa verdiği zarar bir yana sarhoş edip milletin sapıtmasına ve sonradan pişman olacağı şeyler yaptırmasına neden oluyor ama hala yasa dışı değil. İlginç. Devletin görevi halkın refah ve güvenliğini sağlamak olduğunu sanıyordum.

Kasten adam öldürme suçundan ceza yersin nefsi müdafa pek olmaz gibj duruyor.
Bu gibi durumlarda ortamdan uzaklaşacaksın mezara gidersin olan sana ve geride bıraktıklarına olur. Zaman artık erkeklik zamanı değil ortam çok kötü kimin ne mal olduğu kimi tanıdığı belli değil. Ayrıca alkol neden yasaklasın? Düzgün içen keyif alan alıyor. Arkadaşa salça olan tipler başka tarafıyla içiyor yani alkolü yasaklayınca o adamlar yine o bank bizim diyecekler çünkü adamlar kötü niyetli belli. Neyse sen doğrusunu yaptın dostum yine olsa yine aynısını yap bulaşma kendini değil aileni düşün.

Son düzenleme:
Bence suçlu hükümet. Hala yasaklayamadılar alkolü. Sigarayı da yasaklayamadılar. Önceki hükümetler zaten denemedi bile. Hatta bırak yasaklamayı yerli olanlarını üretip yaymaya çalışanlar oldu.
Sağlığa verdiği zarar bir yana sarhoş edip milletin sapıtmasına ve sonradan pişman olacağı şeyler yaptırmasına neden oluyor ama hala yasa dışı değil. İlginç. Devletin görevi halkın refah ve güvenliğini sağlamak olduğunu sanıyordum.
Kardeşim boş yapma niye yasaklasınlar.
Kasten adam öldürme suçundan ceza yersin nefsi müdafa pek olmaz gibj duruyor.
Bu gibi durumlarda ortamdan uzaklaşacaksın mezara gidersin olan sana ve geride bıraktıklarına olur. Zaman artık erkeklik zamanı değil ortam çok kötü kimin ne mal olduğu kimi tanıdığı belli değil. Ayrıca alkol neden yasaklasın? Düzgün içen keyif alan alıyor. Arkadaşa salça olan tipler başka tarafıyla içiyor yani alkolü yasaklayınca o adamlar yine o bank bizim diyecekler çünkü adamlar kötü niyetli belli. Neyse sen doğrusunu yaptın dostum yine olsa yine aynısını yap bulaşma kendini değil aileni düşün.
Neden özgürlüğün kısıtlansın işte onu anlamıyorum. Özgür bir ülkede deyilmiyiz? İster orada oturum ister devletin başka parkında. Kimse karışamaz. Ben güzel güzel otururken neden kaçayım hala onu anlamış değilim. Neyse diyelim 2. ye gelirseler ve olay çıkarsa olanları yazarım.

Kardeşim boş yapma niye yasaklasınlar.

Neden özgürlüğün kısıtlansın işte onu anlamıyorum. Özgür bir ülkede deyilmiyiz? İster orada oturum ister devletin başka parkında. Kimse karışamaz. Ben güzel güzel otururken neden kaçayım hala onu anlamış değilim. Neyse diyelim 2. ye gelirseler ve olay çıkarsa olanları yazarım.
Haklısın özgürlüğün kısıtlanıyor ama sorun şu ki olay çıksa ve adam öldü diyelim gençliğine yazık olur. Diğer bir senaryo ise adam ters nir tarafına bıçağı soktu bu sefer yine sana yazık olur. Bu tipler bitmez bütün dünyada var önüne geçilmez. Anca polis kaynar her yer o zaman biraz da olsa daha az bu tipleri görürüz. Benim yine tavsiyem dostum kavgaya hiçbir zaman girme aileni düşün. Boşver büyüklük sende kalsın. Söz konusu ailen olmadığı sürece kavgadan uzak dur. Eğerki kavga etmek kaçınılmaz son ise o zaman gir.

Sen kimsin ki benim özgürlüğüme karşı çıkıyorsun? Çevreye ve insanlara zarar vermediğim sürece hakkım. Yasaklasın da ülke nasıl para kazanacak 😂.

Ayrıca bu bilmem ne gibi toplum alkol,sigara yüzünden kesinlikle eğitimsizlik,yobazlık,arap seviciliği yüzünden değil.

Laf olsun torba dolsun mantığı.

Kardeşim orası meskun mahal sen kafana göre silah ateşleyemezsin. Devletin polisi bile ateş etmeye niye çekiniyor sanıyorsun? Havaya dahi ateş ettiği halde açığa alınan memurlar var.

Ruhsatlı silahı olup da bu kadar kullanma isteğini anlamadım açıkçası. Türkiye Cumhuriyeti Devleti silaha karşı aşırı hassas. Sadece “vur emri” ile kolluk kuvvetlerine bu yetkiyi veriyor. Silah bir nevi beladır. Dikkat et başına iş alma.

Doğuda görev yapan asker bile teroriste mermi sıkmadan önce üç kere sözlü uyarı, havaya ateş ve karşı tarafın ateş etmesini bekliyor.(2007-8 yılları arasında sınırda görev yapan abimin anlattığı).

Niyesi var mı zararlı. Sağlığa da zararlı, akla da zararlı, cebe de zararlı. Sadece içene değil örneklere bakarsan çevredeki insanlara da zararlı.

Sırf siz içemeyeceksiniz diye hayır diyorsunuz. Aman ha! Keyfiniz bozulmasın!

İlk size vurmadıkları sürece eğer vurursanız siz suçlusunuz kesinlikle, ama kamera yoksa kanıt olmaz böylelerini döveceksin zaten polise giden tipler değil bunlar.
Niyesi var mı zararlı. Sağlığa da zararlı, akla da zararlı, cebe de zararlı. Sadece içene değil örneklere bakarsan çevredeki insanlara da zararlı.

Sırf siz içemeyeceksiniz diye hayır diyorsunuz. Aman ha! Keyfiniz bozulmasın!
Evet insanların keyfini bozmaya hakkınız yok, isterse içer isterse içmez, neden Avrupa'da insanlar içtikten sonra sapıtmıyor da sadece bu sapıtma olayları Türkiye'de oluyor bir düşündünüz mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı