İçler Acısı

Bir de ibadethanelerin evsizlere kalacak yer ve aş evi olmasını ben de isterim. Asya kıtasında çopu tapınakta bu tür uygulamalar yürütülüyor ve bana göre de gayet güzel bir şey. Onların yaptığı da ibadet bizim yaptığımız da fark yok. Camiiler kirlenirse de temizlenir, bu insanlara yardım etmek varken eski zamanlarda vebalı muamelesi yapmanın mantığı da ne hikmet ise...
Bu adamlar nerede temizlenip yıkanacaklar nerede acetlerini görecekler. Ayrıca hangisine güvenebilirsiniz. Neden rahat ve temiz bir ortam sunmak varken sığıntı gibi yaşasınlar.

Milli aşağılama duysuna girecek ama gerçekler acıtır ABD'nin eğitim seviyesi ve teknolojik seviyesi belli. Ayrıca adamlar silah kaçakçılığı, sömürgecilik ve uyuşturucu paralarıyla ekonomisine katkıda bulunuyor. Adamların yıllar öncesinden eriştiği teknolojiye sen şimdi erişmeye çalışıyorsun. Sen daha ülkendeki iş kazalarını kontrol edemezken tutup nükleer santral açacaksın. Bana bu güveni vermiyorlar.

Milli aşağılama duysuna girecek ama gerçekler acıtır ABD'nin eğitim seviyesi ve teknolojik seviyesi belli. Ayrıca adamlar silah kaçakçılığı, sömürgecilik ve uyuşturucu paralarıyla ekonomisine katkıda bulunuyor. Adamların yıllar öncesinden eriştiği teknolojiye sen şimdi erişmeye çalışıyorsun. Sen daha ülkendeki iş kazalarını kontrol edemezken tutup nükleer santral açacaksın. Bana bu güveni vermiyorlar.
Santrali biz kurmuyoruz, sadece işçilik ve satın alma işleminde varız biz. Arazi falan da bedelsiz verildi Rus şirkete, Avrupa'da bir sürü santral var kardeşim diyorlar ama Avrupalılar 4-4.5 cent ile alıyor o enerjiyi biz ise 12-12.5 gibi bir ücretle alacağız. Sorsan ülke kendi santralini yapıyor oluyor. :)

" Dünyadaki bütün ülkelerde aç ve evsiz vardır ABD'de vardır ama dünyanın süper gücüdür. " Bu cümle başka nasıl anlaşılabilir sence ?

Ya gördün mü kendi santralimizi bile kendimiz yapamıyoruz. Dünyada bu kadar çok ülkemize gözünü dikmiş ülke varken tek bir sabotaja bakar. Kökümüzü kuruturlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı