İlk Bench Press için tavsiye

Arkadaşlar ben başlayalı 2 hafta falan oluyor. Bazı arkadaşları görüyorum, 60 KG falan kaldırıyor. Yeni başlayan normal bir insanın kaç kaldırması gerek? Tam olarak söylerseniz sevinirim. Ona göre kendimizi yorumlamış oluruz.
Hocam inanın siz/biz/ben bile 60 kg kaldırırsınız önemli olan sağlıklı bir şekilde yapmak.

Ayrıca sizin o gördüğünüz 60 KG yapan kişiler spor geçmişi olan kişilerdir muhtemelen.

Ben bugün butter fly yaparken ben 42 kg'de zorlanırken adam 60 KG ile ısındı en son KG takıp setini bitirip gitti, Haa ama adam yaparken doğum yapan kadınlar gibiydi orası ayrı tabiki :D

İlk defa bench press girecek biri için tavsiye verir misiniz?

Bir ara yaptım fakat sonra tekrar başladım, ve bu seferki programımda bench press var. Nelere dikkat etmem gerek?

Boş bar ile yapsam olur mu?

Omzu iyi ısıt bench Press'e girmeden önce. Tek başına çok ağır girme. Önceden kaç kg yapabiliyordun?

Omzu iyi ısıt bench Press'e girmeden önce. Tek başına çok ağır girme. Önceden kaç kg yapabiliyordun?
İlk defa bench yapıcam.

Dumbell ile 12 kg.
Halter ile 17.5 kg (Tam hatırlamıyorum bunu) Hani şey böyle full kola vuran hareketi yapıyordum bir tane yastık vardı eğim alıp yapıyordum, Curl ile bitiyordu.

İlk defa bench yapacağım.

İlk set boş barla yap sonra gücüne göre 5-5 deneyebilirsin.

Ben bugün butter fly yaparken ben 42 Kg'de zorlanırken adam 60 kg ile ısındı en son kg takıp setini bitirip gitti, haa ama adam yaparken doğum yapan kadınlar gibiydi orası ayrı tabii ki :D

42kg nasıl oluyor? Makinelerdeki ağırlıklar 5'in katları şeklinde değil mi?

Bench Press yaparken dirseklerin yana değil içeriye baksın. Yani dirseklerin, göğüsüne yakın olsun uzak değil.

Dirseklerini dışarıya açıp Bench Press yaparsan, sakatlanma riskini yükseltirsin.

Hocam spora yeni başlayan kişilere genetik demeyin insanın psikolojisi bozuluyor.
Bozulacaksa bozulsun. Yeri geldiğinde senin 6 ayda zorla geldiğin ağırlıkları 3-4 ayda kaldırabilenler olacak ona takılmayın. Tabi sadece genetik değil kreatin gibi şeyler de bunu destekler. Doğal olarak yapıyorsan maalesef bu spor biraz genetik işi. Tabi en berbat genetik ile bile estetik olunur ama diğerlerine göre daha çok çalışman gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı