İlk kâr hikayem

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Daha öncesinde yukarıdaki konuyu başlatmıştım. Bazıları bu işe girmenin saçma olduğunu söylemişti, bazıları da çok kârlı bir iş olmadığını. Şimdi ilk kâr elde etme hikayemden bahsetmek istiyorum. Bir kenara uzun vade yatırım bırakırken ilk defa kısa vade al sat işine girdim. Bu girişimim ilk meyvelerini verdi.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu sabır işi. Uzun süren bir süreç. Tecrübeli arkadaşlar kısa sürede kazanır ama ilk olduğu için birkaç gün süren bir işlem oldu. Sırf kâr elde etmek için bekledim. Ben de inatçı çıktığım için uzadı. Sonunda hedefe ulaştık.

Geçtiğimiz hafta borsaya bir miktar para yatırdım. Sonrasında limit belirleyip alış yaptım. Aşağı düşmedi. Sonra biraz daha yüksekten belirledim. Yine o seviyeye inmedi. Bu sırada düşse de istediğim seviyeye inmiyordu. Sonra hedefi bir miktar daha yükselttim. O seviyeye düştü ve alış gerçekleşti. Satışı ise yüksek bir seviye yaptım. Birkaç gün sürdü fakat sonunda bugün istenilen seviyeye ulaştı. Asıl ilginç olan şey Bitcoin'in hedefi ilk belirlediğim limite kadar düşmesi oldu. Sonrasında ise yükseldi. Bu da kârı düşürse de yine de güzel bir başlangıç oldu.

Yatırım tavsiyesi değil, tecrübeli kişilerin bu işe girmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükseliş trendine denk gelmişsiniz. %50 düşüşte paramı %3 zararla kurtardıktan sonra kısa süreli yatırımları bıraktım. Bitcoin için bence en mantıklı olan yüksek miktarlarla soğuk cüzdanda uzun süreli yatırımlar.

Yükseliş trendine denk gelmişsiniz. %50 düşüşte paramı %3 zararla kurtardıktan sonra kısa süreli yatırımları bıraktım. Bitcoin için bence en mantıklı olan yüksek miktarlarla soğuk cüzdanda uzun süreli yatırımlar.
Alakası yok. İster boğa sezonu olsun ister ayı sezonu olsun dalgalı bir seyir halindeyken düşükten alıp yüksekten satmak mümkün. Topu topu 2.000 $ farkla sattım. Bitcoin geçtiğimiz aydan beri 20.000 $ arttı.
İlk başta gökten yağan kar sandım sonra Bitcoin görünce şaşırdım hani kar diye.
Şapkayı boşuna koymadım. :)

Alakası yok. İster boğa sezonu olsun ister ayı sezonu olsun dalgalı bir seyir halindeyken düşükten alıp yüksekten satmak mümkün. Topu topu 2.000 $ farkla sattım. Bitcoin geçtiğimiz aydan beri 20.000 $ arttı.

Şapkayı boşuna koymadım. :)
Anlamadım işte ama yine de :D

Yeni konular

Geri
Yukarı